Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

10x o bolesti zad: Najděte příčinu a zbavte se jí jednou provždy!

Také vás občas (nebo dokonce často) bolí záda a vy marně pátráte po příčině? A když ji – v lepším případě – objevíte, tak zase řešíte, jak to udělat, aby záda nebolela?
Vydáno: 09.03.2018
Bolest zad je nepříjemná. Naštěstí se dá proti!
Bolest zad je nepříjemná. Naštěstí se dá proti!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stále víc lidí pracuje v kanceláři a sedí u počítače minimálně osm hodin denně. K tomu většinou sedíme ještě doma u televize, cestou do práce a cestou z práce, pohybu máme minimum. Jenomže lidské tělo není na neustálé sezení stavěné, nedostatek pohybu a různé kroucení na židli znamená pro záda, kyčle i boky katastrofu. Lékaři dokonce bijí na poplach: závratné procento lidí má problémy se zády, respektive s páteří. Znamená to ustavičnou bolest a nepohodlí, nevyspání, problémy při chůzi do schodů, při delším sezení. Bolesti páteře náš život doslova spoutávají a omezují.

Proto pokud i vás trápí bolavá záda, je nezbytné najít v první řadě příčinu. Pak by měla přijít na řadu léčba. A co je úplně nejdůležitější, to je prevence. Je třeba proto záda neustále posilovat a protahovat, aby se jim ulevilo. Cvičení je jednoduše základ.

Bolest zad: Najděte příčinu a zbavte se jí jednou provždy:

Aby záda nebolela

Aby záda nebolela: Pravidla pro každý den

Bolí vás často v kříži nebo za krkem?

Mobilizace páteře: Technika, která vás rychle zbaví bolesti

Bolest v kříži trápí mnoho mladých lidí

Bolest v kříži: Civilizační nemoc, kterou trpí i mladí lidé

4 cviky na bolavá záda. Stačí vám 4 minuty!

Stále víc lidí pracuje v kanceláři a sedí u počítače minimálně osm hodin denně. K tomu většinou sedíme ještě doma u televize, cestou do práce a cestou z práce, pohybu máme minimum. Jenomže lidské tělo není na neustálé sezení stavěné, nedostatek pohybu a různé kroucení na židli znamená pro záda, kyčle i boky katastrofu. Je třeba proto záda a spodní část těla neustále posilovat a protahovat, aby se jim ulevilo.

Samozřejmě, že je lepší pravidelný pohyb několikrát týdně, který bude trvat alespoň půl hodiny, ale v tomto případě se i málo počítá. Takže pokud nemáte čas na to, abyste chodili cvičit pravidelně, vyhraďte si každý den alespoň čtyři minuty a zacvičte si tyto čtyři cviky z jógy, které zmírní napětí páteře. Uvidíte, že se vám uleví.

Pozice motýla

jóga 1

Posaďte se na podlahu, pokrčte nohy a chodidla opřete o sebe. Rukama chodidla sevřete a lokty odtlačte kolena od sebe. Tlačte kolena směrem k podlaze a zároveň předklánějte trup. Můžete-li, vytáhněte se za rukama dopředu. Cvičení nesmí bolet, pokud začne, okamžitě přestaňte.

 

Zůstaňte v poloze po dobu pěti hlubokých nádechů a výdechů (tedy asi 30 sekund).

 

 

Osm nezvyklých příčin bolesti v zádech

8 nezvyklých příčin bolesti v zádech

záda jsou místem, kam odsuneme všechno, na co se nechceme dívat

Psychosomatika: Záda jsou místem, kam odsuneme všechno, na co se nechceme dívat

Autorka: Martina Hrušková

Článek je zařazen v: zdraví, bolest zad, cviky na záda, bolest v kříži, zdravá záda
Reklama