Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Kam si vyrazit na vánoční trhy? Udělejte si výlet k sousedům po Evropě!

Jestli chcete nasát vánoční atmosféru se vším všudy, budete k tomu potřebovat rozzářené historické náměstí a spousty vyzdobených stánků! Kam si po Evropě můžete vyrazit na vánoční trhy?
Vydáno: 06.12.2018
Kam si vyrazit na vánoční trhy? Udělejte si výlet k sousedům po Evropě!
Kam si vyrazit na vánoční trhy? Udělejte si výlet k sousedům po Evropě! Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Staromák je v předvánočním období úžasný, ale jestli máte trochu času a toulavé boty, zkuste si zajet na malý výlet za hranice k sousedům. Budete uneseni atmosférou věhlasných vánočních trhů, stačí si jen vybrat destinaci!

Vánoční trhy ve Vídni jsou vyhlášené
Vánoční trhy ve Vídni jsou vyhlášené
istock.com

Vídeň

První trhy, které každého asi napadnou, jsou ty ve Vídni. A právem! Jsou opravdu vyhlášené a najdete je na náměstí Rathausplatz. Poznáte je snadno, u vchodu na náměstí stojí metr vysoký oblouk se svíčkami, který vás přivítá do vánočního snu se zhruba 150 prodejními stánky. Nakoupíte tu vánoční dárky, ozdoby, umělecké řemeslné výrobky, dobroty, sladkosti a nápoje pro zahřátí. Zamilované hrdličky nesmí minout Herzerlbaum čili vánoční strom ozdobený červenými srdci.

Pokud si chcete zabruslit, neváhejte, protože máte k dispozici kluziště o rozloze 3000 m² , navíc atraktivně situované v městském parku a na jeho cestách. Děti vezměte na kolotoč, sobí potah nebo do Vánoční vesničky, která je postavena na náměstí Marie Terezie. Vídeňské vánoční trhy čekají na návštěvníky po celý advent a Vánoce až do 26.12.

Kam si vyrazit na vánoční trhy? Udělejte si výlet k sousedům po Evropě!
Kam si vyrazit na vánoční trhy? Udělejte si výlet k sousedům po Evropě!
istock.com

Drážďany

Někdo říká, že drážďanský vánoční trh je ještě hezčí než ten ve Vídni. Přesvědčit se jeďte sami, vždyť jste tam za chvíli. Z Prahy to trvá do Drážďan slabou dvouhodinku!

Drážďanský Striezelmarkt je jeden z nejstarších vánočních trhů v Německu, jeho historie sahá do roku 1434, kdy se konal poprvé, takže letos to bude už jeho 584. repríza.

Pokud chcete opravdu něco vidět, vyrazte do Drážďan v sobotu 8. prosince, kdy se zde bude konat Štolová slavnost. Už dopoledne zde potkáte velký průvod s obří upečenou štolou vážící několik tun a taženou koňským spřežením! Vánoční trh Striezelmarkt se koná od 28. listopadu do 24. prosince, kdy končí.

I v Bratislavě umí vytvořit krásnou vánoční atmosféru
I v Bratislavě umí vytvořit krásnou vánoční atmosféru
istock.com

Bratislava

Slovenské dobroty jako bramborové placky, halušky, lokše nebo horkou medovinu můžete ochutnat v překrásné předvánoční Bratislavě, která má také své nepopiratelné kouzlo. Trhy jsou organizovány městem a konají se na Hlavním náměstí, Hviezdoslavově náměstí, Františkánském náměstí, nádvoří Staré radnice a náměstí Milana R. Štefánika. Vychutnáte si zde nejen lahůdky z gastronomie, ale i spousty skvělého slovenského folkloru!

Budapešť je krásná nejen o Vánocích
Budapešť je krásná nejen o Vánocích
istock.com

Budapešť

Budapešť je skvělá kdykoli, ale před Vánoci? To musíte zažít, protože vánoční trhy v Budapešti se řadí mezi ty nejkrásnější a největší v celé Evropě! Konají až do konce roku, protože, na rozdíl od jiných, do sebe zahrnují i silvestrovské a novoroční veselí.

Každý rok je navštíví na 600 000 lidí a všichni se shodují, že to je evropská špička. Ale pozor, nečekejte žádný vánoční kýč nebo párky v rohlíku. Tady je vše na vysoké úrovni a hlídá to dokonce speciální komise. Budapešťské trhy se rozkládají po celém centru města a nabídnou vám gastronomické nebe a spousty originálních a kvalitních produktů.

Vánoční trhy v Norimberku
Vánoční trhy v Norimberku
istock.com

Norimberk

A ještě zpět do Německa na 400 let starý Christkindlmarkt v Norimberku. Patří v Evropě mezi nejpopulárnější. Čeká na vás dvě stě stánků plných vánočních světel a dekorací. Ochutnat musíte ohřátý vaječný punč se šlehačkou a pravou norimberskou klobásu! Na děti čeká parní vláček nebo kolotoč. Na náměstí a v přilehlých kostelích se v období adventu konají vánoční koncerty za dobrovolné vstupné.

Vánoční Krakov
Vánoční Krakov
istock.com

Krakov

Už jste byli v krásném polském Krakově? Ne? Tak co letos?! Velký tradiční vánoční trh se koná na Hlavním náměstí, nemůžete ho minout. Nakoupíte tu umělecké předměty a spousty polských dobrot jako grilovanou klobásu, žebírka či uzený sýr s brusinkami. Za zapití poslouží svařák nebo tradiční čaj s třešňovou vodkou. Specialitou jsou místní loutkové betlémy, kde loutky zobrazují i výrazné polské osobnosti historie i moderní doby.

-KU-

Článek je zařazen v: Vánoce, Vánoční trhy, advent, Slovensko, cestování, adventní akce
Reklama