zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se květnové novoluní ve znamení Býka: Jak vás může ovlivnit?

Co přinese novoluní ve znamení Býka? Uvědomte si pravé životní hodnoty a nechte se hýčkat
Autor: iStock Co přinese novoluní ve znamení Býka? Uvědomte si pravé životní hodnoty a nechte se hýčkat
Anna Kopečková , Vydáno: 09.05.2021
Novoluní je skvělý čas, který představuje nové začátky, příležitosti a dosahování nových cílů. Je to doba, kterou mnozí lidé jistě uvítají, protože přináší pocit čerstvosti, opuštění věcí, které jsou nudné nebo zastaralé. Jaké bude květnové novoluní posílené klidnou a materiálně zaměřenou energií Býka?

reklama

Květnové novoluní nastane v úterý 11. května 2021 večer,  přesně ve 20 hodin a 59 minut. Tentokrát bude ve stabilním, přátelském a materiálně založeném zemském znamení Býka. Toto znamení je (stejně jako znamení Vah) ovládáno planetou Venuší, je pro něj tedy důležitá harmonie, krása, majetek a materiální zabezpečení, je požitkářské, rádo se obklopuje hezkými a luxusními věcmi a užívá si život naplno. Květnové novoluní ovlivní všechny, ale nejsilněji samozřejmě Býky a také ostatní zemská znamení, tedy Kozorohy a Panny.  

Jak využít novoluní ve znamení Býka?

  • Popřemýšlejte o tom, jak byste mohli zvýšit svůj příjem

Býci jsou velmi silně materiálně založení, je pro ně důležité zajistit si v životě všechny hmotné záležitosti – domov, dobré zaměstnání i peníze na osobním účtu. A právě novoluní ve znamení Býka by vám mohlo přinést nové nápady, jak se svým majetkem nebo penězi chytře naložit a trochu zbohatnout. V současné době, kdy se mnozí lidé dostávají do finančních problémů, to může být velmi užitečné. Nenechte se převálcovat negativními myšlenkami, že nezvládnete zaplatit všechno, co musíte. Myšlenky na dluhy a různé komplikace vám štěstí nepřinesou. Myslete pozitivně a na to, co opravdu chcete a co potřebujete. A i když vám to třeba bude připadat zvláštní a nereálné, zkuste požádat vesmír, aby vám poskytl nápady, jak vydělat víc peněz, jak chytře investovat. Možná vám novoluní skutečně přinese inovativní nápady, co se týče peněz a majetku. 

Kouzlo peněz: Které bankovky přitahují hojnost ve vaší peněžence?

Kouzlo peněz: Které bankovky přitahují hojnost ve vaší peněžence?

  • Zamyslete se nad svým vztahem k penězům

I když s penězi přicházíme do styku denně, neustále řešíme, co koupit, za co je utratit, jak ušetřit, málokdy přemýšlíme nad tím, jaký k nim máme vlastně vztah. Je pravda, že je člověk klidnější, když má pevnou střechu nad hlavou a na účtu dost peněz. Vše se ale na peníze přepočítat nedá. V době novoluní ve znamení Býka je dobré uvědomit si, co jsou pravé životní hodnoty. Pro každého to je něco jiného. Pro zamilovaného člověka je to láska, pro nemocného zdraví, pro bezdomovce teplý a suchý domov. Co je pravá hodnota pro vás? A máte ji? Pokud ne, je toto novoluní ideální dobou, kdy můžete začít pracovat na tom, abyste jí dosáhli.

  • Užívejte si radosti života

Býk je znamení, které si rádo dopřává různá potěšení a novoluní v tomto znamení vyvolává touhu nechat se hýčkat a užívat si života všemi smysly. Popřemýšlejte o tom, co vás dělá šťastnými, díky čemu se cítíte v pohodě. Napište si seznam aktivit, které máte rádi a které byste v následujících dnech nebo týdnech mohli podniknout. Energie Měsíce vás povzbuzuje, abyste hýčkali nejen sebe, ale i partnera nebo své blízké. A nezapomeňte, že když se budete vy cítit skvěle, budete moci tuto energii rozdávat i druhým.

Horoskop sexu na květen

Horoskop sexu na květen: Kdo si letošní máj opravdu užije?

  • Zkrášlete svůj domov i sami sebe

Jak již bylo zmíněno, Býkům a Vahám vládne planeta lásky a krásy Venuše. Zatímco Váhy se ale zaměřují spíše na krásu duše, pro Býky je důležitá hlavně fyzická a vnější krása. I proto přichází spolu s novoluním ve znamení Býka na řadu otázka, jak byste mohli více zkrášlit třeba místo, kde žijete. Možná by to chtělo nějaké květiny na okna nebo víc květin na zahradu kolem domu. Možná by se vám hodil nový obraz do ložnice nebo nové polštáře na sedačku.
Toto novoluní je také ideální doba, kdy můžete zkrášlit sami sebe. Kupte si něco hezkého na sebe, vyzkoušejte nový styl líčení nebo nový účes. Období novoluní v Býku je dobou objevování a zkrášlování.

  • Zamyslete se nad svými hodnotami a potřebami

Příliš často zanedbáváme své vlastní potřeby, ať už je to kvůli práci, vztahům nebo různým povinnostem. Berte novoluní jako příležitost, kdy můžete přemýšlet o sobě samých. Co vám přináší klid a harmonii? Co opravdu potřebujete a co můžete udělat pro to, abyste toho dosáhli? Zkuste si to stanovit jako záměr, na kterém můžete postupně pracovat až do dalšího úplňku, který nastane 26. května a bude druhým superúplňkem letošního roku a zároveň ho bude doprovázet zatmění Měsíce.

Pozor na hlasivky a ztuhlý krk

Znamení Býka ovlivňuje krk, chrup, uši, hrtan, čelisti, šíji, štítnou žlázu. Tyto části těla je dobré v době kolem novoluní šetřit. Cokoli pro ně v tyto dny uděláte prospěšného, projeví se s dvojnásobnou silou. Snažte se vyhýbat místům, kde je průvan nebo chlad, abyte nenastydli. Nekřičte, nenamáhejte zbytečně hlasivky. Uvolněte několikrát denně ztuhlý krk vhodnými cviky, starejte se pečlivě o své zuby. Neposlouchejte to, co nechcete slyšet. Naopak si pusťte nějakou příjemnou hudbu nebo si vyjděte do přírody a poslouchejte ticho uprostřed lesa. 

Novoluní v roce 2021

Novoluní v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

 

Jak úspěšně dosáhnout svých cílů? Využijte k tomu jednotlivé fáze Měsíce!

Jak být v životě úspěšní? Naučte se využívat jednotlivé fáze Měsíce!

reklama

Související témata: novoluní , novoluní v Býku , znamení Býk , znamení zvěrokruhu , astrologie , fáze Měsíce , úplněk

reklama

Přečtěte si také

reklama