zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

2018 Velký čínský horoskop - KOZA

Čínský horoskop - znamení Kozy
Autor: thinkstock.com Čínský horoskop - znamení Kozy
anna kopečková , Vydáno: 01.01.2017
Tento rok nebude pro Kozy snadný, je důležité zaměřit se především na profesní úspěch a postup. Kozy by měly jednat rozhodně a beze strachu a také si uvědomit, co opravdu chtějí.

reklama

Ročníky 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
Odpovídá astrologickému znamení Raka
měsíc jeho vlády: červenec       
hodina jeho vlivu: 13–15


Podstatou lidí narozených v tomto znamení je slušnost, nehledají u druhých chyby, nevyvolávají nesnáze a jsou to dobří posluchači, kteří vyslechnou všechny strany sporu a najdou schůdné řešení. Tito zrozenci jsou jemní, trpěliví, inteligentní, aktivní a opatrní. Jsou známi svou moudrostí, s níž se drží zlaté střední cesty. Jsou přátelští, ale neváhají dát své potřeby najevo. Své znalosti nezneužívají k tomu, aby druhým ubližovali, a to ani svým nepřátelům, chtějí pouze pomáhat. Jsou tvořiví, mají fantazii a než se do něčeho pustí, měli by mít možnost vše si v klidu promyslet.  
Mají pro ostatní dostatek chápavého soucitu, což z nich však činí osoby zranitelné a oni často trpí stresem a vnitřními obavami. Celkově jsou založeni spíše intelektuálně než fyzicky a dávají přednost tradici před módou, zejména pokud jde o jejich oblíbené činnosti – kulturu a vaření. Bývají to vynikající kuchaři s podrobnými znalostmi o jídle a víně. Jsou pyšní na své domovy a kuchyně a nejlépe se cítí v restauracích a při nákupech.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní koza 1943, 2003
V těchto řadách najdeme jedince, kteří jsou velmi soucitní a mohou mít sklony naložit na sebe starosti druhých. Je to dáno jejich vnímavou povahou, díky které se mohou dostat do různých problémů. Neradi riskují, ale drží se osvědčených věcí i vztahů, což jim přináší nespokojenost i problémy.         

Dřevěná koza 1955
Člověk, narozený v tomto čínském znamení a prvku má citlivou duší, dokáže také druhým pomáhat nejen radou, ale často i finančně. Bývá také důvěřivý, může tak podlehnout různým nečestným taktikám druhých. V životě mívá štěstí, je pracovitý a štědrý.
              
Ohnivá koza  1967
Prvek ohně dodává této Koze osobní šarm a kouzlo. Tito lidé se nebojí, jsou odvážní, mohou se proto dostávat do různých potíží jak pracovních a finančních, tak i vztahových. Jsou většinou temperamentní, druhé dokážou okouzlit, ale i využít ke svému prospěchu.
              
Zemní koza 1919, 1979
Tento jedinec bývá oblíbený pro svou povahu, je velmi ohleduplný a přátelský a mívá bohatý společenský život. Je to arbitr elegance, často se zaměstnává v uměleckých oblastech nebo také jako kritik, sběratel a mecenáš umění. Většinou dokáže dobře finančně zajistit sebe i své blízké.
             
Kovová koza 1931, 1991
Je to odhodlaný a ambiciózní typ, většinou málo přizpůsobivý člověk, který je nepřístupný kritice druhých. V těchto řadách se rodí velmi nároční lidé, kteří mají většinou umělecké a tvůrčí zaměstnání. Ani v oblasti vztahů nejde o jednoduché typy, jejich povaha často zaviní, že zůstávají sami.

Koza v roce 2018

V roce Psa se vyplatí úsilí směřovat na zakotvení v profesi. Kozy by měly jednat rozhodně a beze strachu a uvědomit si, co opravdu chtějí, což mnoha zástupcům tohoto znamení může  činit potíže. Důležité je také opatrné zacházení s finančními zdroji, protože lze očekávat zvýšené výdaje, proto je na místě pečlivě hlídat všechna konta i platby, aby nedošlo k jakémukoliv prodlení a nepřineslo to později  problémy. Možná je změna adresy, stěhování nebo alespoň časté cesty, protože v tomto roce budou Kozy mobilnější než kdy jindy. V oblasti lásky se blýská na časy, protože ostatní vás dokážou náležitě ocenit. Nutná je ale otevřená partnerská komunikace, významné je v tomto směru období podzimu, zvláště pak měsíc září.

Práce

Rok vlády Psa může být i náročný, ale očekávejte i dobré zprávy a také posun záležitostí, které jste dlouho nemohli vyřešit. Možná, že někteří z vás budou chtít dramaticky změnit i svoje profesní zaměření, a nyní je právě vhodná doba k výběru nového zaměstnání. Poohlédněte se po inzerátech, zajděte do pracovních agentur, připravte se na pohovory, učte se vystupovat přirozeně sebevědomě, přečtěte si knihy o řeči těla, komunikaci a působení na druhé lidí. Ty z vás, kteří tuto výzvu přijmou a nevzdají se, čeká odměna v podobě vysněné pracovní pozice.  Mnozí jedinci pak mohou přemýšlet o samostatné dráze v oblasti podnikání. Nové kroky dobře rozmyslete, udělejte si ekonomickou rozvahu, zjistěte své možnosti na trhu a teprve pak se pusťte do větších změn a především finančních investic.

Zdraví a relaxace

V období, které je před vámi, byste neměli podceňovat svůj instinkt a intuici, která vás jistě povede. Jestli budete mít pocit, že něco máte udělat, poslechněte svého vnitřního rádce, jistě nebudete zklamáni. Důležitá pro vás bude i fyzická kondice, co nejvíce se snažte být v pohybu, který vám velmi prospívá, a uvidíte, že i psychicky budete v pohodě. Při starostech se zkuste zklidnit, rozjímat, meditovat nebo také vyhledávat více společnost přátel, kteří jsou pozitivní a veselí. Problémy a strachy z budoucnosti nesmí ovlivnit vaši přítomnost, proto se snažte prožívat každý zážitek naplno a nepropadejte panice. Možná vám bude na zotavenou stačit víkend strávený v klidu přírody. Dostatek pohybu, výlety na kole a vycházky vám napomohou k znovunabytí ztracené pohody a klidu.

Láska

Ve vašem milostném životě asi nenastane velký obrat bez toho, abyste byli více aktivní, čemuž přátelský vládce roku Pes přeje, a sami projevovali zájem a dali najevo svou přízeň. Měli byste přesně a bez strachu zacílit na objekt svojí touhy a očekávejte úspěch. Je jisté, že potřebujete nový vítr i ve vašich vztazích přátelských, ale i intimních. Cítíte-li, že vás vztah nenabíjí a naopak vás zatěžuje, pokuste se o komunikaci s partnerem, jestliže neuspějete, pomýšlejte na změnu ve svém soukromí. Jestliže váš protějšek nebude chtít nic změnit, neobávejte se hledat jinde, v tomto roce můžete mnohé změnit a napravit k vlastní spokojenosti.

Přečtěte si i další horoskopy:

Horoskop na rok 2018

Horoskop na rok 2018

Andělský horoskop - muž

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla

reklama

Související témata: Čína , hvězdy , koza , čínský horoskop , horoskopy , rok ohnivého kohouta , ohnivý kohout , znamení kozy , astrologie

reklama

Přečtěte si také

reklama