Sebevražda Marka Němce v seriálu Sestřičky! Potká se s milovanou Mery?

Poslední díly seriálu Sestřičky prošpikovali jeho scenáristé pořádnými dramaty. A protože fantazii příliš mezí nekladli, vystavili štáb i herce pekelným výzvám. V případě dnešního dílu tedy spíš mrazivým. Na dno svých sil si doslova a do písmene sáhla hlavní hvězda seriálu, charismatický herec Marek Němec. Nic tak náročného za svoji kariéru ještě nezažil!

Scénář seriálu Sestřičky Markovi Němcovi předepsal topící scénu v rybníku. Letošní jaro ale odpovídalo spíše mírnější zimě, venkovní teploty nedosahovaly ani deseti stupňů a rybník, v jehož špinavé vodě musel herec v polovině dubna zcela zmizet, sotvaže nezamrzal. Není tedy divu, že tohoto natáčení měl Marek Němec plné zuby. „Bylo to dlouhé a byla hrozná zima. Poté jsme natáčeli ještě rvačku z minulého dílu, a nakonec i úplně poslední scénu seriálu, která byla taky na fyzičku. A to jsem šel poprvé v životě za režisérem a řekl jsem mu, že to udělám naposledy a jdu domů. To byl můj první opravdu náročný natáčecí den. Zjistil jsem, kde mám mantinely. Jsem rád, že jsem to vydržel a nezachoval se jako kretén. Ale tam jsem mlel z posledního,“ přiznal Marek Němec.

Marek Němec při natáčení trpěl

Scéna, v níž se Marek Němec coby doktor David Hofbauer rozhodne ukončit svůj život pod vodní hladinou, byla velmi náročná i technicky. Na pomoc proto musel přijít kaskadér-potápěč. „Nejprve zkontroloval terén, aby se herec během natáčení nezranil. V Praze jsou velmi mělké rybníky, dosahují po pás, my jsme ale potřebovali iluzi hluboké vody, a tak jsme hledali špinavější rybník, u kterého není vidět na dno,“ vysvětloval režisér, jak vybírali lokaci. „Posloužil nám vestecký rybník, který měl dokonce lávku, ze které jsme mohli točit a nemuseli využít pramici, která by natáčení časově protáhla,“ popsal natáčení dnešní dramatické scény v Sestřičkách režisér Lukáš Buchar.

To ale nebyl jediný potápěčův úkol. „Markovi instaloval závaží, aby se vůbec byl schopen dostat pod hladinu. Pod oblečením měl neopren, který ho nadnášel a znemožnil mu dostat se sám pod hladinu,“ doplnil Buchar. I přes neopren musela být ale herci opravdu neskutečná zima. „Chtěli jsme, aby se potopil celý, tedy i hlavu, tu samozřejmě nemohl mít chráněnou neoprenem. Žádného dubléra Marek neměl, rád tyto scény točí sám,“ dodal režisér s tím, že ho pod vodu nechal potopit několikrát, dokud s výsledkem nebyl spokojen.

Mrazivou scénu uvidí diváci ve středu večer. Dotáhne doktor Hofbauer svoji sebevražednou myšlenku do konce? Bude následovat svou životní lásku Mery, bez níž přestal jeho život dávat smysl?

Vypjatý díl seriálu Sestřičky sledujte ve středu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.