Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Nový partner: Jak ho představit dětem?

Konečně jste se znovu zamilovala. Jenže situace je trochu jiná, když máte děti. Jak to udělat, aby partnera přijaly co nejlépe?
Vydáno: 01.07.2013
Nový partner a dítě
Autor: thinkstock.com Nový partner a dítě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud se vám z nějakého důvodu rozpadl vztah s partnerem, který byl zároveň tatínkem/maminkou vašich dětí, nejste samozřejmě povinni sedět doma a věnovat se jen jejich výchově. I vy máte právo na novou lásku a na další vztah.

A pokud tedy konečně najdete partnera, kterého můžete opět milovat, bylo by velkou chybou rýsující se vztah opustit s ohledem na své děti. Vždyť co by tomu řekly a jak byste jim to vysvětlili.

Děti chápou víc, než si myslíte

Děti jsou ve skutečnosti v tomto směru velice chápavé. „Rodiče mají mnohdy tendenci inteligenci a chápavost dětí podceňovat. Děti přitom dokážou mnohým věcem porozumět mnohem lépe, než by kdokoli z dospělých čekal. V mnoha směrech s nimi můžete mluvit takřka jako s dospělým a sobě rovným člověkem,“ vysvětluje psycholog Vojtěch Benda z webu fithall.cz.

Rodina 1 Foto: thinkstock.com

Foto: Thinkstock.com

Máte zajímavou zkušenost s tím, jak vycházet s dětmi partnera, případně s tím, jak vychází partner s vašimi potomky? Napište nám svůj příběh na redakční mail prima-zeny@iprima.cz s heslem Děti, pošlete i fotky, pokud budete chtít. Na přání zachováme anonymitu. Děkujeme!

Vždy je lepší jednat s dítětem (zhruba od školního věku výše) jako s dospělým, než před ním stále šišlat, rozmazlovat jej a všechno mu vykládat několikrát a v metaforách.

Děti dokážou mnohým věcem porozumět mnohem lépe.

„Většinou zkrátka platí, že je lepší říkat věci na rovinu, nikoli obrazně. Když řeknete dítěti, že vámi na rodinou dovolenou pojede ten a ten pán, protože je hodný a vy ho máte rádi, dítě to pochopí rozhodně lépe, než když budete hrát hru, že pán je jenom hodný strejda, který vám pomáhá s těžkým kufrem,“ míní Benda.

Rodina 2 Foto: thinkstock.com

Foto: Thinkstock.com

Syna si nový partner získá snadněji

Samozřejmě je ale důležité vše dobře načasovat. Dítě by mělo vašeho nového partnera poznat nejprve nějak neutrálně. Rozhodně by nebylo dobré, abyste ho přivedla naráz a hned při prvním setkání dětem oznámila, že tohle je „nový tatínek“ a že ode dneška ho budou děti muset poslouchat, protože se k vám nastěhuje. Ideální je seznámit dítě s partnerem předem, nechat nového nápadníka, ať si k vašim dětem sám najde nějakou cestu. V tomto směru to je mnohem jednodušší se syny, než s dcerami.

 Zdroj: fithall.cz

Reklama