zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se výjimečné novoluní spojené se zatměním Slunce. Jak a kdy nás ovlivní?

Blíží se výjimečné novoluní spojené se zatměním Slunce
Autor: iStock Blíží se výjimečné novoluní spojené se zatměním Slunce
Anna Kopečková , Vydáno: 09.06.2021
Fáze, kdy se začíná rodit nový Měsíc, je skvělý čas pro vytváření nových životních záměrů. Přináší pocit čerstvosti, opuštění věcí, které jsou už nefunkční a zastaralé. Jaké bude červnové novoluní ovlivněné jednak velmi komunikativním a intelektuálním znamením Blíženců a také částečným zatměním Slunce a retrográdní planetou Merkur?

reklama

Květnové novoluní nastane ve čtvrtek 10. června po poledni, přesně ve 12 hodin a 52 minut. Tentokrát ho ovlivní vzdušné znamení Blíženců, které je velmi upovídané, roztěkané, komunikativní a společenské. Blíženci mají nekonečnou fantazii, která jim nikdy nedovolí být spokojeni s tím, co mají. Potřebují pohyb a změnu. Ve dnech kolem novoluní proto nebude nouze o komunikaci ve všech podobách, můžete mít tendenci dělat víc věcí najednou, potřebu učit se novým věcem, nasávat nové informace, stýkat se s různými lidmi. Není divu, vždyť vládnoucí planetou Blíženců je Merkur, král komunikace.

NOVOLUNÍ V ROCE 2021: KDY NASTANOU A JAK VÁS MOHOU OVLIVNIT?

Touha poznávat a komunikovat bude silná

Blíženci jsou znamení, které se snaží sdílet co nejvíce znalostí se světem prostřednictvím komunikace a psaní. Jakmile nastane novoluní, můžete tedy pocítit posun ve vašem vnímání, silnou touhu rozšířit své myšlenky. Novoluní doslova vyburcuje vaši zvědavost učit se nové věci, bude vás nutit zvýšit tempo, pustit se do více věcí najednou, zapojit svůj intelekt víc než kdy jindy a s někým o tom hovořit. Nedivte se, když budete v těchto dnech neklidní. Touha komunikovat a sdílet své myšlenky a pocity se svými přáteli nebo rodinou bude velmi silná.

Blíženci jsou také velmi flexibilní, možná by se dalo říci až přelétavé znamení. Jejich život je plný neplánovaných změn, mají spoustu zájmů a je pro ně těžké vydržet delší dobu na jednom místě. Nedělá jim potíže změnit práci, bydlení, koníčky, styl oblékání, účes… Díky tomu můžete mít během novoluní mnohem lepší schopnost přizpůsobit se novým okolnostem.

CO SI MYSLÍ BLÍŽENCI O OSTATNÍCH ZNAMENÍCH ZVĚROKRUHU?

Novoluní doprovodí částečné zatmění Slunce

Všechna témata Blíženců se ještě zesílí díky částečnému zatmění Slunce, tedy okamžiku, kdy se Měsíc a Slunce v určitém úhlu překryjí. Bude viditelné i u nás a vzhledem k tomu, že naposledy jsme u nás mohli pozorovat částečné zatmění Slunce před šesti lety, neměli byste si ho nechat ujít. Pozorovat ho bude možné ve čtvrtek přibližně od 11:43 do 13:35 hodin, maximální fáze zatmění nastane ve 12:39, kdy Měsíc bude zakrývat zhruba jednu pětinu slunečního disku. Nejlépe viditelné by zatmění mělo být na severozápadě Čech. Mnoho českých hvězdáren a astronomických spolků připravuje na tuto dobu mimořádná pozorování tohoto úkazu. Pokud byste chtěli pozorovat částečné zatmění sami, je třeba si chránit oči, protože hrozí trvalé poškození zraku. Obyčejné sluneční brýle rozhodně nestačí, ještě nebezpečnější je používat obyčejný dalekohled. Odborníci doporučují použít speciálními brýle pro pozorování zatmění, fólii Baader AstroSolar, případně svářečský filtr stupně 13 a vyššího.

