Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Štípance, spálení, modřiny... Zatočte s nimi s pomocí toho, co máte doma

Polámané vlasy, spálená kůže, poštípání hmyzem. Léto si na těle vybírá svou daň. Tyto dočasné vady na kráse však překvapivě často spraví to, co najdete ve spíži nebo v koupelně.

Vlasy bez lesku
Vlasy bez lesku
Vlasy bez lesku
Vlasy bez lesku

Mastné i poškozené vlasy posílí maska z rozšlehaných čerstvých vaječných žloutků (2 ks) a olivového oleje (3 lžíce). Pozor však na bílky, ty do posilující masky nepatří – hodně tuží a ztížily by rozčesávání vlasů. Masku nechte působit dvacet minut a smyjte ji vlažnou vodou, v teplé by se žloutky srazily. Lesk vykouzlí také polití vlasů při posledním oplachování pivem nebo roztokem vody a octa.

Suchá pokožka
Suchá pokožka
Suchá pokožka
Suchá pokožka

Pokožku hebkou jako miminko budete mít po medovém zábalu. Stačí si namazat celé tělo medem, zabalit se do starého županu nebo pyžama a dvacet minut relaxovat na balkoně. Ten by měl být zahřátý od slunce, které už na něj ale nesvítí. Pak se opláchněte ve sprše nebo ve vaně. „Pleť získá nádhernou vláčnost, pružnost a vypadá úžasně", popisuje Petra Řehořková z Petra Clinic. Jestli máte doma infrasaunu, můžete tuto přírodní krášlící kúru absolvovat i v chladných dnech. Na trhu jsou k dispozici i medy do sauny s různými vůněmi, jejich nákup je ale podle odbornice zbytečný. K dosažení kýžené vůně stačí do obyčejného medu přidat pár kapek éterického olejíčku

Spáleniny na hlavě
Spáleniny na hlavě
Spáleniny na hlavě
Spáleniny na hlavě

Spálenou kůži na hlavě mezi vlasy ošetří podle odbornice na krásu zábal z olivového oleje a obyčejné majonézy (ne tatarské omáčky): Všechen obsah sklenice majonézy nalijte na celou hlavu a vlasy, i když to bolí a pálí. Hlavu s vlasy zabalte do igelitu a nechte dvě hodiny působit. Zábal pak smyjte šamponem a kondicionérem jako běžně, jen nedrhněte kůži, která je i tak podrážděná. Pokožku hlavy zklidní také panthenol z lékárny, majonéza však zároveň dodá výživu také sluncem vysušeným vlasům. Zapomeňte na lak a další přípravky a nechte hlavu dýchat.

Spáleniny od slunce
Spáleniny od slunce
Spáleniny od slunce
Spáleniny od slunce

Pleť obličeje spálenou sluncem zklidníme a promastíme kalciovou mastičkou, zábalem z bílého jogurtu či tvarohu nebo maskou z bílého jogurtu s čerstvým vaječným žloutkem. Pokud nese stopy slunce celé tělo, radí Petra Řehořková udělat si speciální koupel s hrstí bylinek nebo s velkým džbánem piva (3–5 litrů). Nejvíce kůži vyživí a ošetří kvasnicové pivo, ale můžete se naložit do jakéhokoli.

Komáří štípance
Komáří štípance
Komáří štípance
Komáří štípance

Bodnutí od komára, které svědí a bolí, se vyhnete trikem lovců a stopařů. Denně užívejte 100 mg vitamínu B1 nebo 300 mg pivovarských kvasnic. První účinky pocítíte po týdnu užívání a komáři by se vám měli vyhýbat tak dlouho, dokud budete vitamín B1 nebo kvasnice jíst.

Modřiny
Modřiny
Modřiny
Modřiny

Upadli jste a na lokti nebo koleni se začíná tvořit modřina? Ihned vezměte kousek cibule, přiložte ho na barvící se místo a držte ho tam 15 minut. Látka alicin, která při krájení cibule vyvolává slzení, umí také odvést krev, jež se v postiženém místě hromadí, a zabrání tím vzniku modřiny. Jestliže nemáte cibuli k dispozici ihned po pádu a podlitina se už tvoří, natřete ji výtažkem z vilínu virginského a pak místo 5 minut chlaďte sáčkem s ledem. Tím urychlíte hojení, protože se stáhnou cévy a zmenší se prokrvení.

Šupinatá kůže
Šupinatá kůže
Šupinatá kůže
Šupinatá kůže

Odstraňování starých buněk z povrchu kůže je nutné zvláště tehdy, když toužíte po rovnoměrném opálení a hebké pokožce. Skvělý peeling si vyrobíte také z domácích zásob a za pár korun z rozdrcených oříšků či z hrsti cukru (hrubě namletého, hnědého). Případně můžete použít jen kosmetický kartáč nebo lufu a tím ošetřit pokožku celého těla. Peeling je dobré provádět nejlépe jednou týdně.

Zápach potu
Zápach potu
Zápach potu
Zápach potu

Šroubovací tuhé gelové antiperspiranty jsou podle Řehořkové nejlepší variantou pro horké letní dny. Novinky v podobě přírodních krystalů z vlastní zkušenosti nedoporučuje. Pokud máte po použití deodorantu nebo antiperspirantu pocit, že se potíte ještě více, zkuste jinou značku. Při nákupu radí odbornice, abychom se vyhýbali produktům obsahujícím hliník (aluminium). Podle vědeckých výzkumů totiž tím, že ucpává potní žlázy, přispívá ke vzniku rakoviny prsu.

 

Zbavit se pocení přírodním způsobem ani změnit feromony v potu vylučované nelze. Důsledným řešením je aplikace botoxu do podpaží, po níž jsou potní žlázy v této oblasti rok stlačené, a proto nefunkční.

Chloupky
Chloupky
Chloupky
Chloupky

Nejhorší způsob odstraňování chloupků je podle odbornice strhávání voskem. „Při strhnutí proužku s voskem zbavujeme kůži nejen chloupků, ale i svrchní části kůže – pokožky (odborně epidermis). Tím připravujeme pokožku na vznik pigmentových skvrn. Pleť má v místě strhnutí automaticky jinou barvu, vypadá ošklivě a náprava trvá několik měsíců. Mnohem lepší je zbavit kůži chloupků žiletkou, pinzetou nebo laserem. „Když si někdo strhává chloupky voskem deset nebo dvacet let, vypadá to, že má ekzém nebo lišej,“ popisuje majitelka kliniky estetické medicíny. Vosk bychom si podle ní neměli nechat aplikovat ani od kosmetiček, svrchní část kůže odstraní voskem odborník v salonu stejně jako laik doma v koupelně.

Vosí nebo včelí bodnutí
Vosí nebo včelí bodnutí
Vosí nebo včelí bodnutí
Vosí nebo včelí bodnutí

Věděli jste, že na včelí a vosí jed zabírají odlišné prostředky? Včelí je kyselý, proti bolesti proto pomůže, když místo vpichu potřete zásaditou pastou vyrobenou z jedlé sody a trochy vody. Naopak vosí jed je zásaditý, proto na něj pomůže (stejně jako po žahnutí medúzou na dovolené) ocet. Rada je proto jednoduchá: noste s sebou na výlety malý sáček jedlé sody a lahvičku octa.

Reklama