zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

2018 Velký čínský horoskop - ZAJÍC

Čínský horoskop znamení Zajíce
Autor: thinkstock.com Čínský horoskop znamení Zajíce
anna kopečková , Vydáno: 16.01.2017
Zajíce čeká klidnější rok, postup mohou zažít především v profesní oblasti. Jestliže budou chtít lepší pracovní možnosti, měli by se snažit aktivně rozšiřovat svoje znalosti. A hledat také možnosti užší spolupráce s ostatními lidmi. Důležitý je odpočinek a aktivní relaxace.

reklama

Ročníky 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Odpovídá astrologickému znamení Ryb

měsíc jeho vlády: březen

hodina jeho vlivu: 05–07

Znamení Zajíce charakterizuje citlivost, tito lidé bývají vřelí, odolní, chytří a přizpůsobiví. Tyto vlastnosti jsou zdrojem jejich vnitřní síly a jedinečnosti. Pro svou přátelskost, inteligenci a sebejistotu jsou lidé ve znamení Zajíce obdivováni a vítáni všude, kde se objeví. Mohou často budit dojem odtažitých pozorovatelů a této schopnosti využívají i pro svou práci. Mají obdivuhodné nadání pro tvořivou práci a smysl pro detail. Tvrdě pracují, jsou manuálně zruční a často mívají tvořivé koníčky, nesnášejí zbytečné vyrušování. V práci i životě dávají přednost rovným a hladkým cestičkám. Rádi cestují a s oblibou navštěvují muzea, galerie, a doplňují si tak po celý život umělecké a kulturní vzdělání. Většinou jde o bystré lidi, kteří dokážou využít svého instinktu v běžném životě, práci i lásce a díky tomu dokážou vykličkovat z jakékoliv vyhrocené situace. Nemají rádi konflikty a raději ustoupí nebo nenápadně vezmou do zaječích. Zajíc je zvídavé a věčně mladistvé znamení, stejně tak působí na své okolí jeho zrozenci – příjemně, nevtíravě a přátelsky.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní zajíc 1963

Jde o velmi intuitivního představitele tohoto znamení, může mít jasnozřivé schopnosti, bývá také dosti citlivý, což může vést ke vztahovačnosti. Je rovněž náchylný ke zbytečným obavám, proto potřebuje rozvíjet humor a pozitivní přístup k životu.

Dřevěný zajíc 1915, 1975

Většinou jde o vyrovnané typy s darem tvůrčích a kreativních schopností. Není ambiciózní, proto kolem sebe potřebuje mít přátele, kteří jeho snahy podpoří. Mívá umělecké sklony, ale dokáže se nechat unést svými fantaziemi, a tak někdy žije mimo realitu.

Ohnivý zajíc 1927, 1987

V těchto řadách se rodí velmi charismatičtí jedinci, kterým leží na srdci velmi vážná světová témata. Mají rozvinuté sociální cítění, jsou ochránci přírody a zvířat. Proto se mohou stát politiky, nebo mluvčími stran a stoupenci různých hnutí. Bývají přesvědčiví a ostatní dokážou strhnout na svoji stranu.

Zemní zajíc 1939, 1999

Zemní Zajíc je rozený realista, je pracovitý a usiluje o dostatek. Jeho slabou stránkou může být velký pragmatismus a také touha prosadit si vždy své. Ostatní lidé ho přijímají, protože jim dokáže vždy dobře poradit, a jeho názorů si cení, často zastává funkce v právní nebo sociální sféře.

Kovový zajíc 1951, 2011

Tento Zajíc je ze všech nejméně emocionální. Je ctižádostivý a odvážný a má silnou vůli, dokáže se profesně uplatnit a využít svých nadání. Může být trochu snob, k životu potřebuje přepych a také pocit nadřazenosti nad druhými lidmi, chová se odměřeně.

Zajíc v roce 2018

Zajíce čeká rušný rok, kdy budou muset napnout všechny své síly a využít rezervoáry své trpělivosti. Nic nepůjde snadno, zvláště pečlivě budou muset dbát na své hospodaření.

Nejlépe by se mělo dařit zástupcům zemního elementu. Je pro vás nutné určit si priority, vaše energie má své meze (nepatříte mezi nejsilnější znamení), jen tak budete mít úspěch. Jestliže budete chtít širší možnosti pracovního uplatnění, měli byste se snažit aktivně rozšiřovat svoje znalosti a věnovat svůj čas i finance studiu a sebezdokonalování.

Rok Psa jedince narozené v tomto znamení nenechá v klidu ani v oblasti lásky a partnerských vztahů. Lze očekávat pozitivní zvraty i nejedno překvapení a rozuzlení partnerských trojúhelníků a milostných rošád.

Práce

Nyní je čas na vaše zviditelnění, ale musíte si správně vybrat a netříštit zájmy. Nestojíte sice o první místa na výsluní, protože nesnášíte stresové situace a napětí, ale podřadná pracovní pozice vás také neláká. Důležitá rada pro vás je: smiřte se s tím, že vás ostatní budou kritizovat, ať jste úspěšní, nebo ne. Dokážete být velmi chytří a obratní, proto si poradíte i se závistivci a obrníte se proti jejich slovům. V profesní oblasti se důkladně zamyslete nad tím, co můžete vylepšit, čeho se vzdát a kde věci zbytečně nekomplikovat. Může to být nedůvěra ve vlastní schopnosti, obavy a strachy, které vás nepouštějí dále, chce to více si věřit a pracovat na svém sebevědomí.

Zdraví a relaxace

Důležitou oblastí, na kterou toto znamení nesmí zapomínat, je také odpočinek a aktivní relaxace, protože Zajíc potřebuje více pohybu a odreagování od stresových situací a starostí. Nemusí jít o exotické destinace, i v naší zemi je spousta krásných míst, kde si lze skvěle odpočinout. Zajíc je nejcitlivější ze všech čínských znamení, proto prožívá veškeré problémy a prohry velmi těžce. Lze doporučit, aby si lidé tohoto znamení občas dopřáli mentální pozitivní trénink, buď četbou motivačních knih, kterých je na našem trhu velké množství, nebo se zapsali do kurzů, ve kterých se naučí techniky, které jim pomohou zvládat stres, sklony k podceňování a negativním myšlenkovým postojům.

Láska

V oblasti lásky nepůjdou změny okamžitě, musíte na sobě trochu víc zapracovat a uvolnit se ze sevření minulosti a různých milostných zklamání. Vaše znamení je velmi citlivé, proto může propadat různým chmurám a pocitům neschopnosti. Pečujte více o sebe, rozvíjejte svůj tvůrčí potenciál, vaše intuice vám může být skvělým rádcem. Na jaře si dopřejte vylepšení svého vzhledu, inspirujte se módními časopisy, sledujte celebrity a jejich „in“ styl, ale snažte se stát originály. A určitě se otevřete novým přátelským vztahům, protože tento rok přeje právě seznamování, lásce a užívání si. A znáte přísloví – kdo hledá, najde…

Přečtěte si i další horoskopy:

Horoskop na rok 2018

Horoskop na rok 2018

Andělský horoskop - muž

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla

reklama

Související témata: Čína , hvězdy , zajíc , čínský horoskop , horoskopy , rok ohnivého kohouta , ohnivý kohout , znamení zajíce , astrologie

reklama

Přečtěte si také

reklama