zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese zářijové novoluní ve znamení Panny? Donutí nás zamyslet se nad dvěma věcmi

Co přinese zářijové novoluní ve znamení Panny?
Autor: iStock Co přinese zářijové novoluní ve znamení Panny?
Anna Kopečková , Vydáno: 03.09.2021
7. září 2021 nás před třetí hodinou ranní čeká již deváté letošní novoluní a tentokrát bude ovlivněno velmi zodpovědným, puntičkářským a pořádkumilovným znamením Panny. Na co bychom se měli připravit a jak co nejlépe využít toto novoluní ve svůj prospěch?

reklama

Každé novoluní je čistým listem papíru, novým začátkem, časem, který nabízí nové možnosti. Novoluní obecně nebývají tak náročná jako úplňky, přesto mohou někdy potrápit. Záleží na tom, v jakém znamení probíhají. To zářijové bude tentokrát ve znamení Panny a nastane 7. září přesně ve 2 hodiny a 51 minut. Nejvíc se dotkne znamení Panny a dalších zemských znamení – Býků a Kozorohů. Ale i my všichni ostatní bychom se měli připravit na vlnu zvýšené energie, která nás bude povzbuzovat v tom, abychom opustili svou komfortní zónu, soustředili se víc na detaily a povinnosti a změnili svůj postoj především k práci a zdraví. 

ÚPLŇKY V ROCE 2021: KDY NASTANOU A JAK VÁS MOHOU OVLIVNIT?

Panna je zemské znamení, kterému vládne planeta komunikace Merkur. Je to znamení velmi zodpovědné, puntičkářské, které miluje pořádek a přesnost a dokáže velmi rychle rozeznat, co je pro něj potřebné a co ne. Jeho tématy jsou především zdraví, životní styl, zvyky, stereotypy, odpovědnost, důraz na detail, tvrdá práce a také starost o druhé. O tom všem nás může období kolem novoluní donutit více přemýšlet. Právě teď je ideální doba, abychom se postavili zodpovědnosti čelem a ve svém životě si trochu uklidili.

Co z toho všeho plyne?

Pečujte o duši i tělo

Novoluní nám především připomene, že stejně důležité jako naše mysl, je i naše tělo, a měli bychom se náležitě starat o obojí. Protože pokud něco zanedbáme v jejich péči, tělo nám to dá dříve nebo později najevo. A právě ve dnech kolem novoluní byste svému tělu i duši měli věnovat zvýšenou péči. Protože je Panna zemské znamení, je dobré začít od kořenů, tedy od nohou. Dopřejte si třeba jejich důkladnou masáž, choďte na procházky. Zaměřte se na to, co jíte a pijete. Prospívá to vašemu tělu? Nezapomínejte ani na zdravý pohyb, díky kterému bude vaše tělo v kondici. V těchto dnech se také doporučuje zajít na preventivní prohlídku.

A pečujte i o svou psychiku. Panny mají někdy tendenci se podceňovat, když něco nejde podle jejich plánu. Je důležité znát svou hodnotu, protože podceňování vás zbytečně brzdí ve vývoji. Věříte ve své schopnosti? Máte se rádi? Dokážete se pochválit? Víte, jakým směrem se chcete v životě ubírat? Novoluní v Panně připomíná, že je třeba vyhnout se nadměrné kritičnosti a začít si víc věřit. Udělejte si také důkladný úklid ve své duši. Vše, co jste v minulosti „uklidili“ někam hluboko, se může v době novoluní znovu vynořit. A vy se s tím budete muset vypořádat. A jak jinak než ve stylu Panny – hezky důkladně a systematicky. Ostatně téma úklidu se bude týkat i vaší domácnosti. Zkuste se zbavit věcí, které nepotřebujete. Uvidíte, jak se vám uleví.

JAK NEJLÉPE HÝČKAT SVÉ TĚLO I DUŠI? NAPOVÍ VÁM VAŠE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Popřemýšlejte o své práci

Aby se Panny cítily dobře, potřebují vidět smysl ve všem, co dělají. Ve dnech kolem novoluní proto můžete více přemýšlet nad svou prací, zda vás dostatečně naplňuje, motivuje a je v souladu s vašimi zásadami. Je pro vás vhodná, nebo se máte poohlédnout po něčem jiném? Rozumíte si s kolegy, nebo cítíte na pracovišti dusno? Možná pocítíte chuť s tím něco udělat, něco změnit, abyste se posunuli dopředu. Dobrá zpráva je, že v době kolem novoluní by vám veškerá práce mohla jít dobře od ruky. Využijte toho a vyřiďte si vše, do čeho se vám obvykle moc nechce, ať už jsou to úkoly v práci, úklid doma nebo třeba vyřizování různých papírů.  

Podpořte dobré trávení

V období novoluní ve znamení Panny je dobré soustředit se na orgány, které jsou v tuto dobu citlivé. Panna ovlivňuje zejména slinivku břišní, tenké střevo, slepé střevo, tlusté střevo, trávicí ústrojí, dvanácterník, konečník a také oči a uši. Snažte se tedy nezatěžovat své zažívání, podpořte ho správnou stravou a pitným režimem, vhodnou masáží nebo třeba cvičením jógy. Nezapomínejte, že v našem těle všechno spolu souvisí, a když správně funguje trávení, člověk se i psychicky cítí lépe.

Novoluní v roce 2021

Novoluní v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Narodili jste se ve znamení Panny?

Narodili jste se ve znamení Panny? Pak máte těchto 10 skvělých vlastností

Živlová astrologie

Živlová astrologie: jak vás ovlivňuje země, voda, vzduch nebo oheň?

 

Jak úspěšně dosáhnout svých cílů? Využijte k tomu jednotlivé fáze Měsíce!

Jak být v životě úspěšní? Naučte se využívat jednotlivé fáze Měsíce!

reklama

Související témata: novoluní , novoluní září , vliv novoluní , novoluní v Panně , novoluní 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama