zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se dubnové novoluní ve znamení Berana. Využijte jeho neobvyklou energii!

Co přinese novoluní ve znamení Býka? Uvědomte si pravé životní hodnoty a nechte se hýčkat
Autor: iStock Co přinese novoluní ve znamení Býka? Uvědomte si pravé životní hodnoty a nechte se hýčkat
Anna Kopečková , Vydáno: 10.04.2021
Novoluní je skvělý čas, který představuje nové začátky, příležitosti a dosahování nových cílů. Je to doba, kterou mnozí lidé jistě uvítají, protože přináší pocit čerstvosti, opuštění věcí, které jsou nudné nebo zastaralé. Dubnové a zároveň první jarní novoluní bude navíc posíleno ohnivou a velmi silnou energií Berana.

reklama

Dubnové novoluní nastane v pondělí 12. dubna 2021 brzy ráno, přesně ve 4 hodiny a 30 minut. Tentokrát se bude odehrávat v ohnivém a přátelském znamení Berana, které je zároveň  i domovským znamením (období Berana trvá od 21. března do 20. dubna). O to důležitější a silnější toto novoluní je. Můžete ho brát jako čisté plátno, na které lze začít malovat. Svěží, novou energii, která nepřichází moc často. Pokud jste hledali něco, co by zvýšilo vaše sebevědomí a pozitivitu, mohl by to být právě nový Měsíc v Beranu.

Dubnové novoluní nám dává jedinečnou šanci začít něco nového, začít jinak myslet, tvořit, možná zkusit jinou práci, nějaký nový projekt. Energie nového lunárního cyklu se spojuje s energií prvního znamení zvěrokruhu, aby vnesly do našich životů nový směr, pomohly nám vidět věci z nového úhlu. Toužíte-li ve svém životě po změně, je právě teď ideální čas. Neměli bychom ale spoléhat na zázraky, štěstí je třeba jít naproti a něco pro to udělat. Nebojte se pustit do realizace svých tajných snů, byť jsou třeba hodně odvážné. Je to zároveň i doba, kdy bychom měli ukončit vše, co už nemá budoucnost.

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Silná energie Berana

Beran je ohnivé znamení, jemuž vládne planeta Mars. Je to první znamení zvěrokruhu, znamení počátků. Beran je kreativní, vášnivý, odhodlaný a ovládaný instinkty. Lidé v tomto znamení byli zrozeni k tomu, aby byli aktivní, energičtí, rozhodní, nebáli se a vymýšleli stále něco nového. Jsou veselí a přátelští, otevření, upřímní, s velkým smyslem pro fair play. Berani nás učí, jak ukázat světu své pravé já. Je čas přestat se omlouvat za to, jací jste, jednat podle toho, jak si přejí ostatní. Svoboda a nezávislost jsou dva pojmy, které pro Berana znamenají opravdu hodně. Pokud se naučíte přijmout se takové, jací opravdu jste, a přestanete se ve všem spoléhat na ostatní, začnete vyzařovat úplně novou energii. Udělejte si konečně jasno. Co chcete? Kam směřujete? Je to v souladu s vaším vnitřním přesvědčením? A pak konejte. Teď není čas jen na nějaké průměrné nebo ledabylé akce. Je potřeba se do toho pořádně opřít.

Beran je i veselý, takže myslete na to, že váš život by měl být i zábavný, alespoň v rámci momentálních možností, kterých máme díky pondělnímu rozvolnění zase o trochu víc.

Dejte si jen pozor, aby se přemíra beranovské energie nevydala špatným směrem. Je důležité mít své záměry pod kontrolou. Nejednejte impulzivně. Přemýšlejte nad tím, co hodláte udělat nebo říci, abyste toho později nelitovali. Zabývejte se pokud možno jen jednou věcí, nedělejte jich několik najednou.  

Nechte hlavu odpočinout

Znamení Berana ovlivňuje především hlavu, mozek, obličej – oči, uši... Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob dobře. Pozor na migrény, bolesti hlavy, neurologické potíže. Snažte se zbytečně nestresovat a dopřejte své hlavě odpočinek. 

Jak ovlivní novoluní jednotlivá znamení?

  • Beran, Blíženci, Lev, Štír, Střelec, Vodnář 

Novoluní v Beranu je krásným obdobím, kdy se můžete vymanit ze své rutiny a trochu prozkoumat „nová území". Nebojte se pustit do něčeho komplikovanějšího a složitějšího, kdy se budete muset spolehnout jen sami na sebe a na to, co umíte. Prověříte tím nejen svou odvahu, ale i míru sebevědomí. 

Během novoluní Měsíc nevidíme, protože se nachází mezi Sluncem a Zemí, ke které je otočený neosvětlenou stranou. Slunce představuje naše ego a Měsíc naše emoce. V den, kdy je novoluní, se obojí spojuje, jsme v dokonalém souznění, pokud jde o naši vůli a naše nejopravdovější touhy. A to vám dává jedinečnou možnost rozeznat, co vám může přinést skutečné vnitřní štěstí.

  • Býk, Rak, Panna, Váhy, Kozoroh, Ryby 

Možná se budete muset během dubnového novoluní postavit na vlastní nohy a dělat věci sami, aniž by vám někdo pomohl. Může to být trochu frustrující a únavné, obzvlášť pokud jste zvyklí na týmovou práci, ale nenechte se tím otrávit a odradit. A určitě to není tak, že ostatním na vás nezáleží. Navíc by bylo dost sobecké očekávat od ostatních, že se budou chovat tak, jak vy chcete. Je to zkrátka doba, kdy by se měl každý soustředit sám na sebe a na to, po čem sám touží. Neobviňujte tedy ostatní a vnímejte tyto dny jako dobu, kdy musíte převzít odpovědnost sami za sebe a stát pevně na vlastních nohou. 

reklama

Související témata: novoluní , vliv novoluní , znamení zvěrokruhu , astrologie , fáze Měsíce , úplněk , Nový měsíc , novoluní 2021 , kdy bude novoluní , novoluní Beran , novoluní duben , znamení Beran

reklama

Přečtěte si také

reklama