zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se říjnové a nejsilnější novoluní letošního roku. Jak nás ovlivní a jak ho můžete využít ve svůj prospěch?

Blíží se říjnové a nejsilnější novoluní letošního roku. Jak nás ovlivní a jak ho můžete využít ve svůj prospěch?
Autor: iStock Blíží se říjnové a nejsilnější novoluní letošního roku. Jak nás ovlivní a jak ho můžete využít ve svůj prospěch?
Anna Kopečková , Vydáno: 15.10.2020
Říjnové novoluní bude již desátým letošním novoluním a zároveň tím nejsilnějším. Tentokrát se bude odehrávat v přátelském a diplomatickém znamení Vah. Jak nás může ovlivnit a na co bychom se měli zaměřit?

reklama

Říjnové novoluní, které nastane 16. října večer, přesně ve 21 hodin a 30 minut, je jedním ze tří super novoluní (to první bylo 17. září) a zároveň nejsilnějším novoluním letošního roku.

Šance splnit si své sny a cíle

Přestože novoluní nebývají tak náročná jako úplňky, ve skutečnosti jsou jedním z nejdůležitějších astrologických tranzitů, pokud jde o dosažení našich cílů, bez ohledu na to, jak malé nebo velké jsou. Každé novoluní je totiž ideální dobou pro nové začátky, nabízí nové možnosti a příležitosti. Je doslova přívalem energie, kterou může být zpočátku těžké uchopit, a to v nás může vyvolávat netrpělivost, neklid, napětí, někdy i podrážděné reakce. Je ale potřeba si z nabízených možností vybrat a rozhodnout se, kterým směrem se vydáte, jak a s kým chcete trávit svůj život. Může to být zpočátku nepohodlné nebo obtížné, ale pokud se nezbavíte starých vzorců chování, které vám již neslouží, nemůžete se posunout dopředu. Energie Měsíce je nejsilnější prvních 12 až 24 hodin novoluní, ale projevuje se ještě následujících 28 dní. To znamená, že pokud si v době novoluní stanovíte nějaké cíle nebo vyslovíte svá přání a budete na nich pracovat, výsledky se mohou projevit velmi brzy, během několika týdnů.

Energie tohoto novoluní zasáhne všechna znamení, nejintenzivněji ji ale samozřejmě pocítí Váhy a také další vzdušná znamení – Blíženci a Vodnáři, poměrně silně se dotkne i Beranů, Raků a Kozorohů.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Energie Vah

Váhy jsou vzdušné znamení, spojené spíše s intelektem a hlavou než se srdcem. Lidé narození v tomto znamení bývají diplomatičtí, intelektuálně založení, často i velmi tvořiví. Snaží se vyhýbat spěchu a stresu, důležitý je pro ně klid, harmonie, rovnováha a spravedlnost. A právě rovnováhu a spravedlnost bychom měli mít nejvíce na paměti v době, kdy na nás bude působit intenzivní energie, kterou přinese říjnové novoluní. Ta může vynést na povrch nějaká citlivá a bolestivá místa, což nejspíš ještě přispěje ke zmatku nebo nejistotě, které mnozí z nás v současné době pociťují. Je dobré si uvědomit, že někdy v životě utrácíme příliš mnoho energie jen jedním směrem. Tím ztratíme rovnováhu a takový život v nás může zanechat pocit emočního vyčerpání nebo vyhoření.

Položte si několik otázek. Opravdu žijete svůj život a ne život jiných lidí? Kolik myšlenek denně věnujete sobě a kolik ostatním lidem? Kolik informací o někom jiném denně přijmete? A kolik jich věnujete sami sobě? Opravdu děláte to, co chcete, nebo to, co se od vás očekává? Přemýšlejte víc o sobě, mluvte o sobě, klidně jen sami se sebou. Využijte toto období k prozkoumání oblastí vašeho života a zamyslete se nad tím, které z nich by si zasloužily větší pozornost. Klidně si napište seznam a zvláštní pozornost věnujte první věci, kterou jste si zapsali. Možná byste se měli věnovat víc místu, kde bydlíte, trochu ho zútulnit, abyste se v něm cítili příjemněji. Nebo se více zaměřte na vaše vztahy, které jsou pro Váhy velmi důležité. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi otevření a společenští, s citem pro romantiku. Energie tohoto novoluní proto může vnést do vztahů trochu světla a odhalit nám, kde jsou nějaké nevyváženosti.

