zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese říjnový úplněk ve znamení Býka? Bude opravdu výjimečný a měli bychom využít jeho energii

Co přinese říjnový úplněk ve znamení Býka?
Autor: iStock Co přinese říjnový úplněk ve znamení Býka?
Anna Kopečková , Vydáno: 27.10.2020
Letošní halloweenská noc nebude jen tajemná, ale také velmi speciální, protože nám na ni posvítí úplněk zvaný Modrý měsíc. Bude to již druhý úplněk v tomto měsíci a tentokrát se bude odehrávat pod nadvládou zemského a materiálně založeného znamení Býka. Kdy přesně nastane, čím je ještě výjimečný a jak nás může ovlivnit?

reklama

Úplněk, který nastane 31. října 2020 přesně v 15 hodin a 49 minut, je výjimečný hned z několika důvodů. Jednak je to již druhý úplněk v tomto měsíci (ten první nastal 1. října). K tomuto jevu, kdy v průběhu jednoho roku nezažijeme dvanáct, ale třináct úplňků, dochází jednou za dva až tři roky. Jako by rok 2020 nebyl už tak dost divoký... Naposledy nastaly dva úplňky v jednom kalendářním měsíci v březnu 2018, další nás čekají v srpnu 2023. Je to způsobeno tím, že úplněk nastává přibližně jednou za 29,5 dne, zatímco měsíce jsou delší. Výjimkou je únor, v němž nikdy dva úplňky nemohou nastat. 

Magický Modrý měsíc

Tomuto druhému úplňku se říká Modrý měsíc, navzdory svému pojmenování bývá ale bílý nebo světle šedý. Jeho modré zabarvení mohou ale způsobit specifické atmosférické podmínky, například sopečné erupce nebo velké požáry, které zanechají prachové částice v zemské atmosféře. Označení Modrý měsíc podle NASA vzniklo v roce 1883, když vybuchla sopka Krakatoa. Vulkán do vzduchu vychrlil tolik prachu a popela, že se Měsíc jevil namodralý. A protože se jednalo a velmi nezvyklý úkaz, označení se uchytilo. 

Říjnový Modrý měsíc je navíc výjimečný tím, že ho poprvé od druhé světové války budou moci 31. října pozorovat lidé na celém světě ve stejnou dobu.

A dalším důvodem, proč je tento úplněk zvláštní a také neobvykle silný, je to, že se koná na Halloween. Ani tento jev není příliš častý, dochází k němu pouze jednou za 18 nebo19 let. Naposledy to bylo v roce 2001.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Úplněk ve znamení Býka

Po prvním říjnovém úplňku ve znamení Berana, který přinesl nové počátky, nové pracovní projekty, nové aktivity a dal nám možnost splnit si své sny a ukázat světu, co v nás je, by měl být ten druhý ve znamení Býka přímo magický. Měl by v nás posilovat to dobré a vyčistit nejvíce toho zlého. A protože je tento úplněk tak výjimečný, pocítíme energii Býka ještě mnohem silněji.

Býk je znamení stabilní, přátelské a materiálně založené, které ztělesňuje ideály své vládnoucí planety Venuše – smyslnost, krásu, lásku. Býk je rafinovaný, oceňuje umění, příjemnou hudbu, dobré jídlo, rád se obklopuje hezkými a luxusními věcmi a dopřává si různá potěšení. Býci se nevyhýbají tvrdé práci, ale mocná Venuše v nich podporuje i touhu užívat si lásku, krásu a rozkoš. 

Přidejte si k tomu všemu ještě Slunce, které se nyní nachází v tajemném a velmi smyslném vodním znamení Štíra. Co se stane, když se energie Štíra smísí s energií emotivního úplňku v Býku? Zatímco Býk je zdrženlivý, rád se drží svých jistot, Štír se naopak soustředí na to, aby se oprostil od toho, co mu už neslouží. A tato přetahovaná představuje hlavní téma tohoto úplňku. Čeho se ve svém životě držíte? Co musíte pustit? Nastal čas uvolnit vztahy, situace a vzorce chování, které vám již neslouží, a vytvořit prostor pro nové vzrušující zážitky a spojení. Můžeme navíc očekávat zvýšenou přitažlivost a hlubší touhu po intimitě!

Možná si uděláte ve svých vztazích více jasno. Pravděpodobně si všimnete, pokud někde panuje větší či menší nerovnováha, ať už jde o vztahy osobní, nebo pracovní, platonické, nebo romantické. Nechte se vést, následujte své srdce. Možná je právě tento úplněk to, co potřebujete, aby vás trochu popostrčilo, otevřelo vám oči a vy jste se zbavili toxických vztahů, které vás brzdí. Využijte toho.

NARODILI JSTE SE VE ZNAMENÍ BÝKA? TĚCHTO 10 VLASTNOSTÍ VÁM MOHOU OSTATNÍ ZÁVIDĚT

Užívejte si všemi smysly

Býk je znamení, které je hluboce spojeno se všemi smysly a úplněk v tomto znamení vyvolává touhu nechat se hýčkat a užívat si života právě prostřednictvím všech pěti smyslů.  Zkuste třeba čich. Vhodně zvolená vůně často stačí k tomu, aby se vaše mysl mohla vydat na divoké dobrodružství nostalgie a krásy. A příjemná vůně může usnadnit nalezení klidu při určitých činnostech, jako je meditace. Vyzkoušejte třeba vůni jasmínu, levandule a růže, které jsou pro rituály spojené s úplňkem obzvlášť vhodné. 

Tento úplněk v Býku je mimořádně vzácný a mimořádně silný a přináší magii do vašeho každodenního života. Využijte tuto mystickou energii soustředěním na to, co chcete do svého života přilákat, zapojením smyslů a prohloubením svého spojení s ostatními.

Pamatujte, že úplněk může vyvolat emoce nebo vrhnout světlo na problémy, které bychom raději ignorovali, ale Měsíc se nám jen snaží pomoci vrátit se na tu správnou cestu, kterou bychom měli jít. Tak mu důvěřujte.

Odpočívejte a provětrejte si hlavu

Znamení Býka ovlivňuje krk, chrup, uši, hrtan, čelisti, šíji, štítnou žlázu. O tyto části těla bychom se v době kolem úplňku měli starat. Cokoli pro ně v tyto dny uděláte prospěšného, projeví se s dvojnásobnou silou. Snažte se vyhýbat místům, kde je průvan nebo chlad, abyte nenastydli. Nekřičte, nenamáhejte zbytečně hlasivky. Uvolněte několikrát denně ztuhlý krk vhodnými cviky, starejte se pečlivě o své zuby. Neposlouchejte to, co nechcete slyšet. Naopak si pusťte nějakou příjemnou hudbu nebo si vyjděte do přírody a poslouchejte ticho uprostřed lesa. 

žena Kozoroh

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené ve znamení Býka?

Druhá vlna koronaviru podle astroložky

Druhá vlna koronaviru podle astroložky: V půlce listopadu by se mohlo ukázat světlo na konci tunelu

reklama

Související témata: úplněk , vliv úplňku , úplňky 2020 , říjnový úplněk , znamení zvěrokruhu , úplněk a zdraví , úplněk v říjnu , astrologie , fáze Měsíce , úplněk v Býku , úplněk ve znamení Býka , modrý měsíc , Halloween

reklama

Přečtěte si také

reklama