zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

2018 Velký čínský horoskop - DRAK

Čínský horoskop znamení Draka
Autor: thinkstock.com Čínský horoskop znamení Draka
anna kopečková , Vydáno: 03.01.2017
Draky čeká rok plný zkoušek, které však zvládnou díky své energii a velkému úsilí, nic jim ale nespadne do klína samo. A to se bude týkat jak pracovní, tak i osobní oblasti života. Je před nimi spousta práce a s tím je spojený i náročný, stresující životní styl.

reklama

Ročníky 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Odpovídá astrologickému znamení Berana

měsíc jeho vlády: duben

hodina jeho vlivu: 07–09

Draci bývají silné, magnetické osobnosti a v mnoha oborech zastávají ta nejvyšší místa. S velkým potěšením se pouštějí do nových věcí. Bývají to lidé s divokou povahou, vtipní, otevření, čestní a k přátelům velkorysí. Rádi jsou středem pozornosti a jen málokdo je dokáže zkrotit, všude, kde se objeví, vzbuzují vzrušení a obdiv a obvykle mívají v životě štěstí. Jejich nestálá povaha jim může toto štěstí narušit a bývá překážkou i pro jejich kariéru, měli by proto pracovat na své trpělivosti a vůli.

Podstatou Draků je jejich nepředvídatelnost, jsou silní, oslniví a záhadní a člověk nikdy neví, co udělají.

Drak si zakládá na společenském postavení, rád se předvádí, miluje vše nové a módní a jednotvárnost jej nemůže uspokojit. Baví ho sportovat a cestovat, má rádi večírky a díky svému šarmu a moci se často dostává do popředí společenského života.

Není to vyloženě rodinný typ, ale rodinu a domov potřebuje, vzhledem k jeho divoké povaze mu však těsné partnerské vztahy ne úplně vyhovují. Měl by se vyhýbat všem formám extremismu, bojovnosti a posilovat toleranci vůči druhým.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní drak 1952

Tento typ dračího znamení má největší intuici a také empatii vůči svému okolí. V těchto řadách nalezneme spousty idealistů, kteří se snaží řešit všechny problémy světa, někdy jim pak nestačí čas a síla pro řešení jejich vlastních problémů a starostí.

Dřevěný drak 1964

Je to velmi tvůrčí a originální člověk, má vůdčí schopnosti a dokáže se prosadit. Má i obchodní a finanční schopnosti a většinou se mu v životě daří velmi dobře. Dokáže tak integrovat a propojovat různé skupiny lidí, což je dáno jeho diplomatickým chováním.

Ohnivý drak 1916, 1976

Nejvíce bojovný a silný zástupce tohoto znamení. Je velmi ctižádostivý a v životě se touží skvěle uplatnit. Může mít diktátorské sklony a málokdy dá na názory druhých lidí. Je to oslnivá a charismatická osobnost, které ostatní mnoho jejích špatných vlastností odpustí.

Zemní drak 1928, 1988

Největší realista ze všech Draků. Vyznává tradiční hodnoty a nerad riskuje, proto může přehlédnout vhodné příležitosti ke svému růstu. Většinou se zaměřuje na získávání materiálního zázemí, má rád krásné a luxusní věci, které rád předvádí svým známým a přátelům.

Kovový drak 1940, 2000

Kovový prvek tomuto zrozenci dodává určitou dávku zatvrzelosti a bojovnosti. Je to člověk, který ví, co chce, a většinou to i získá. Má také velkou dávku vitality a optimismu, takže je pro druhé lidi velmi zajímavý, i když někdy může působit vychloubačně, teatrálně nebo jako snob.

Drak v roce 2018

Vaše znamení miluje výzvy a nebojí se změn. Tento rok vám může přinést nejedno překvapení v podobě náhlých situací, které vás mohou tak trochu vyvést z konceptu. Může to být reakce na vaše blízké, kteří se budou chovat nestandardně. Možná půjde o vašeho partnera, o děti nebo o kolegy v práci. Je jisté, že určité věci budete muset chvíli vydýchávat a snažit se o lehkost a nadhled. Neocenitelnou podporou pro vás budou v těchto chvílích dobří přátelé, o které se můžete opřít a kterým se můžete zcela otevřít a podělit se s nimi o problémy. Útěchou vám může být, že právě vaše znamení se řadí k těm statečným a neohroženým, které dokážou zvládnou životní výzvy i krize a okamžitě se z každé situace nehroutí. Tento rok může být určitým rubikonem, přes který musíte projít a uspořádat si svoje osobní priority, povinnosti a závazky. Určitě se snažte neztratit dobrou náladu a pocit, že opravdu všechno se dá při troše dobré vůle zvládnout.

Práce

Draci by měli být aktivní již v prvních měsících nového roku, protože již v únoru jim kynou dobré příležitosti, jak si vylepšit finanční situaci. Mohou vyvstat i otázky nového bydlení a investic do domácnosti. Lidé narození v tomto znamení se mohou těšit na úspěšný rok ve všech oblastech. V pracovní oblasti nepřijdete během roku zkrátka, udržíte si svoji pozici a nadřízení vás mohou pověřit zodpovědnými úkoly, ve kterých prokážete svůj důvtip i odbornost. Budete mít dostatek energie i vůle zvládnout vše v plném nasazení a profesní úspěch se odrazí i ve vašem materiálním ohodnocení.

Zdraví a relaxace

Oblast, které byste měli věnovat pozornost, je zdraví. Při plném pracovním i milostném nasazení zvolte také chvíle odpočinku, věnujte se jen sami sobě, svým myšlenkám a plánům do budoucnosti. Vaše znamení je silně spojeno s přírodou, což byste měli využít co nejčastějším pobytem v ní, procházkami, výlety i sportem. Draci mají rádi čilý společenský život, rádi se baví a jsou šťastní mezi svými přáteli a rodinou. A právě rok Psa je ideální pro prohlubování vztahů s ostatními lidmi, společné aktivity, relaxace i sport. Neměli by zapomínat na vyváženou stravu, určitě jim prospěje návštěva odborníka na úpravu jídelníčku, ti akčnější si mohou najít i svého osobního trenéra, který jim poradí s nejlepším cvičením pro jejich fyzickou kondici.

Láska

Velké změny na vás čekají i ve vašem soukromém životě, je možné, že u některých to bude znamenat i nenadálý přírůstek do rodiny anebo zklidnění a znovuoživení stávajících vztahů. U některých z vás se může manželský stereotyp a nuda změnit v nové jiskření a zamilovanost. Nezadaní Draci mohou získat opravdový úlovek v podobě přitažlivého a okouzlujícího partnera, nejspíše ve znamení Opice nebo Krysy, pro kterého dokážou okamžitě zahořet láskou. Draci se mohou těšit na úspěšné a plodné období, ale nesmí zapomenout, že štěstí bývá přelétavé, proto se musí snažit nový vztah hýčkat a rozvíjet, a rozhodně by měli pracovat na větší toleranci vůči nedostatkům druhých.

Přečtěte si i další horoskopy: 

Horoskop na rok 2018

Horoskop na rok 2018

Andělský horoskop - muž

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla

reklama

Související témata: Čína , hvězdy , čínský horoskop , horoskopy , rok ohnivého kohouta , ohnivý kohout , draj , znamení draka , astrologie

reklama

Přečtěte si také

reklama