Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

5 vědecky podložených důvodů, proč mít pravidelný sex

1/5: Způsobuje pocit štěstí
Způsobuje pocit štěstí

Postgraduální student psychologie Carsten Grimm z Univerzity v Cantebury na Novém Zélandu zjistil, že lidé hodnotí sex jako nejlepší možnou činnost, která jim přináší pocit štěstí.

Provedl studii, ve které měli lidé hodnotit třicet nejběžnějších denních činností, a to na základě tří kritérií: zda jim činnost přináší potěšení, jak se v ní angažují a zda se po ní cítí šťastní. Výsledky byly překvapivé. Sex obsadil s přehledem první příčku. Hned v závěsu se umístilo oblíbené pití vína či piva a na třetím místě pak péče o bližní. Následovala meditace a náboženské aktivity a až na pátém místě se objevily děti. Za nimi poslech hudby a společenský život.

 

 

2/5: Snižuje riziko infarktu
Snižuje riziko infarktu

Muži, kteří mají sex alespoň dvakrát týdně, mají téměř o 45 procent menší riziko onemocnění srdce než jejich kolegové, kteří si sexuální hrátky dopřávají méně často.

Výzkumníci z New England Research Institutu v Massachusetts, kteří provedli tuto studii, věří, že pohlavní styk může být předpokladem pro zdravé srdce mimo jiné proto, že jde o formu fyzické aktivity, která stejně jako cvičení pomáhá srdce rozproudit, redukuje stres a přináší emocionální výhody. Orgasmus má za následek zvýšení hladiny hormonu oxytocinu, který pomáhá sbližovat se s partnerem a vyplavují se endorfiny, které snižují pocity bolesti související se vším, od bolestí hlavy a kloubů až k snížení příznaků PMS.

 

 

3/5: Ulevuje od migrény
Ulevuje od migrény

Ukázalo se, že ženy, které nechtějí sex z důvodu skutečné bolesti hlavy a trpí migrénou, mají vyšší libido, než ty, které ničím podobným netrpí.

V roce 2006 byla publikována studie z Wake Forest School of Medicine, která zjistila, že lidé, kteří trpí migrénami, mají sexuální apetit až o 20 % vyšší. Klíčem k tomu, proč to tak je, může být neuro
transmiter serotonin. Vysoké hladiny serotoninu jsou totiž spojeny s nízkým libidem. Výzkumníci uvádějí, že osoby trpící migrénou mají nižší hladinu serotoninu. Studie potvrdila, že 30 % žen, které měly sex během migrény, zaznamenalo snížení bolesti, 17,3 % žen uvedlo, že bolest zmizela úplně a jen 5,3 % přiznalo, že se bolest zvýšila.

 

 

4/5: Zpomaluje stárnutí
Zpomaluje stárnutí

Podle posledních studií pravidelný sex pomáhá také zpomalovat stárnutí. Uvolňuje se při něm růstový hormon (HGH) vylučovaný hypofýzou, který pomáhá udržovat pokožku pružnější.

Studie, která byla provedena na 3000 subjektů ve věku od 18 do 102 let, prokázala, že sex opravdu zpomaluje stárnutí. Když se hormon uvolní, stimuluje játra a ta produkují inzulinu podobný růstový faktor 1 (IGF-1). Tento hormon potom zapříčiní růst a opravu kostí 
a tělesných tkání, včetně svalů, kůže, orgánů a tak dále. Vnitřní sekrece růstového hormonu s věkem postupně klesá. Zdravá hypofýza však s produkcí HGH nikdy úplně nepřestane.

5/5: Posiluje imunitu
Posiluje imunitu

Výzkumníci z univerzity ve Wilkes-Barre v Pensylvánii zjistili, že sex jednou či dvakrát týdně posiluje imunitní systém.

Studii provedli na početné skupince vysokoškoláků, kteří si po dobu testování vedli záznamy o počtu styků a odevzdávali vzorky slin. Výsledky prokázaly až 30% nárůst imunoglobulinu A (IgA) u těch, kteří měli sex jednou či dvakrát týdně. IgA je jedna z pěti hlavních protilátek, které neutralizují antigeny na slizničním povrchu a pomáhají bojovat s infekcemi.

 

Zdroj: časopis Health&Beauty