zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se výjimečný a silný úplněk ve znamení Býka. Jak vás může ovlivnit?

Úplněk ve znamení Býka
Autor: iStock Úplněk ve znamení Býka
Anna Kopečková , Vydáno: 16.11.2021
Listopadový a předposlední letošní úplněk zvaný bobří bude tentokrát ovlivněn klidným, praktickým a materiálně založeným znamením Býka a navíc ho doprovodí polostínové zatmění Měsíce. Jeho energie tedy bude silnější než obvykle. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

Každý úplněk je časem sklizně, něčím, co započalo v době novoluní a právě v době kolem úplňku dosahuje plného potenciálu. Každý z nás snáší toto období jinak, každopádně úplněk působí na psychiku i fyzickou stránku většiny z nás, ať se odehrává v jakémkoli znamení, protože každý z nás má v sobě i něco z ostatních znamení zvěrokruhu.

Listopadový úplněk nastane v pátek 19. listopadu 2021 dopoledne, přesně v 9 hodin a 59 minut. Jeho vliv ale můžeme pociťovat už tři dny předtím a tři dny poté a jeho síla bude tentokrát opravdu mocná, přestože půjde o takzvaný mikroúplněk. Je to opak superúplňku, kdy se Měsíc na obloze jeví zdánlivě menší než jindy. Ve srovnání se superúplňkem je to až o 15 procent. Je to proto, že Měsíc bude v tuto dobu na své oběžné dráze na nejvzdálenějším místě od Země. Přestože jde o zajímavý astronomický jev, běžný pozorovatel si rozdílu většinou vůbec nevšimne.

Zatmění Měsíce ještě zesílí energii úplňku

Energii tohoto poměrně intenzivního úplňku ještě zesílí polostínové zatmění Měsíce, které ho bude doprovázet. Při polostínovém zatmění Měsíc vypadá, jako kdyby byl částečně zahalený kouřem. Bude trvat přibližně tři hodiny, od osmi hodin večer do jedenácti a zajímavé je, že půjde o nejdelší zatmění Měsíce nejen v tomto století, ale za posledních 570 let! Podle astronomů jsou ale bohužel šance na jeho pozorování kvůli nepříznivé předpovědi počasí malé. Důležité ale je, že díky kombinaci úplňku a zatmění Měsíce by mohlo tentokrát jít o jednu z nejdůležitějších a nejpřínosnějších lunárních fází letošního roku.

Po předchozím říjnovém úplňku v ohnivém a výbušném znamení Berana, který přinesl spoustu energie, nových projektů, aktivit a dal nám možnost ukázat konečně světu, co v nás je, nám ten listopadový dodá pocit jistoty a stability. Měl by v nás posilovat do dobré a pomůže nám uvědomit si, co je pro nás v životě podstatné a co nám už neslouží. A protože je tento úplněk tak výjimečný, pocítíme energii Býka ještě mnohem silněji.

BLÍŽÍ SE ÚPLNĚK: 10 VĚCÍ, KTERÉ BYSTE PŘI NĚM (NE)MĚLI DĚLAT

Bobří úplněk

Podle starých indiánských tradic se listopadovému úplňku, poslednímu před zimním slunovratem, říká bobří. Na naší severní polokouli tento název odráží dobu, kdy se bobři aktivně připravují na zimu. Jejich dominantní vlastností je šikovnost a vytrvalost. Dovedou hlodat s takovou výdrží, dokud neporazí strom, klidně i obrovský, z něhož si pak staví hráze i obydlí. Je to usilovné zvíře, které nikdy nic nevzdává. A aktivní byli v této době i indiáni, kteří pokládali pasti, aby ulovili bobry ještě před zamrznutím toků a měli tak dostatek teplých kožešin na zimu. Někdy se listopadovému úplňku říká také mrazivý nebo dubový.

Silná energie dvou protichůdných znamení

Zatímco Měsíc je v době úplňku v klidném, prakticky a materiálně založeném zemském znamení Býka, Slunce se v tuto dobu pohybuje v tajemném vodním znamení Štíra. A to vytváří určité napětí.

