Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Dejte si pozor, na jaké straně postele spíte!

Možná je čas, abyste změnili způsob, jak spíte. Věděli jste, že strana postele, na které ležíte, má vliv na vaši náladu následující den? Pokud jde o pravou stranu, existuje zvýšená šance, že se následujícího dne probudíte rozmrzelí, zjistil podle agentury AFP průzkum jisté firmy vyrábějící postele.
Vydáno: 01.12.2015
A kde spíte vy?
Autor: ilustrační foto/thinkstockphotos.com A kde spíte vy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V průběhu let vznikl bezpočet studií posuzujících pozice při spánku coby prostředku k odhalení rysů osobnosti či jako analýza neverbální komunikace. Nový průzkum mezi 1000 lidmi se ale zaměřil na to, jaký vliv má strana postele, na které spíte, na náladu, kariéru a životní postoje.

Studie tvrdí, že lidé, kteří obvykle spí na levé straně postele, mají o osm procent vyšší pravděpodobnost, že mají přátele a baví je jejich práce, o čtyři procenta je vyšší pravděpodobnost, že se vzbudí s dobrou náladou, a o 9,5 procenta je pravděpodobnější, že se na život a svět dívají pozitivněji.

Špatné spaní? Pomůže ajurvéda

Špatně spíte? Pomůže vám ajurvéda

Naopak ti, kdo spí na pravé straně postele, dávají s o devět procent vyšší pravděpodobností přednost své vlastní společnosti, o sedm procent častěji se budí ve špatné náladě, o pět procent častěji jsou pesimisté a o tři procenta je vyšší pravděpodobnost, že se jim nelíbí jejich práce.

A kde spíte vy? - Obrázek 2 Foto:

Zveřejněné výsledky ovšem mají jeden háček – studie neupřesnila, zda je poloha spaní v posteli určená podle toho, když v ní člověk leží, anebo podle toho, když před ní stojí. Což její výsledky poněkud zamlžuje.

Studie nicméně také potvrdila oblibu dnešních lidí spát sami – ložnici a postel sám pro sebe má 36 procent dotázaných. Hlavním důvodem bývá chrápající partner či partnerka, to vadí každému druhému dotázanému. Naopak každý desátý dotázaný dobrovolně do své postele pouští spát své dítě anebo domácího mazlíčka, jako je pes či kočka.

Reklama