Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

6 rad, jak se vzpamatovat z krátké letní lásky

Může být něco krásnějšího než letní láska? To sotva. Vzpomeňme si například na kultovní film Pomáda, kde právě hlavní hrdinové, Danny a Sandy, prožívají nádherný letní románek, na který ani jeden z nich nedokáže zapomenout. Ale zatímco jejich příběh končí happyendem, u některých letních lásek tomu tak bohužel není.
Vydáno: 13.09.2018
6 rad, jak se vzpamatovat z krátké letní lásky
6 rad, jak se vzpamatovat z krátké letní lásky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo se tudíž stal „obětí“ letní lásky, která neskončila právě nejlépe, měl by znovu získat rovnováhu. A to není právě jednoduché. Jakými radami je třeba se řídit?

1) Nelžete si do kapsy

Nešťastná láska je podle romanopisců něco jako šílenství, ze kterého není cesty zpět. To je ovšem značně přehnané tvrzení. Faktem je, že léto románkům nahrává už vzhledem k tomu, že šumění mořských vln, posezení při svíčkách v pobřežních hospůdkách, případně procházka kolem řeky, to všechno je velice romantické. Snažte se neříkat si: „Ne, to není pravda. Však on si to rozmyslí. Třeba změní názor...“ Přijměte věci takové, jaké jsou.

2) Nebraňte se slzám

Rozpaky stranou, každý ví, že i dospělí pláčou. Nebraňte se tomu. Slzy fungují jako neocenitelná součást psychohygieny. Slzy smutku obsahují nejvíce bílkovin a díky nim se z těla odplavují toxické látky a stresové hormony. Právě proto se až osmdesát procent lidí cítí lépe, když si ve vypjatých situacích popláče.

3) Odpusťte jemu i sobě

Dalším důležitým krokem je odpustit partnerovi a hlavně sobě. Ostatně bolesti a šrámy lze překonat i soustředěním se na pozitivní emoce a události přítomnosti. Na ty negativní nepůjde úplně zapomenout, ale dají se takto oslabit.

4) Zbavte se spojení na něj

Tak tohle bude těžké, ale vy to dokážete. Vymažte si jeho telefonní číslo, roztrhejte papírek s adresou, spalte dopisy od něho, pokud nějaké máte. To vše by vás totiž lákalo zavolat mu či přinejmenším poslat esemesku, čímž byste jen prodlužovala své utrpení. Vzpomínky na to hezké, co jste spolu prožili, si samozřejmě ponechte.

5) Nezapomínejte na kamarádky

Užijte si zbytek léta. Nezavírejte se doma, protože léto ještě nekončí. Zajděte si třeba na vínečko s nejlepší kamarádkou. Ráda vás vyslechne a ještě vám potvrdí, že jste vlastně dopadla dobře. Anebo se vám svěří s tím, že i jí se přihodilo něco podobného. Vypovídáte se a bude vám lépe.

6) Ujasněte si hodnoty

Přemýšlejte za pomoci zdravého rozumu, i když vám v tom zjitřené emoce patrně ještě brání. Opravdu by se s tím mužem, s nímž jste prožila nádherný letní románek, dal strávit i zbytek života? Co o něm vlastně víte? Dost možná byste si vůbec nerozuměli. Co se odehrálo v romantických kulisách, nelze jen tak "přesadit" do běžného šedivého života.

-em-

Článek je zařazen v: letní láska, vztahy, zamilovanost
Reklama