Microblading: Úprava obočí, která může pozitivně změnit váš obličej

V zahraničí je čepelková úprava obočí běžná a velmi oblíbená. České ženy jsou v tomto směru konzervativnější. O microbladingu navíc koluje na internetu spousta zvěstí. Co je na nich pravdy a proč je důležité pečlivě vybírat odborníka, který microblading provádí?

Každý z nás pravděpodobně v životě narazil na slečnu či paní s vytetovaným obočím, které se jaksi nepovedlo. Současné permanentní make-upy jsou sice na zcela jiné úrovni než kdysi, nicméně stále je dost případů, kdy klientka po špatně provedené úpravě obočí svému zevnějšku spíše uškodí než pomůže. Jak je to možné, když ve všech salonech tvrdí, že microblading, mikropigmentace neboli čepelková úprava obočí je v současnosti jedinou metodou, díky které můžete získat decentní a zároveň přirozený permanentní make-up? „Microblading skutečně dokáže zvýraznit přirozenou krásu a opravit malé nedostatky obočí. Velký důraz by se však měl věnovat výběru správného odborníka, který disponuje adekvátním a profesionálním vybavením. Úroveň jednotlivých kosmetiček, které mají microblanding ve svém portfoliu služeb, se velmi liší, a proto není divu, že některé výsledky klientky spíše vystraší než potěší,“ upozorňuje diplomovaná specialistka na mikropigmentaci Lucie Kunzová.

Zaplatíte spoustu peněz a za dva roky jdete znovu

Ačkoliv se o microblandingu říká, že jde trvalý make-up, tak opak je pravdou. „Microblading nabízí možnost změny barvy i tvaru pigmentované oblasti, ale rozhodně ho není možné považovat za trvalé tetování. Jde pouze o dočasnou metodu v líčení, což má ale své výhody,“ vysvětluje Kunzová. Výsledný efekt microbladingu vydrží asi 1,5 až 2 roky, což se může zdát docela málo s ohledem na jeho vysokou cenu. Podle Kunzové má však délka efektu své klady: „Trendy se mění každou sezónu, takže díky tomu, že pigmenty postupně blednou, až se úplně vytratí, je pak možné obočí přizpůsobovat aktuálním trendům a taky třeba věku klientky.“

Pro krásu se musí trpět aneb bolí microblading?

Docela často se o microbladingu mluví jako o krvavé metodě, při které vás čeká nepříjemná a dlouhotrvající bolest, což potvrzuje nejedna klientka, která čepelkovou úpravu obočí absolvovala. Kunzová tyto informace vyvrací „Ve skutečnosti se jedná o velmi šetrnou metodu a ačkoliv se zákrok provádí pomocí čepelky s 18 jehličkami v řadě za sebou, tak se nejedná o klasický řez, spíše o povrchové škrábnutí jako od kočičky.“ Kromě toho se při zákroku používá anestetikum a co se týče krvácení, tak jde pouze o kapičky krve, žádné krvavé louže. „Když provádím microblading, tak 90 % mých klientek při něm usne. V kombinaci s relaxační hudbou a správnou technikou zkrátka microblading nebolí. Pokud ano, značí to problém,“ říká Kunzová. Primárním problémem je, že stylistka nedělá microblading technicky správně, ale bolest může nastat i v případě poškozené pokožky či jiných zdravotních problémů.

Nechtějte microblanding za každou cenu

Profesionálně udělaný microblading není na první pohled vidět, přesto je zřejmé, že je na ženě něco jinak. „Žena má po microbladingu rozkvést, rozzáří se jí oči, omládne. Okolí na tuto změnu reaguje velmi pozitivně a co je nejlepší, tak vlastně prvotně nedokáže říct, co se na ženě změnilo, co jí udělalo krásnější,“ vysvětluje Kunzová. A to jsou přesně ty důvody, proč ženy microblading chtějí. Bohužel ne pro každou ženu je čepelková úprava obočí vhodná. „Microblading není pro každého, proto si svou klientelu pečlivě vybírám. Microblading nelze provádět u epilepsie nebo onkologického onemocnění, za absolutní kontraindikace se považují třeba i zvýšená teplota nebo počáteční fáze nachlazení. Kromě špatného zdravotního stavu není vhodné microblading provádět na mastné a pórovité pleti, na které pigment nedrží. Zohlednit je nutné i léky a spoustu dalších věcí,“ upozorňuje Kunzová.

Známe trendy úpravy obočí 2018

Letošním trendem je přirozené obočí, tedy husté a plné obočí. „Je pravda, že širší a plné obočí omlazuje obličej, ale aktuální trend by neměl být směrodatný,“ říká Kunzová. A dodává: „Stejně tak by klientky neměly chtít obočí podle nějaké celebrity nebo fotky jiné klientky. Microblading se dělá každému na míru a neplatí, že to co sluší jednomu, bude slušet i druhému. Opak je pravdou.“ Stylistka by vám měla poradit, případně se vám snažit vysvětlit, proč takhle ne. „Před microbladingem je standardem konzultace, která trvá minimálně hodinu. Dalších 30 minut trvá předkreslení obočí, teprve pak se dostáváme k samotnému výkonu. Microblading nelze uspěchat. Jestliže získáte pocit, že v salonu dělají microblading jako na běžícím pásu, dostatečně se vám nevěnují či na vás dokonce vyvíjejí nepříjemný nátlak, bez vysvětlování odejděte,“ radí Kunzová.

Nepodceňujte výběr stylistky!

Microblading je nejen úprava obličeje, se kterou pak budete minimálně 1,5 roku žít, ale taky je to poměrně nákladný zákrok. Kvalitně provedený microblading stojí od 6 tisíc korun. „Různé slevové servery se předhánějí v tom, kdo dá výhodnější nabídku, ale z logiky věci nedoporučuji žádnou z nich akceptovat. Kvalitní hypoalergenní materiál stojí 2 tisíce, základní kurz microbladingu ve světě 60 tisíc korun, takže pokud někdo nabízí čepelkovou úpravu v akci za necelé dva tisíce, je něco špatně,“ upozorňuje Kunzová. Kromě ceny si pak dejte pozor i na další věci, jako například péči před zákrokem, vyžádejte si certifikát Porušení integrity kůže, chtějte vidět fotky před a po zákroku, všímejte si čistoty prostředí a toho, jestli vám stylistka ochotně odpovídá na vaše dotazy. „Co se týče online referencí, tak dejte spíše na osobní doporučení kamarádek a známých, protože kladné reference si v dnešní době můžete dokonce koupit,“ upozorňuje Kunzová.

Microblading můžete absolvovat i v létě

Pokud vás microblading zaujal a toužíte po dokonalém obočí ještě předtím, než se vydáte na letní dovolenou, směle do toho. Microblading je celoroční záležitost. „Po zákroku jsou sice určitá omezení a musí se dodržovat několik pravidel, přesto je však možné provést microblading i během parného léta či naopak v době, kdy u nás mrzne,“ říká Kunzová. Co se týče péče o obočí po zákroku, tak do vyloupání se obočí nesmí namočit. Sportovat či dokonce saunovat se však můžete již 14. den od zákroku. „Jak jsem zmiňovala už výše, profesionálně provedený microblading nebolí a v den zákroku klidně můžete jít večer do divadla. Jediné, co vás může potrápit, je svědění, které je u každého ale značně individuální. Pomáhá si na obočí tlakově klepat,“ uzavírá Kunzová.

Podívejte se, jak se microblading provádí:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.