Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Když krása a zkušenost pomáhá dětem

Jan Mühlfeit, přední český manažer, kouč a globální stratég se rozhodl spolupracovat s Nadačním fondem Veroniky Kašákové. Fond si klade za cíl podporovat děti a mladistvé z dětských domovů.
Vydáno: 11.07.2016, Martina Hrušková
Nadace Veroniky Kašákové a Jana Mühlfeita
Nadace Veroniky Kašákové a Jana Mühlfeita Autor: archiv Nadace Veroniky Kašákové
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jan Mühlfeit, přední český manažer, kouč a globální stratég se rozhodl spolupracovat s Nadačním fondem Veroniky Kašákové. Fond si klade za cíl podporovat děti a mladistvé z dětských domovů. Připravil projekt Nový start, který je zaměřen na problematiku dětí a mladistvých vyrůstajících právě v dětských domovech. Veronika Kašáková, ambasadorka projektu a zakladatelka Nadačního fondu Veroniky Kašákové sama prožila své dětství i dospívání v dětském domově a právě na jejích zkušenostech stojí hlavní pilíře projektu.

Když krása a zkušenost může pomoct ver. jan Foto:

„Chci podpořit autentický příběh a inspirovat třeba jen jediné dítě z dětského domova,“ říká Jan Mühlfeit

Jak sama Veronika říká: „Dětství je kára, kterou si vezeme celý život s sebou.“ Děti a mladiství v dětských domovech se mnohdy od narození potýkají s pocity odsouzení a samoty, chybí jim mateřská láska a pochopení, předávání životních zkušeností, následných rad a varování. Absence životních vzorů, rodičů, samostatnosti, nedůsledná výchova i malá možnost věnování se každému dítěti umístěnému do dětského domova zvlášť jsou pouze několika z mnoha důvodů vedoucích k budoucí neschopnosti zařadit se do běžného života. Ze statistických šetření vyplývá, že 70 % bezdomovců v České republice prošlo dětským domovem. Děti z dětských domovů mají zakódováno, že nejsou okolím milovány a svým odložením do dětského domova se velice trápí. Projekt NOVÝ START s Veronikou se i na základě zkušeností samotné Veroniky touto problematikou zabývá pomocí jednodenního semináře.

A právě zde se chce aktivně zapojit Jan Mühlfeit. „Veronika má můj velký obdiv za to, co dělá pro děti z dětských domovů, které její pomoc velmi potřebují. Její příběh, který ztvárnila ve své knize Z děcáku na přehlídková mola je nejenom autentický, ale jasně ukazuje to, že každé ne může v životě znamenat začátek ano. Sám jsem měl možnost některé z jejích setkání v dětských domovech navštívit a viděl jsem na vlastní oči, jak právě příběh někoho, kdo z dětského domova vyšel a žije svůj šťastný život, může děti nejenom povzbudit, ale i je inspirovat. Proto jsem se rozhodl Veroniku a její nadační fond podporovat,“ vysvětluje svou novou aktivitu samotný Jan Mühlfeit. Veronika se netají radostí, že se jí ke spolupráci podařilo špičkového odborníka získat. „Těší mě už jen slovní spojení, že spolu pracujeme. Pro mě je ohromná čest učit se od nejlepšího z nejlepších. Honza je můj vzor a jeho práce je pro mě velice inspirativní. Snažím se, v rámci možností předat dětem, to co on naučil mě. Učím se od něj a unikátní na tom všem je, že chceme v první řadě pomoc těm, kteří neměli to štěstí a nemají reálné motivační vzory ve svých rodičích,“ přibližuje Veronika Kašáková.

Když krása a zkušenost může pomoct ver. Foto:

Prvním společným počinem byl seminář na počátku června v Zrcadlové kapli pražského Klementina. Seminář se přiléhavě jmenoval „Co tě nezabije, to tě posílí“. Na akci byl Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové předán šek na částku 100 000 Kč, kterou společně věnovali Jan Mühlfeit a také Josef Kadlec a Milan Novák z GoodCall/Recruitment Academy. Přispěli také všichni, kdo se přednášky zúčastnili, a to zaplacením účastnického poplatku.

Více informací o projektu Nový start najdete na www.nfvk.cz.

Článek je zařazen v: nadace Veroniky Kašákoví, Jan Mühlfeit, dětské domovy, pomoct dětem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama