Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Estetické procedury a zákroky vhodné pro zimní období

Tentokrát na vaše dotazy dpovídá MUDr. Zlatka Takácsová, hlavní lékařka estetického Amaryllis Centra. Jejími obory jsou angiologie, interní lékařství a praktické lékařství pro dospělé.

 

Procedury a zákroky vhodné pro zimní období - Obrázek 3 Foto:

1. V zimě mám velice suchou, začervenalou a citlivou pleť. Mám se o ni nějak speciálně starat?
Suchá kůže může být napnutá až k prasknutí
Suchá kůže může být napnutá až k prasknutí
1. V zimě mám velice suchou, začervenalou a citlivou pleť. Mám se o ni nějak speciálně starat?

Zimní období je pro suchou pleť náročné. Mohlo by se sice zdát, že s úbytkem slunečního záření bude pleť zatěžována méně, ale v případě suché citlivé pleti je opak pravdou. Suchá pleť totiž nemá dostatečnou povrchovou vrstvu kožního mazu, který by ji chránil proti pronikajícímu vlhkému chladu či mrazu a tuto vrstvu je tedy třeba v zimě cíleně doplňovat. To je důvod, proč je zapotřebí v zimním období používat - zejména ráno - hutnější krém s vyšším obsahem rostlinných olejů. Citlivá začervenalá pleť potřebuje i vyšší obsah vitaminů, zejména vitaminu C a extraktů z červeného ovoce pro posílení stěn drobných cév. Výhodou v krémech pro suchou citlivou pleť je i beta glukan, který zvyšuje imunitní odolnost pleti. Samozřejmě ani ochranný faktor (min. 15 SPF), by neměl být v zimním období opomenut. Abyste zakryli zarudnutí v obličeji, které se objeví při změně okolní teploty, používejte krycí make up – nejen, že zakryje zarudnutí, ale i ochrání před vlivy počasí.

2. Ráda bych si nechala odstranit pigmentovou skvrnu v obličeji. Jsou nějaké kontraindikace?
Jak si poradit s pigmentovými skvrnami  - Obrázek 2
Jak si poradit s pigmentovými skvrnami - Obrázek 2
2. Ráda bych si nechala odstranit pigmentovou skvrnu v obličeji. Jsou nějaké kontraindikace?

Metod k odstranění pigmentové skvrny je několik a záleží na hloubce uložení pigmentu v kůži. Na úvod je samozřejmě potřeba zhodnotit, zda se opravdu jedná o „nevinnou“ a nerizikovou pigmentovou skvrnu. Pokud ano, je pro tento zákrok skutečně ideální zimní období. Nejčastěji k tomuto účelu používáme pulzní světlo nebo laser. Laser proniká hlouběji do kůže a jeho působení je intenzivnější. Kontraindikace obou metod jsou podobné: alergie na světlo, užívání foto senzibilizujících léků nebo krémů, zánětlivé onemocnění kůže v místě ošetření, infekce kůže. Celkově ošetření není vhodné absolvovat při akutním onemocnění kdekoliv v těle.

3. Plánuji na příští rok kompletní epilaci. Kdy mám začít, abych byla již před létem připravená?
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Při zvažování epilace, ať už formou pulzního světla nebo laseru, je zapotřebí počítat s potřebou opakovaných ošetření v dané oblasti. Proč? Jen jistá část cibulek chloupků je v aktivní fázi růstu, tj. v období, kdy je lze zničit (povětšinou je to jen cca 30% všech chloupků). Ostatní chloupky jsou v tzv. „spící“ fázi, ve které však na ně žádná forma epilačního ošetření neúčinkuje. Proto doporučujeme pro výborné výsledky ošetření min. 8-10 ošetření s intervalem 3-5 týdnů (záleží na rychlosti růstu chloupků v té dané oblasti). Chcete-li být koncem června bez nežádoucích chloupků, doporučuji s pravidelnou epilací začít nejpozději začátkem ledna. Maximální plocha, kterou lze při jednom sezení ošetřit, jsou například obě dolní končetiny, tj. epilace chloupků na prstech, celé dolní končetiny zepředu i zezadu a oblast třísel. Pokud je zapotřebí i ošetření podpaží, předloktí a paží, doporučuji ošetření za dva dny po předešlém ošetření nohou.

4. S věkem se mi po těle objevují drobné popraskané cévky. Jde s tím něco dělat?
Popraskané cévky
Popraskané cévky

Drobné popraskané cévky po těle můžou být různého původu. Zatímco na tváři jsou známkou růžovky (rosacea), na nohou jsou “předzvěstí“ žilní nedostatečnosti s potenciálem tvorby výraznějších křečových žil. V zimním období lze oba tyto typy cévních estetických nedostatků odstranit laserovým ošetřením. Podstatou ošetření je „zatavení“ drobných cévek laserovým paprskem a následně vstřebání zbytku cévy buněčnou složkou vlastního imunitního systému. Na malých plochách je ošetření rychlé - do pár minut, ošetření větších ploch však může trvat i hodinu.

5. Je možné se nějak zbavit tetování? Co to obnáší?
Tetování a nevěsty v bílém, jde to k sobě? - Obrázek 21
Tetování a nevěsty v bílém, jde to k sobě? - Obrázek 21
5. Je možné se nějak zbavit tetování? Co to obnáší?

V dnešní době je tetování velice oblíbené, u některých skupin je dokonce vyznáním příslušnosti k určitému stylu života, či skupině. Avšak s přibývajícím věkem většina lidí touží po odstranění těchto známek, poukazujících na dobu mladšího věku. Možná právě proto, že odstranění tetování je v dnešní době již reálné, narůstají tetování co do počtu, tak i rozsahu. Tetování lze odstranit laserovým přístrojem během několika sezení. U někoho stačí 3 sezení, u jiného 5, plán odstranění záleží na typu tetování, barvě a rozsahu tetováže. Vždy je nutno počítat i s tím, že po ošetření potřebuje kůže svou dobu na zhojení bodových popálenin, způsobených laserovým paprskem. Proto se ošetření absolvuje na jednom místě pouze 1x do měsíce. Ošetření může být lehce bolestivé – klienti mají pocit jako při bodnutí hmyzem. Do 2-3 dnů po ošetření dochází ke tvorbě strupu v místě ošetření, který je zapotřebí ponechat na místě, dokud sám neodpadne a kůže se dále hojí sama. Chladné zimní období je optimální dobou pro toto ošetření, i díky krátkým slunečním dnům nebo pro to, že oděvy zajišťují krytí ošetřených oblastí. V případě ošetření tváře, krku a rukou (i v zimě odhalené části kůže) je zapotřebí denně aplikovat na ošetřovanou oblast krém s ochranným faktorem SPF 50.

 

www.amaryllisbeautynet.eu

 

Reklama