Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Velikonoční tajemství ukrytá ve starých tradicích: Znáte je?

1/5: Zelený čtvrtek: Dejte si špenát!
Zelený čtvrtek: Dejte si špenát!

Přichází po Škaredé středě, kdy se nemá nikdo mračit, aby mu to nezůstalo po celý rok. Na Zelený čtvrtek se odpouštěly hříchy a hříšníci byli opět povoláni do svatostánků. Pokud vám kamarádka provedla něco, co vás mrzí, promluvte si o tom a odpusťte, nemá cenu životem vláčet zbytečné závaží.

Dnes nemusíte hledat inspiraci, co připravit k obědu. Připravte k večeři něco ze špenátu – co třeba palačinky se špenátem a brynzou nebo špenátovou polévku? Výborný bude i hrášek – znáte neuvěřitelné pyré ze zeleného hrášku? Tradici dodržíte i jakýmkoli jídlem ze zelí, brokolice nebo jiné zelené zeleniny. Budete hýřit zdravím po celý rok.

 

 

2/5: Velký pátek: Nic nepůjčujte, hledejte poklady a v žádném případě neperte!
Velký pátek: Nic nepůjčujte, hledejte poklady a v žádném případě neperte!

Velký pátek je obdobím, kdy se truchlí nad smrtí Ježíše Krista. Mlčí i zvony, které podle pověsti odletěly do Říma pro požehnání, a namísto toho chodí děti po vsi s řehtačkami a honí Jidáše.

V tento den se také otevírají poklady. Čekáte na zázrak? Tak pak mějte oči na stopkách. Třeba do vašeho života přijde zázrak tak trochu v jiném kabátku – natrefíte na toho pravého nebo se vám konečně v práci podaří vydobýt si povýšení či zvýšení platu.

Zakažte si také praní. Křesťané věří, že se prádlo namáčí do krve Ježíše Krista. V případě, že nejste věřící, máte alespoň skvělou záminku k tomu, nechat práci být a věnovat se sami sobě.

Tip: Máte v plánu někomu půjčit slíbenou věc? Pozor na to, ať vám ji nevrátí s bonusem navíc, tedy, ať není očarovaná.

 

3/5: Bílá sobota: Čas úklidu a příprav
Bílá sobota: Čas úklidu a příprav

Hospodyňky o Bílé sobotě pekly beránka, mazance, barvily vajíčka, kdežto pánové se pracně připravovali na pondělní „výprask“ a z vrbového proutí pletli pomlázky. Třídenní půst je u konce. Lidé v tento den také bílili stavení.

4/5: Boží hod velikonoční – Nejvýznamnější svátek: Ježíš vstal z mrtvých
Mazanec - oblíbené velikonoční pečivo 4

V tento den se vynášely svěcené velikonoční pokrmy na zahradu, aby byl silný rok a obstojná úroda. Lidé se scházeli v kostele a pochutnávali si na mazanci a dobrém vínu.

5/5: Velikonoční pondělí
Velikonoční pondělí ženy

My ženy ho v lásce moc nemáme, protože nás čekají koledníci, kteří se někdy touží s pomlázkou pěkně vyřádit. Ještě můžete někam ujet. Máme pro vás pár tipů na velikonoční výlety. 

A jak to mají jinde ve světě? V Maďarsku by na nás ženy čekalo polévání vodou, kdežto na jihu u Středozemního moře bychom si přiťukly vajíčkem a na severu bychom si zase zpestřily Velikonoce čtením detektivek.

Reklama