Takzvané prstencové zatmění Slunce bude viditelné například v Kanadě nebo Grónsku
Autor: iStock Takzvané prstencové zatmění Slunce bude viditelné například v Kanadě nebo Grónsku

Retrográdní Merkur

A pak je tu ještě výše zmíněná planeta komunikace Merkur, která je už od 4. června v retrográdním režimu, tedy jakoby couvá, a zůstane v něm až do 23. června. Znamená to, že v některých případech může komunikace váznout. Pozlobit nás může i komunikační technika, která nemusí v době kolem novoluní fungovat úplně správně. Proto se na ni zcela nespoléhejte a všechno si pro jistotu zálohujte. V tuto dobu také není dobré podepisovat důležité dokumenty a smlouvy. A také se mohou otevřít některá témata z minulosti, která jste neuzavřeli. Chcete-li mít do budoucna klid, bude důležité nezametat je pod koberec, ale věnovat jim pozornost a jednou provždy je vyřešit. 

Jak využít novoluní ve znamení Blíženců?

 • Učte se a tvořte
  Období kolem tohoto novoluní je vhodné k poznávání, získávání informací. Využijte toho k aktivitám, které rozšiřují vaši mysl a pomáhají vám získávat nové informace. Nemusí to být jen studium, je to i příznivá doba pro sebevyjádření a tvořivost. 

 • Naslouchejte ostatním
  Červnové novoluní je skvělou příležitostí k tomu, abychom sdíleli naše vize a názory s ostatními. Většina lidí by v tuto dobu měla být i přístupnější novým myšlenkám, budeme všichni schopni více si vzájemně naslouchat. Nezůstaňte proto jen u obyčejného klábosení a využijte tento čas k diskusím, z nichž mohou vzejít nové nápady.
 • Buďte zvídaví
  Energie Blíženců nás učí, že nemusíme nutně znát odpověď na každou otázku, nemusíme ostatním neustále dokazovat, že víme odpověď. Měli bychom si prostě užívat to, že můžeme komunikovat s ostatními. Že jim můžeme naslouchat, učit se od  nich jednoduše tím, že jsme zvědaví a ptáme se. Měli bychom otevřít svou mysl a učit se, užívat si rozmanitost názorů kolem nás.
 • Využijte moderní technologie
  Planeta Merkur je spojena nejen s informacemi, ale i s technologiemi. Tak je využijte. Oslovte své blízké prostřednictvím e-mailů, telefonních hovorů, videohovorů, chatů… Možností, jak se zapojit do smysluplných konverzací, je celá řada. Protože je ale Merkur ve své retrográdní fázi, připravte se na to, že technika v tuto dobu může trochu zlobit. Pokud ji tedy používáte při práci a důležitých věcech, vše si pečlivě zálohujte. 
 • Zklidněte mysl
  Blíženci jsou velmi aktivní, myšlenky jim víří hlavou, chtějí všechno vědět, mají spoustu nápadů a plánů. Inspirují tím často ostatní, ale sami bývají velmi roztěkaní. Pokud vás v době novoluní takovýto vnitřní neklid přepadne, v klidu se posaďte, zavřete oči, zkuste se soustředit jen na svůj dech a na pár minut zapomenout na všechno, co vám právě víří hlavou.  
 • Setkávejte se
  Je dobré udělat si čas a být více společenští. Využijte toho, že už nás nesvazují tak přísná pravidla, a užijte si společnost těch, které máte rádi, ať už je to rodina, přátelé, sousedé, kolegové z práce…

JAKÉ JSOU ŽENY NAROZENÉ VE ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ?

Pečujte o ruce a dýchejte

Blíženci ovlivňují ruce, paže, ramena, plíce a průdušky. Energie novoluní na ně působí velmi intenzivně, proto byste jim měli věnovat zvýšenou pozornost. Pečujte o své ruce, dopřejte jim vhodnou kosmetickou péči, ale i pohyb, který jim prospěje. Stačí, když budete pažemi synchronně pohybovat dopředu a dozadu. Uvolníte tím klouby a rozproudíte krev a lymfu. Soustřeďte se na svůj dech, pozorujte, jak se při různých činnostech mění jeho intenzita. Snažte se dýchat čistý vzduch, a to nejen v přírodě, ale i ve všech životních oblastech.

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

reklama

Související témata: novoluní , charakteristika znamení , novoluní v Blížencích , vliv novoluní , znamení Blíženci , fáze Měsíce , astrologie , úplněk , zatmění slunce , novoluní 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama