zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Detoxikace jménem Neera: Zázrak pro tělo i duši

Detoxikace jménem Neera: Zázrak pro tělo i duši
Autor: istock.com Detoxikace jménem Neera: Zázrak pro tělo i duši
Neeru proslavila nejvíce Beyoncé a po ní na zázračné účinky tohoto totálního detoxu přísahaly další celebrity. Princip je jednoduchý. Po zvolenou dobu konzumujete pouze směs palmových sirupů, kanadského javorového sirupu, kajenského pepře a citronové šťávy.

reklama

Znovuzrození, tak popisují účinky Neery ti, kdo ji vyzkoušeli. Jdete do toho?

Mentální výzva

Základem je vynechání veškeré (!) pevné stravy. Ne, opravdu si nemůžete dát lžičku jogurtu, špičku rohlíku ani rýžový chlebíček. Když už, tak už, při Neeře se nepodvádí! Ovšem nic nejíst, to není jen tak. Výživová terapeutka Eva Krásová, ke které pro Neeru chodí české celebrity, říká: “Většinou jsme zvyklí jíst kdykoli a cokoli chceme, představa disciplíny výhradně tekuté diety může být pro mnohé lidi doslova nemyslitelná. Proto je program Neera v první řadě mentální výzva! A to je důvod, proč to člověk, který už předem pro tuto dietu není mentálně rozhodnutý, ´nedá´.”

Krize i euforie

V první řadě se tedy musíte upřímně dohodnout sami se sebou, jestli se na řízený půst cítíte. Ze začátku to není jednoduché, své o tom ví Linda, která si Neeru ordinuje dvakrát ročně: “Když jsem do toho šla poprvé, těšila jsem se hlavně, že zhubnu. Přesvědčila jsem sama sebe, že pár dní bez jídla hravě vydržím, ale bylo to kruté. První tři dny jsem hlady doslova šílela, nemyslela jsem na nic jiného než na jídlo. Ale dala jsem to, a když krize pominula, přišla naprostá euforie. Byla jsem lehká jako peříčko a dalších sedm dní jsem zvládla jako nic.”

Mix energie i očisty

Pokud nebudete jíst nic, pravděpodobně brzy zkolabujete. Neera není hladovka, ale sofistikovaná metoda, která během půstu myslí na přísun energie pro vaše tělo. Dodá vám ji pečlivě vyvážená směs několika druhů palmových sirupů (ne olejů!) a toho nejkvalitnějšího javorového sirupu kategorie C+. Sirup se doplňuje čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Její kyselost má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen a navíc je zdrojem množství antioxidantů a vitamínu C. Do směsi patří ještě kajenský pepř – významný metabolizant, jenž zrychluje tělní oběh, a pomáhá tak čisticím účinkům citronové šťávy. Voda, se kterou se směs míchá, dopraví ostatní složky nápoje do celého těla, dopřává organismu "vnitřní koupel" a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny.

Ano, zhubnete!

“Odpočinek, který dopřejeme zažívacím a vstřebávacím mechanismům, stimuluje v těle naopak procesy odbourávání starších struktur. Náš organismus se tak účinně zbaví starých buněk a urychlí tvorbu nových,” vysvětluje Eva Krásová. “Trávicí a obranný systém zatím zaměří své síly na očistu těla. To má pozitivní účinky na veškeré důležité fyziologické, nervové a mentální funkce. Obnovuje se biochemická a minerální rovnováha tkání a dochází ke stimulaci mízní a hormonální sekrece.”

A ano, zhubnete! Většina lidí, kteří vydrželi s Neerou po dobu 7 až 10 dnů, uvádí úbytek váhy o 3–5 kg. Protože příčinou snížení tělesné váhy není ztráta vody, ale především odbourání nadbytečných tukových zásob, jen velmi malá část váhy se po skončení diety vrátí.

“Pokud bych měla odpovědět, pro koho je Neera vhodná, tak pro každého zdravého jedince mezi 14–90 lety, pracujícího jak fyzicky, tak psychicky,“ radí mentorka Eva a dodává, že však není vhodná pro lidi trpící anorexií či vážnějšími poruchami metabolismu. Trpíte-li jakýmkoli vážnějším onemocněním nebo jste na pochybách, poraďte se o vhodnosti diety se svým lékařem.

-KU-

Přečtěte si také další články o detoxikaci:

 

Jarní očistná dieta: Jídelníček na celý týden

Jarní očistná dieta: Jídelníček na celý týden

5 osvědčených ajurvédských ranních nápojů na hubnutí

Ajurvéda je prastarý celostní léčebný systém založený na víře, že naše zdraví závisí na rovnováze těla, ducha a mysli. Podle ní je velmi důležité začít každý den správně. Ideální je vstát brzy ráno, krátce se rozhýbat (například pomocí pár cviků jógy) a pak si dát k snídani chuťově vyvážený nápoj (podle ajurvédy by snídaně neměla být hlavním jídlem dne, protože příliš jídla by mohlo po noci způsobit tělu šok).

 

Vyzkoušejte některý ze zázračných a voňavých nápojů plných koření, které přírodní cestou nastartují váš trávicí systém:

Horký rýžový nápoj

Horký rýžový nápoj

Podle ajurvédy jsou teplé nápoje po ránu ideální k nastartování trávení. Tento recept je skvělý v tom, že můžete zužitkovat zbylou vařenou rýži. Skořice pomáhá snižovat krevní cukr a chrání tělo před vznikem cukrovky.

 

Misku vařené rýže nasypte do kastrolu a zalijte nízkotučným mlékem tak, aby rýže byla lehce potopená (můžete použít i sójové nebo mandlové mléko). Oslaďte medem, lehce okořeňte mletou skořicí a krátce povařte. Směs můžete jíst lžící, ale pokud ji chcete jako nápoj, přelijte ji do mixéru a rozmixujte dohladka. Podávejte ihned, dokud je nápoj teplý.

 

reklama

Související témata: hubnutí , jak zhubnout , detox , Beyoncé , očista , detoxikace , Neera , očista´

reklama

Přečtěte si také

reklama