Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

8 domácích léků na kůži spálenou od sluníčka

Než se začnete mazat nejrůznějšími mastičkami a brát prášky proti bolesti, zkuste využít přírodní pomocníky, které máte doma.

Med
spálená kůže med
spálená kůže med
Med

Jako lék na spálenou kůži ho používali už ve starém Egyptě. Studie potvrzují, že med funguje dokonce lépe, než některé speciální krémy – účinkuje rychleji a mírní bolest.

Okurky
spálená kůže okurky
spálená kůže okurky
Okurky

Tahle zelenina má především chladivý efekt, ale také obsahuje draslík a hořčík, dva minerály prospěšné kůži. Přiložte na postižená místa plátky čerstvé okurky nebo oloupanou okurku nastrouhejte a použijte ji jako obklad (můžete ji ještě smíchat s bílým jogurtem).

Hlávkový salát
spálená kůže salát
spálená kůže salát
Hlávkový salát

Nejenže je dobrý k jídlu, ale také dokáže tišit bolest. Povařte listy krátce ve vodě, přeceďte, odvar nechte vychladnout a dejte do lednice. Studeným odvarem pak potírejte pomocí vatových tamponů spálenou kůži.

Jahody
spálená kůže jahody
spálená kůže jahody
Jahody

Stejně jako zelený čaj obsahují tanin, který dokáže zmírnit pálení. Udělejte si z nich obklad. Rozmačkejte hrnek jahod, potřete jimi postižená místa a nechte několik minut působit. Pak jahody smyjte čistou vodou.

Vinný ocet
pž vinný ocet
pž vinný ocet
Vinný ocet

Kyselina octová je účinným prostředkem na zmírnění bolesti, svědění a záněty. Až se budete večer koupat, napusťte si vanu ne moc horkou vodou, nalijte do ní hrnek vinného octa a ponořte se do ní. Vinný ocet funguje i jako přírodní aspirin. Opatrně prsty vklepejte trochu bílého vinného octa na postižené místo a bolest by měla přestat.

 

 

Reklama