zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se silný říjnový úplněk ve znamení Berana. Jak vás může ovlivnit a na co si dát pozor?

Co přinese říjnový úplněk ve znamení Berana?
Autor: iStock Co přinese říjnový úplněk ve znamení Berana?
Anna Kopečková , Vydáno: 19.10.2021
Říjnový úplněk zvaný lovecký bude ovlivněn ohnivým, individualistickým a výbušným znamením Berana a bude nabitý silnou energií. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

Letošní říjnový úplněk nastane ve středu 20. října v podvečer, přesně v 16 hodin a 56 minut. Jeho vliv ale můžeme pocítit již přibližně tři dny předtím a také několik dnů poté. Po zářijovém úplňku ve znamení Ryb, který byl plný přecitlivělosti, zjitřených emocí, ale také spousty kreativních nápadů, přinese ten říjnový nové počátky, nové pracovní projekty, nové aktivity, možnost splnit si své sny a ukázat světu, co v nás je. Toto období ale nepřeje jen novým začátkům. Měli bychom v něm také ukončit vše, co nemá v našich životech budoucnost. Důležité je uvědomit si svou sílu a najít v sobě odvahu vykročit do neznáma. 

ÚPLŇKY V ROCE 2021: KDY NASTANOU A JAK VÁS MOHOU OVLIVNIT?

Lovecký úplněk

Podle starých indiánských tradic se úplňku, který letos nastane 20. října, říká lovecký. Během celého října si indiánské kmeny velmi aktivně vytvářely zásoby na zimu, pořádaly lovy ve velkém a právě noci osvícené úplňkem jim dávaly velkou naději, že se nevrátí domů s prázdnou, ale naopak s bohatým úlovkem.

Úplněk ve znamení Berana

Ohnivé znamení Berana je prvním znamením zvěrokruhu. Přináší velmi silnou energii spojenou s jeho vládnoucí planetou Mars. Je to znamení počátků a tvořivosti. Lidé v tomto znamení byli zrozeni k tomu, aby byli aktivní, energičtí, rozhodní, samostatní, nebáli se a vymýšleli stále něco nového. Jsou to takoví průkopníci, kteří si jdou za svým, ať se děje, co se děje. Mají svou hlavu, nepoučí se ze svých chyb, a i přes sebelepší rady ostatních si jdou svou cestou. Berani nás zkrátka učí, jak ukázat světu své pravé já. Je čas přestat se omlouvat za to, jací jste, jednat podle toho, jak si přejí ostatní. 

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Blíží se úplněk: 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Ukažte světu, co ve vás je

Říjnový úplněk ve znamení Berana bude velmi silný a bude se hodně týkat našich tužeb, toho, co opravdu chceme. Může v nás vyvolávat silnou touhu prosadit se, ukázat světu, co v nás je. Je to ideální období pro posílení sebevědomí. Odhodlejte se, překonejte sami sebe, probuďte v sobě rozhodnost. A věřte, že tentokrát všechno zvládnete. Mnozí mohou rozjet nové projekty, začít nové aktivity, novou práci nebo podnikání a podpoří je v tom nejen silná beraní energie, ale i energie planety Mars, která jim dodá potřebnou odvahu. Velký příval impulzivní energie ale může vést až k neuváženým rozhodnutím. Slunce se v tuto dobu nachází v protilehlém znamení Vah, které naopak touží po spolupráci, porozumění, harmonii, kompromisu. Pozor tedy na silnou touhu prosadit se na úkor druhých a bez ohledu na překážky. Nebuďte netrpěliví, dejte si pozor na zbrklé jednání, nepozornost a vztahovačnost, držte svůj temperament na uzdě. Je důležité přistupovat ke všemu v klidu a s čistou hlavou, ať místo úspěchu nenarazíte do zdi.  

Trochu napětí může do všeho vnést ještě planeta Pluto, která je v tuto dobu v kvadratuře (opozici) ke Slunci, Marsu a také Luně. Planeta Pluto je v astrologii spojována s transformací, tajemstvím, ovlivňuje věci, které se dějí pod povrchem. A kvadratura vždy naznačuje nějaké překážky. Někteří lidé se mohou uchýlit k různým nekalým taktikám. Pozor na různá pokušení, nedělejte nic, co je v rozporu s vaším vnitřním přesvědčením. 

Odpočívejte a provětrejte si hlavu

Znamení Berana ovlivňuje hlavu, mozek, zuby, jazyk, tepny a také žlučník. Tyto orgány jsou v době kolem úplňku obzvlášť citlivé, proto se snažte o ně pečovat a nezatěžujte je. Citlivější lidé mohou v době tohoto úplňku cítit tlak v hlavě nebo trpět dokonce migrénami. Snažte se tomu předcházet, ulevte své hlavě, nepřehánějte to s prací a snažte se také někdy vypnout. Provětrejte si hlavu, jděte na procházku do lesa. Víc odpočívejte, dělejte dechová cvičení. Pijte čaje, které pročišťují krev, pomáhá například kopřiva, řebříček nebo kořen pampelišky. Šetřete svůj žlučník vhodným jídelníčkem, omezte smažená, tučná a kořeněná jídla. Ohnivá beraní energie také zvyšuje riziko úrazů. Opatrní buďte hlavně za volantem, ale i při sportu nebo v práci.

Udělejte si rituál na přivolání síly a energie

Energie úplňku se projevuje několik dní, ale největší sílu má právě v den, kdy je úplněk. Proto je vhodné v tento den dělat i různé rituály s úplňkem spojené. Beran je ohnivé znamení, rituály pod vlivem energie Berana bývají nabité energií a je důležité při nich používat červenou barvu, která probouzí aktivitu. Známá astroložka Martina Blažena Boháčová doporučuje udělat si tento rituál: Připravte si červenou svíčku, případně i červený ubrus a červený kámen, pokud máte. Pusťte si hudbu, která by měla být dynamická, vhodné jsou bubínky. Hudba hraje, svíčka hoří a v ruce máte červený kámen, do kterého budete pouštět své energie. Zavřete oči a v rytmu hudby se můžete pohupovat a opakovat nahlas nebo v duchu slova: „Zdraví, síla, energie, úspěch, podnikání, nové úspěšné začátky.“ Přidejte si i jiná slova, která se ztotožňují s vaším cílem. Intenzitu slov zrychlujte a vkládejte do nich stále více energie. Toto opakujte několikrát. Až ucítíte, že jste nabití, představte si co nejkonkrétněji svůj cíl. Dejte mu obrysy a pošlete tam nahromaděnou energii. Pak už si v tónech hudby, představujte, že je váš cíl splněn. Nakonec si na červený papír za zvuku hudby napište svá magická slova, která budete později opakovat jako afirmace. Papír vložte do červené obálky a zalepte voskem z červené svíčky. Při každém dalším novoluní nebo úplňku v Beranu obálku rozlepte a rituál si zopakujte, dokud se nezačne váš cíl naplňovat. 

Zdroj: Kniha rituálů (Martina Blažena Boháčová)

Měsíční voda

Jak co nejlépe využít sílu úplňku? Zkuste si vyrobit měsíční vodu

Novoluní v roce 2021

Novoluní v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Měsíční voda

Jak co nejlépe využít sílu úplňku? Zkuste si vyrobit měsíční vodu

 

žena Beran

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy ve znamení Berana

reklama

Související témata: úplněk , vliv úplňku , říjnový úplněk , lovecký úplněk , úplněk v Beranu , znamení zvěrokruhu , úplněk a zdraví , astrologie , fáze Měsíce , úplňky 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama