zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese srpnové novoluní ve znamení Lva? Šance uspět bude opravdu velká

Co přinese srpnové novoluní ve znamení Lva?
Autor: iStock Co přinese srpnové novoluní ve znamení Lva?
Anna Kopečková , Vydáno: 06.08.2021
V neděli, která má přímo magické datum 8. 8., nás čeká již osmé letošní novoluní. Tentokrát se bude odehrávat pod taktovkou ohnivého, vášnivého a energického znamení Lva. Jak nás toto novoluní může ovlivnit a na co bychom se měli zaměřit?

reklama

Každé novoluní je stejně jako úplněk ovlivněno astrologickým znamením, ve kterém se Měsíc právě v tu dobu nachází. To srpnové se bude odehrávat ve znamení Lva a nastane v neděli 8. srpna 2021 odpoledne, přesně v 15 hodin a 49 minut. Zatímco úplněk nabízí příležitosti uzavřít určité kapitoly v našich životech, novoluní je vždy spojeno s počátkem nového cyklu, dobou, kdy bychom měli využít příležitost a začít něco nového, zkusit věci, které jsme ještě nikdy nezkusili, otevřít svá srdce i mysl novým možnostem, uskutečnit své plány. Energie Měsíce je nejsilnější prvních 12 až 24 hodin novoluní. Právě v tuto dobu bychom ji měli nejvíc využít, nejlépe v souladu s charakteristikou znamení, ve kterém se právě v době novoluní Měsíc nachází. Pokud ji správně využijeme, tato energie se pak bude projevovat během následujících 28 dní.  

ÚPLŇKY V ROCE 2021: KDY NASTANOU A JAK VÁS MOHOU OVLIVNIT? 

Energie hravého a vášnivého Lva

Řada astrologů považuje období Lva za nejzábavnější období roku. Není divu, Lev je znamením plodného léta, vládne mu Slunce, středobod naší sluneční soustavy, zdroj energie a tepla. Lev je silné, odvážné, sebejisté, hrdé a také velmi velkorysé znamení. Představte si lva v přírodě – často je hravý, často také podřimuje, ale dokáže být i hodně divoký a rychlý, když je to potřeba. Lvi neradi plýtvají svůj drahocenný čas na věci, které je nebaví. Jejich kreativní duše potřebuje dělat velké věci a pak umějí být velkými pracanty. Soustředit se na únavnou a nudnou práci jim dělá potíže. Jejich touhou je bavit se, užívat si všech radovánek, které život nabízí. Lvi také neradi jdou s davem, potřebují vyčnívat, vyniknout a také potřebují, aby je jejich okolí uznávalo.

A co z toho všeho pro vás v době novoluní ve znamení Lva plyne? 

  • Objevte to, co opravdu chcete

Pod nadvládou tohoto znamení se možná budete chtít více zajímat sami o sebe, objevit své vášně, které dosud dřímaly pod povrchem. Srpnové novoluní by mohlo přinést hlubší pochopení sebe sama a toho, co od života chcete, je to vhodný čas přehodnotit své touhy a cíle. Opravdu žijete svůj život naplno a tak, jak chcete? Přestaňte se schovávat sami před sebou a před tím, po čem opravdu toužíte. Je-li něco, co v životě chcete dělat, máte-li nějaké své touhy nebo cíle, nebojte se do toho pustit právě teď. Novoluní přeje novým začátkům a šance uspět je nyní opravdu veliká.  

  • Probuďte své vnitřní dítě

Lvi jsou hraví a stejně taková bude energie kolem srpnového novoluní – hravá, zvídavá. Probuďte v sobě své vnitřní dítě a dělejte to, co vás baví. Užívejte si přítomný okamžik. Zapomeňte alespoň na chvíli na své pracovní povinnosti, na to, že musíte odeslat e-maily, umýt nádobí, které se kupí ve dřezu, a vyluxovat celý byt. Teď je čas trochu si hrát a radovat se ze života. 

  • Tvořte!

Lev je velmi vášnivé znamení a s velkou vášní se věnuje tomu, co má rád. Nenechte se tedy překvapit, pokud se ve vás právě v tomto období probudí vlna kreativity. Využijte toho, teď je čas plodit a tvořit, dovolte si to. Máte šanci vytvořit něco krásného, po čem jste dlouho toužili, a třeba se díky tomu prosadit, někam se v životě posunout.

  • Chvalte a milujte

Silněji na nás tentokrát může působit planeta Merkur, která nás bude nutit více komunikovat zejména s partnery a s dětmi. Lev má také rád komplimenty, tak jimi v době novoluní nešetřete. Nestyďte se ocenit sami sebe a polichoťte i lidem kolem vás. Ale opravdu upřímně. Neříkejte nic, co nemyslíte vážně, mohlo by se to v budoucnu obrátit proti vám. 

Lvi mají velké srdce a můžete očekávat, že se tato energie během novoluní projeví. Budete cítit ke svým blízkým velkou náklonnost a také potřebu je chránit. Budete chtít svou lásku otevřeně sdílet. Lvi totiž bývají nejšťastnější, když jsou zamilovaní a mohou svou lásku dávat tomu, kdo si ji v jejich očích zaslouží. Jen pozor na to, aby vaše láska pod vlivem ohnivého Lva nebyla příliš spalující. 

  • Věřte si a buďte sami sebou

Lvi rozhodně nejsou plaší a chtějí ukázat světu, kým skutečně jsou. Buďte sami sebou, nestyďte se za to, že jste takoví nebo makoví, mějte sami sebe rádi. Teď není čas na zbytečné rozpaky, nepodceňujte zbytečně své možnosti. Nedělejte si starosti s tím, jak vypadáte nebo zda vaše okolí přijme to, co říkáte. Věřte si. Buďte sami sebou, bez jakýchkoli výhrad. Pamatujte, že sebedůvěra je základem úspěchu. Jen si dejte pozor na povýšenost, nadřazenost a egocentrismus. Je potřeba najít rovnováhu mezi sebevědomím a arogancí. Lvi jsou hrdí na to, kdo jsou, ale také vědí, kdy mají ustoupit. 

Lev ovlivňuje srdce, krevní oběh, krevní tlak, ale i záda a bránici. Tyto orgány jsou v době kolem úplňku citlivé, proto se snažte o ně pečovat, příliš je nezatěžujte. Uděláte-li pro tyto části těla něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Je vhodné vyhýbat se stresu, dělat si radost, odpočívat, doplnit tělu horčík, dělat cviky na záda, objednat se na masáž zad, také pečovat o své vlasy. I Lev je hrdý na svou hřívu. Pokud si zajdete ke kadeřníkovi nebo dopřejete svým vlasům nějakou kosmetickou péči, uvidíte, jak se to pozitivně odrazí na jejich kvalitě a kráse. Během novoluní je také vhodný jednodenní půst. Pozor, nepleťte si ho s hladovkou. Vhodné je pít ovocné a zeleninové šťávy, případně si udělat rýžový den. Ale stačí i odlehčit jídelníček, aby se tělo nemuselo zatěžovat trávením těžkých jídel a využilo energii k regeneraci. 

Narodili jste se ve znamení Lva? Těchto 10 vlastností vám mohou ostatní závidět

Narodili jste se ve znamení Lva? Těchto 10 vlastností vám mohou ostatní závidět

 

žena Lev

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené ve znamení Lva?

reklama

Související témata: novoluní , znamení Lev , znamení zvěrokruhu , astrologie , úplněk , fáze Měsíce , horoskop na srpen , vliv novoluní , novoluní ve Lvu , srpnové novoluní , novoluní 2021

reklama

Přečtěte si také

reklama