Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Příběh Dariny: Když žijete s alkoholikem, utečte co nejdřív!

Začíná to všechno zcela nenápadně. Až se pak probudíte do reality, kdy váš drahý už nemá zájem o vás, ale o láhev čehokoliv, co obsahuje alkohol, i když by to třeba byla jen obyčejná okena.
Vydáno: 02.03.2019
Foto je pouze ilustrační
Autor: istock.com Foto je pouze ilustrační
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najednou kolem vás chodí jako bludný Holanďan, hledá ukryté láhve, rum na pečení náhle mizí, nebo se ptá, kam jste mu zase schovala platební kartu. Na něj ale nezabírá vůbec nic. On chce jenom pít.

Když jsem si Michala vzala před deseti lety z čisté lásky a pro nespočet společných koníčků, myslela jsem si, že to bude na celý život. Jenomže, když člověk plánuje, tak andělé v nebi se smějí. Takhle nějak se to říká a já poslední dobou mám tušení, že tomu tak skutečně je. Protože to, co se stalo mně, jsem si nepředstavovala ani v tom nejděsivějším snu. Jsem Michalovi i s dětmi úplně ukradená, on má svého kamaráda spolualkoholika a nikdo pro něj nemá větší význam, než právě on. Spolu se totiž oddávají víkendovým pitkám. Už dávno pro něj přestaly existovat naše společné děti i naše firma. O vše se dnes starám já a opravdu nevím, kam dřív skočit.

Bolestivá realita

Všechno to začalo tak růžově, a když to srovnám s realitou dnešních dní, chce se mi z toho všeho plakat a srdce se mí svírá úzkostí. Nevím, co bude dál a co si počnout, protože svého muže pořád miluji, i když on mě už dávno ne. Lásku vytěsnila silná závislost na flašce, a to pro něj znamená snad to nejvíc. Nejhorší na tom všem je, že si nechce přiznat svůj problém s pitím a samozřejmě ho jakkoliv řešit. Prostě se mu i nadále chce poddávat.

Chce jenom pít…

Všichni mi říkají, ať od manžela odejdu, ale já pořád váhám. Kolikrát se sama sebe ptám, co ještě všechno potřebuji  od něj slyšet a pocítit, abych prozřela, otevřela oči a začala žít nově, od nuly a s někým, kdo si mě bude vážit a naše děti mít rád. Anetě jsou tři roky a Davídkovi pět, za celou tu dobu vlastně tatínka moc neznají. Je pro ně něčím jako cizím člověkem, kterého vídají sice denně, ale nepromluví s nimi ani slovo. Protože se jeho já zřejmě zmítá někde ve svém vesmíru, kde nic kromě panáků pálenky a pohárů vína není.

Sama nevím, co znamená dobrý sex, pohlazení nebo obyčejná rozmluva před usnutím. Cítím se emocionálně vyprahlá a nejraději bych si našla milence, ale moc dobře vím, že tato cesta nikam nevede. Ve svém věku si stále udržuji postavu, miluju plávání, chodím ke kadeřníkovi, takže pánové mi nadbíhají. Nicméně já mam asi strach, že si najdu někoho podobného, kdo mě vlastně zahodí kvůli nějaké té moderní závislosti. Asi jsem přehnaně naivní, když si nepřeji nic jiného, než aby Michal souhlasil s léčbou a postavil se svému problému čelem. Tam někde v hloubi duše, za clonou té nenávisti, když ho dennodenně vidím, jak je zřízený pod obraz, ho stále vroucně miluju.

„Nejsou dny, kdybych si nevyčítala, že jsem měla zasáhnout dříve a jeho občasné pití prostě netolerovala. Protože jedna sklenička vedla ke druhé, ke třetí, k celé láhvi a ta zase k té další. Když někdo naskočí do rychlíku směr závislost na alkoholu, tak se z něj nevyskakuje za jízdy. Cesta totiž vede do cíle jménem ponurý život, kdy nic nemá smysl – jen ta krabice vína, kterou musí obrátit do sebe a nejlépe na jeden zátah. Pokud se z vašeho drahého klube alkoholik, zasáhněte nebo utečte dřív, než vám zůstanou jen oči pro pláč a zničený život,“ svěřuje se Darina z Mostu.

Článek je zařazen v: příběh, příběh čtenářky, alkohol, alkoholik, alkoholismus, láska
Reklama