Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

7 typů bezdětných žen

Jsou ženy, které se prostě rozhodnou děti nemít, protože nemohou najít vhodného partnera, nebo se nechtějí vzdát své práce. A pak jsou takové, které děti mít chtějí, ale prostě nemohou.

Cestovatelka
bezdětné ženy cestovatelka
bezdětné ženy cestovatelka
Cestovatelka

Každá se někdy alespoň na chvilku chtěla stát cestovatelkou. Zkušenou ženou, která tráví svůj život na cestách po cizích zemích, která na jednom místě stráví možná jen pár dnů, ale možná i pár měsíců. Pak odjíždí jinam, aby zažila další velké dobrodružství. Svůj vzrušující život sdílí s ostatními na Instagramu. Úžasný život plný nezávislosti, že? Ale vůbec se nehodí pro děti, takže matky si podobný život jen představují a nezadaným závidí.

Noční pták
bezdětné ženy noční pták
bezdětné ženy noční pták
Noční pták

Všichni nějakou známe – možná hraje v kapele, možná obsluhuje v baru. Je pravděpodobné, že tento typ žen je vzhůru za úsvitu, protože je na cestě z práce domů, ne proto, že by je dítě probudilo už v pět ráno. Rozhodně není otrokem klasické pracovní doby od 8.00 do 16.00 a jen zřídka je vzhůru v době, kdy mnozí z nás začínají pracovat. Tato noční sova se z dálky vyhýbá všemu, co vypadá „tradičně“, a miluje svůj život přesně takový, jaký je.

Spasitelka
bezdětné ženy spasitelka
bezdětné ženy spasitelka
Spasitelka

Svět je přelidněný a poslední věc, kterou potřebuje, je, aby i ona přispívala k tomuto problému. Pravděpodobně ji uslyšíte říkat podobné věci jako: „Jen stěží se můžeme postarat o všechny děti, které jsou v tomto světě. Je třeba se zaměřit na ty, které jsou tady, a ne dělat další…“ Možná dokonce tvrdí, že mít děti je sobecké...

Kariéristka
bezdětné ženy kariéristka
bezdětné ženy kariéristka
Kariéristka

Jistě, někteří říkají, že můžete mít všechno – děti a kariéru. Většinou však moc dobře víme, že dělat oboje na sto procent nejde. Jsou ženy, které jsou velmi odhodlané uspět v tom, co dělají, ale vědí, že jim děti budou v tomto plánu bránit. A tak se dítěte vědomě vzdají. Jsou to většinou ženy na vysokých manažerských postech, kde nestačí být v práci 8 hodin denně. Takové ženy mají vlastní kariéru jako dítě.

Nepřipravená
bezdětné ženy nepřipravená
bezdětné ženy nepřipravená
Nepřipravená

Je jedno, zda je téhle ženě 20, 30, nebo dokonce 40. Ví, že jednou děti mít bude. Až bude připravená. Teď ještě ne, teď připravená není. Možná zatím využívá svůj čas jako jedna z již uvedených žen, možná dělá něco úplně jiného. Když se jí někdo zeptá, kdy bude mít děti, začíná propadat panice nebo pociťuje obrovský tlak. Vždyť víte, vajíčka vysychají, možnost dědičných onemocnění se zvyšuje… Ale tato žena se k dětem dostane. Možná jednou, až na to bude čas.

Bezdětná kvůli osudu
bezdětné ženy osud
bezdětné ženy osud
Bezdětná kvůli osudu

Čtyři roky léčby plodnosti a stále žádné dítě? Pro všechny ženy, které tohle zažily, musí jít o velmi nepříjemné a depresivní období. Proto si zaslouží obdiv, respekt a úctu. Pokud však po dítěti touží a je ještě šance, neměly by se svého snu vzdávat. A pokud to i přesto nevyjde, existují ještě jiné možnosti.

Prostě děti nechce
bezdětné ženy nechce
bezdětné ženy nechce
Prostě děti nechce

Tato žena nemusí mít žádný konkrétní důvod. Nebo jich má tisíce. Ať tak či onak, nemá potřebu někomu své rozhodnutí vysvětlovat, nebo se za něj dokonce omlouvat. Nemá děti, protože je prostě nechce. Tečka.

 

-an-

Reklama