zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Nová naděje pro neplodné páry: Přesné načasování umělého oplodnění

Díky přesnému načasování přenosu embryí by mohly otěhotnět i ženy, kterým se to dosud nedařilo
Autor: archiv adidas Díky přesnému načasování přenosu embryí by mohly otěhotnět i ženy, kterým se to dosud nedařilo
anna kopečková , Vydáno: 12.08.2015
Podle lékařů může neúspěšnost umělého oplodnění způsobit špatné načasování přenosu embryí. Nyní by mohly tisíce neplodných párů získat naději díky novým IVF testům, které jsou zaměřeny na techniku zavádění embryí v ideálním času pro přenos.

reklama

Poté, co vědci ze Španělska vyzkoušeli novou techniku, začaly již probíhat klinické testy. Pozitivní vliv nové techniky na léčbu neplodnosti potvrdil i přední český odborník na IVF Jaroslav Hulvert, primář klinického centra ISCARE. Problémem nicméně zatím zůstává invazivní povaha vyšetření.

Některé laboratoře dokonce již začaly nabízet sety na vyšetření děložní sliznice. Zatím se ale jedná spíše o výzkum než zavedenou klinickou praxi. „O tomto tématu se na konferencích intenzivně hovoří více než dva roky. Sám jsem si v praxi ověřil, že u některých pacientek posunutí termínu přenosu embryí může vést ke kýženému těhotenství,“ řekl primář klinického centra ISCARE Jaroslav Hulvert.

Co prozradí vaše tvář?

Co prozradí vaše tvář? Třeba to, že jste dominantní nebo plodní

 

Správná doba rozhoduje

Vědci předpokládají, že určitá část neúspěšných IVF cyklů může souviset se špatným načasováním přenosu embryí. Většina žen má v rámci cyklu několikadenní období, kdy děložní sliznice vysílá zásadní chemické signály vhodné k úspěšnému přenosu embrya. Ideální období pro úspěšný přenos nastává u každé ženy v jinou dobu. Nové testy posuzují aktivity genů v děložní sliznici s cílem zpřesnit optimální čas pro přenos embryí.

„Nikdy jsme přesně nevěděli, kdy nastává ta správná doba pro přenos embrya. Když však tuto dobu zmeškáme, přenos nebude úspěšný bez ohledu na to, jak kvalitní mohlo samotné embryo být,“ říká Geeta Nargrund z londýnské kliniky Create Fertility, která se na testování podílí.

IVF_procedura Foto:

 

Ani dokonalá embrya nezaručí úspěšné otěhotnění

Statistiky potvrzují, že k úspěšnému otěhotnění pomocí umělého oplodnění bylo dodnes potřeba vyzkoušet více přenosů embryí. Například v Británii proběhne za rok 60 tisíc IVF cyklů, z nichž úspěšným oplodněním skončí pouze čtvrtina.

Pilotní studie dopadla slibně, výsledky testování ukázaly značný nárůst úspěšných pokusů o umělé oplodnění. Nick Macklon, profesor porodnictví a gynekologie na univerzitě v Southamptonu odhaduje, že otázky spojené s děložní sliznicí vysvětlí zhruba dvě třetiny případů neúspěšných IVF cyklů. Zbylé neúspěšné přenosy jsou podle něj způsobeny abnormalitami embrya.

I případy, které na začátku vypadají beznadějně, mívají šťastný konec

Mýty o neplodnosti a její léčbě aneb nenechte se odradit

 

Problémem nové metody je invazivní povaha vyšetření. Zákrok navíc doposud nedovoluje v tomtéž cyklu, kdy bylo provedeno vyšetření, přenést do dělohy také embrya. V praxi to znamená, že v jednom cyklu lékař provede vyšetření sliznice a dozví se optimální čas pro přenos embrya. Přenést ho však může až v dalším cyklu, kdy může být zase všechno jinak. Testy se nyní provádějí biopsií děložní sliznice. Vědci proto usilují o vyvinutí méně invazivního testu odebírání vzorků.

„Pokud by šlo vyšetření provést z výplachu děložní dutiny a ještě v tomto cyklu embrya přenést, kvalitativně, ale i kvantitativně by to metodu posunulo zcela jinam. Domnívám se, že tyto testy by mohly u určité skupiny pacientek zlepšit šance na úspěšné oplodnění,“ dodal na téma primář ISCARE Jaroslav Hulvert.

reklama

Související témata: neplodnost , léčba neplodnosti , umělé oplodnění , děti ze zkumavky

reklama

Přečtěte si také

reklama