zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se bouřkový úplněk: Kdy a jak nás ovlivní?

Blíží se bouřkový úplněk: Kdy a jak nás ovlivní?
Autor: iStock Blíží se bouřkový úplněk: Kdy a jak nás ovlivní?
anna kopečková , Vydáno: 23.07.2021
Červencový úplněk zvaný bouřkový bude tentokrát ovlivněn svobodomyslným a hravým znamením Vodnáře. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

Červencový úplněk ve znamení Vodnáře nastane v sobotu 24. července brzy ráno, přesně ve 4 hodiny a 36 minut. Jeho vliv můžeme pocítit už přibližně tři dny předtím a také tři dny poté. Po červnovém svatojánském úplňku v pracovitém a zodpovědném znamení Kozoroha, který do našich životů vnesl řád, disciplínu, touhu dávat věci do pořádku a dotáhnout nebo vyřešit vše, co zůstalo nedokončené, přinese ten srpnový větší svobodu, touhu osvobodit se od každodenních starostí a bavit se, což bude podporovat i Slunce, které vstoupilo ve čtvrtek 22. července do znamení vášnivého a energického Lva. 

Zajímavé je, že stejná sestava nás čeká i o měsíc později, 22. srpna, kdy bude úplněk také ve znamení Vodnáře a Slunce bude ještě stále ve znamení Lva, aby o pár hodin později vstoupilo do znamení Panny.

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Bouřkový úplněk

Červencovému úplňku se podle starých indiánských tradic říká bouřkový. Indiáni dávali úplňkům taková jména, která vystihují charakteristiku daného období, a tyto názvy se u původních kmenů předávaly z generace na generaci. A protože v červenci není nouze o silné bouřky, jak jsme se letos celkem dostatečně sami přesvědčili, dostal tento úplněk název podle nich. Někdy se mu také říká jelení, protože právě v tuto dobu začínají jelenům růst nové parohy. Můžete se setkat i s názvem senný. Právě v červenci se totiž obvykle suší posekaná tráva na loukách.

Úplněk bude vrcholit v brzkých ranních hodinách, proto by se nám letos mohl naskytnout i takovýto pohled.
Autor: iStock Úplněk bude vrcholit v brzkých ranních hodinách, proto by se nám letos mohl naskytnout i takovýto pohled.

Úplněk ve znamení Vodnáře

Všechny úplňky přinášejí podobné energie – změnu, podivné pocity, které mnohdy nedokážeme vysvětlit, emoční turbulenci. Každý úplněk má ale ještě další vlastnosti, které nás různým způsobem ovlivňují a ukazují nám konkrétní oblasti, na které bychom se měli zaměřit.

Srpnový úplněk bude ovlivněn znamením Vodnáře, jehož živlem je vzduch a vládne mu planeta Uran, která podporuje touhu po svobodě. A přesně takoví jsou Vodnáři – svobodomyslní, hraví, experimentátoři, kteří se často nechají zcela pohltit tím, co dělají. Milují inovace a změny. Období kolem úplňku ve znamení Vodnáře proto může přinést větší touhu po svobodě, kdy budete chtít vyjet ze zajetých kolejí, cítit se volněji, nespoutaně, někdy až bláznivě. Neřešit starosti, dělat si věci po svém, cestovat, poznat něco úplně nového, něco si dokázat. Vodnáři jsou velmi přátelští, takže se právě v tuto dobu dobře navazují nová přátelství a nové partnerské vztahy, dobře se daří i volnějším vztahům, v nichž ale funguje vzájemná důvěra. I když tedy název bouřkový úplněk může znít trochu hrozivě, je doba kolem tohoto úplňku ideálním časem na dovolenou, relaxaci, na to, abyste vyrazili ven, užívali si a bavili se. Dovolte si to. A může se stát, že právě ve dnech kolem letošního červencového úplňku potkáte věrného partnera na celý život. 

Vodnáři také milují děti a úplněk pod vlivem tohoto znamení je tak ideální k plánování nebo dokonce početí dětí. 

žena Vodnář

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené ve znamení Vodnáře

Věřte své intuici, ale pozor na lehkomyslnost

Dny, ve kterých vládne energie Vodnáře, mohou přinést i různá překvapení nebo nečekané zvraty. Můžete se ocitnout na životní křižovatce a budete se muset rozhodnout, kudy se vydat. Popřemýšlejte o tom, co vás v životě brzdí, zda nezůstáváte jen u snů a vizí, které pak nerealizujete. Věřte svým myšlenkám a intuici, byť se mohou zpočátku zdát nekonvenční a poněkud bláznivé. A právě proto, že jsou Vodnáři trochu lehkomyslnější, je zároveň dobré dát si na to v tuto dobu trochu pozor, přemýšlet racionálně, snažit se stát nohama pevně na zemi. Raději nedělejte žádná důležitá rozhodnutí, neslibujte nic, co nejste schopni splnit, nepůjčujte peníze. Počkejte si na vhodnější čas.

Pečujte o nohy

Znamení Vodnáře ovlivňuje lýtka, kotníky, paty, holeně, achilovky, křečové žíly na nohou. Pokud v době kolem úplňku uděláte pro tyto části těla něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Buďte opatrní na úrazy nohou, otoky, různá podvrtnutí nebo zlomeniny. Dopřejte nohám volnost, nenoste příliš těsné ponožky nebo kalhoty, když budete odpočívat, zkuste si dát nohy do vyšší polohy. Dopřejte nohám koupel střídavě teplou a studenou vodou, choďte na procházky, jezděte na kole. Máte-li křečové žíly, noste kompresní punčochy a nohy pravidelně promazávejte, abyste rozproudili krev.

Udělejte si rituál na bezpečnou cestu

Dny pod vlivem energie Vodnáře přinášejí touhu někam vycestovat, poznávat nová místa, nové země. A je vhodné udělat si nějaké rituály, abyste na dalekých cestách byli v bezpečí. Podle astroložky Martiny Blaženy Boháčové mohou být úplně jednoduché. Zkuste si například vždy ráno a večer před spaním představovat, jak nasedáte do letadla, vlaku, autobusu nebo auta. Představujte si, jak se usadíte a pak pošlete očistnou energii do dopravního prostředku i ostatním pasažérům, kteří s vámi cestují. Představujte si, jak startujete nebo se rozjíždíte a jak se cítíte výborně. Během cesty posílejte energie všem pasažérům a pak si představujte, jak jste bezpečně přistáli nebo dojeli. Na pomoc si můžete vzít kámen křišťál, který držte během rituálu v ruce a vezměte si jej pak i na cestu. 

Jak být na dovolené v bezpečí? Naučte se ochranná kouzla na cesty!

Jak být na dovolené v bezpečí? Naučte se ochranná kouzla na cesty!

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Blíží se úplněk: 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

reklama

Související témata: úplňky 2021 , úplněk , bouřkový úplněk , vliv úplňku , novoluní , znamení zvěrokruhu , úplněk ve znamení Vodnáře

reklama

Přečtěte si také

reklama