Nepodceňujte vliv velkých planet

Novoluní je vždy dobou nových začátků, což je pro mnohé jistě skvělá příležitost. Zároveň ale můžeme pociťovat nervozitu nebo být zmatení z toho, jak se pohnout směrem kupředu. Tento zmatek ještě umocňuje fakt, že říjnové novoluní přichází právě v době jakéhosi astrologického hurikánu. Samotný Měsíc bude v době novoluní uvězněný mezi planetami Mars, Saturn a Pluto, což může vyvolat vztek, zášť a prudké emocionální výkyvy. Kromě toho se hned několik planet v době novoluní pohybuje retrográdně, tedy opačným směrem. Za zmínku stojí zejména planeta Mars, která se pohybuje retrográdně již od 10. září, a dále planeta Merkur, která je v retrográdním režimu od 14. října. Mít obě tyto planety současně v retrográdní formě je náročná kombinace a může nám to způsobit pocit, že podnikáme kroky zpět a ne dopředu. Planeta Mars symbolizuje energii, aktivitu, vůli, bojovnost. Pokud je v retrográdní fázi, je potřeba se chovat jinak, zpomalit, podívat se na vše z jiného pohledu a případně změnit plány. V období retrográdního Merkuru není vhodné dělat velké a důležité životní kroky, podepisovat různé smlouvy nebo dokumenty. Může také docházet k různým nedorozuměním, protože Merkur velmi silně ovlivňuje komunikaci. Není tedy dobré pouštět se do náročnějších sporů nebo diskuzí.

PLANETY PODLE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU: JAKÉ SCHOPNOSTI VÁM DÁVÁ TA VAŠE?

Pozor na ledviny a močový měchýř

Váhy ovlivňují kyčle, boky, močový měchýř, ledviny, játra a krev. Cokoli v době novoluní uděláte pro tyto části těla, bude působit dvojnásob pozitivně, naopak to, co tyto části těla zatěžuje, bude působit dvojnásob škodlivěji. Vynechat byste měli také chirurgické zákroky v těchto oblastech. Dbejte na to, abyste měli ledviny i močový měchýř v teple. V chladnějších dnech je snadnější dostat zánět. Snažte se také hodně pít, nejlépe vodu nebo čaje na čištění ledvin a krve. Přiměřeně se hýbejte, vhodné jsou zejména cviky na boky a nohy. 

Důležitá je rovnováha a harmonie

Klíčem k tomu, abychom toto všechno ustáli, je přijmout rovnováhu v našich životech. Spíše, než abychom bojovali proti našim frustracím, bychom měli hledat způsoby, jak podporovat všeobecnou pohodu. Místo agresivního jednání bychom se měli snažit být diplomatičtější, což rozhodně bude i efektivnější. Takže se zhluboka nadechněte a poraďte se nejdříve se svým vnitřním já, než učiníte nějaké rozhodnutí.

Nemějte pocit, že potřebujete zvládnout všechno najednou, protože toto novoluní bude vyžadovat určitou dávku trpělivosti a vnitřní práce. Je potřeba se naučit sdílet nejen hezké, ale i špatné pocity. A nebojte se být tím, kým ve skutečnosti jste, bez ohledu na to, co se od vás očekává.

Říjnové novoluní je mocné, takže buďte na sebe hodní a pamatujte, že nejtemnější noci často vedou k jasnějším ránům.

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Blíží se úplněk: 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

reklama

Související témata: novoluní , vliv novoluní , říjnové novoluní , novoluní říjen 2020 , novoluní ve znamení Vah , retrográdní pohyb planet , retrográdní Mars , retrográdní merkur , pohyb planet , novoluní 2020

reklama

Přečtěte si také

reklama