Býk je znamení stabilní a přátelské, které ztělesňuje ideály své vládnoucí planety Venuše – smyslnost, krásu, lásku. Býk je rafinovaný, oceňuje umění, příjemnou hudbu, dobré jídlo, rád se obklopuje hezkými a luxusními věcmi a dopřává si různá potěšení. Býci se nevyhýbají tvrdé práci, ale právě mocná Venuše v nich podporuje i touhu užívat si lásku, krásu a rozkoš.

Zatímco Býk je zdrženlivý, rád se drží svých jistot, Štír se naopak soustředí na to, aby se oprostil od toho, co mu už neslouží. A tato přetahovaná představuje hlavní téma tohoto úplňku. Připravte se na určité napětí mezi vašimi pocity a tím, co byste měli prakticky udělat. Čeho se ve svém životě držíte? Co musíte pustit? Nastal čas uvolnit vztahy, situace a vzorce chování, které vám již neslouží, a vytvořit prostor pro nové vzrušující zážitky a spojení. Nebude to jednoduché. Nicméně pokud chcete dosáhnout svých cílů nebo splnění svých snů, změna je nevyhnutelná. A jakmile se osvobodíte od tíhy těchto břemen, možná si všimnete, že se všude kolem vás otevírají dveře nových příležitostí.

Pamatujte, že úplněk může vyvolat emoce nebo vrhnout světlo na problémy, které bychom raději ignorovali, ale Měsíc se nám jen snaží pomoci vrátit se na tu správnou cestu, kterou bychom měli jít. Tak mu důvěřujte.

Ve vztazích to bude jiskřit

Jak již bylo zmíněno, Býkům vládne planeta Venuše, takže listopadový úplněk se zcela jistě projeví i na poli lásky. Nejvíc si ho užijí Býci, Kozorozi a Panny. Všichni bychom se měli připravit na zvýšenou přitažlivost a hlubší touhu po intimitě. Užijte si pořádné jiskření a vášeň. Nezadaní by měli tuto dobu využít k navazování nových známostí, které půjde mnohem lépe než jindy. Pomůže tomu i planeta Uran v Býku, díky které se můžete odhodlat i k odvážnějším činům. Jen si ohlídejte, aby vaše pocity a cíle odpovídaly vašim praktickým možnostem.

Možná si také uděláte ve svých vztazích více jasno. Pravděpodobně si všimnete, pokud někde panuje větší či menší nerovnováha, ať už jde o vztahy osobní, nebo pracovní, platonické, nebo romantické. Nechte se vést, následujte své srdce. Možná je právě tento úplněk to, co potřebujete, aby vás trochu popostrčilo, otevřelo vám oči a vy jste se zbavili toxických vztahů, které vás brzdí. Využijte toho.

Odpočívejte a provětrejte si hlavu

Znamení Býka ovlivňuje krk, chrup, uši, hrtan, čelisti, šíji, štítnou žlázu. O tyto části těla bychom se v době kolem úplňku měli starat. Cokoli pro ně v tyto dny uděláte prospěšného, projeví se s dvojnásobnou silou. Snažte se vyhýbat místům, kde je průvan nebo chlad, abyste nenastydli. Nekřičte, nenamáhejte zbytečně hlasivky. Uvolněte několikrát denně ztuhlý krk vhodnými cviky, starejte se pečlivě o své zuby. Neposlouchejte to, co nechcete slyšet. Naopak si pusťte nějakou příjemnou hudbu nebo si vyjděte do přírody a poslouchejte ticho uprostřed lesa. 

Zdroj: astrologyanswers.com 

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Narodili jste se ve znamení Býka? Těchto 10 vlastností vám mohou ostatní závidět

Narodili jste se ve znamení Býka? Těchto 10 vlastností vám mohou ostatní závidět

Vládnoucí planety

Planety podle znamení zvěrokruhu: Jaké jedinečné schopnosti vám dává ta vaše?

reklama

Související témata: vliv úplňku , znamení zvěrokruhu , astrologie , Bobří úplněk , úplněk a zdraví , úplněk listopad , úplňky 2021 , úplněk ve znamení Býka , částečné zatmění Měsíce , mikroúplněk

reklama

Přečtěte si také

reklama