Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

ONLINE CHAT: Ptejte se kožní lékařky a odbornice na rakovinu kůže doc. MUDr. Moniky Arenbergerové, Ph.D

Zatímco mladí lidé řeší nejčastěji pupínky na obličeji, ti starší se obávají rizika spojeného s pobytem na sluníčku. Přitom melanomy se objevují stále častěji i v ranějším věku. Dnes se o všech problémech spojených s kůží můžete poradit s přední českou kožní lékařkou.
Vydáno: 21.04.2015, Anna Kopečková
Bojíte se rakoviny kůže? Trápí vás akné nebo jiné kožní problémy? Zepteje se, jak je řešit.
Bojíte se rakoviny kůže? Trápí vás akné nebo jiné kožní problémy? Zepteje se, jak je řešit. Autor: profimedia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

V pubertě se s akné setká prakticky každý a těžší případy mohou přetrvávat i do vyššího věku. Mnozí s ní mají dokonce takové problémy, že se cítí vyloučeni z kolektivu. Rakovina kůže vás potkat může, ale nemusí. Pravda je, že počet nových případů melanomu každoročně přibývá a za posledních 40 let stoupl sedminásobně. Dobrá zpráva je, že už se na melanom tolik neumírá, hlavně díky prevenci.

 

Máte mateřské znaménko, které mění barvu nebo tvar?  Nevíte, jak poznat nebezpečné pigmentové znaménko na kůži? Bojíte se, že když si necháte znaménko vyříznout, dojde k jeho rozmnožení? Chcete se ujistit, že se dobře chráníte před sluncem? Nejste si jistí, zda není škodlivé i solárium? Nevíte si rady s akné?  O tom všem se dnes můžete poradit s lékařkou. 

Své otázky můžete psát ZDE.

doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D Foto:

doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D

Je uznávanou specialistkou v oblasti prevence a léčby kožních nádorů, melanomů. V roce 1996 promovala na Karlově univerzitě. Pak pracovala čtyři roky na kožní klinice v Berlíně. Od roku 2001 je odbornou asistentkou na Dermatovenerologické klinice FN Královské Vinohrady. Se svým manželem, přednostou vinohradské kožní kliniky Petrem Arenbergerem, v roce 2006 založili projekt Stan proti melanomu.

 

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. MUDr. Monika Arenbergerová na ně bude odpovídat v úterý od 17 do 18.30 hodin.

Chat

doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D Foto:

S přední českou kožní lékařkou doc. MUDr. Monikou Arenbergerovou, Ph.D

Na vaše dotazy bude odpovídat odbornice na kožní choroby, rakovinu kůže a estetickou dermatologii doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D.

Více informací o rakovině kůže a prevenci najdete na www.melanomy.cz.  Bližší informace o tom, jak úspěšně bojovat s akné, najdete na www.atakujakne.cz.

Nechte se zkontrolovat

Letos se bude konat již devátý ročník Stanu proti melanomu v Praze, Brně a Ostravě. Akce začne 27. a 28. dubna 2015 v Praze na Václavském náměstí na úrovni ulice Opletalova, pokračovat bude 11. května v Brně (nám. Svobody) a končit bude 15. května v Ostravě (Avion Shopping Park) vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Kožní lékaři zde budou zdarma vyšetřovat návštěvníky pomocí ruční i digitální dermatoskopie. 

Jaký projev by vás měl přivést do Stanu?

  • zvětšování znaménka do plochy
  • změna barvy (černá barva nebo přítomnost více odstínů)
  • vyvýšení nad úroveň kůže
  • velikost více než 5 mm v průměru
  • krvácení, svědění, přítomnost stroupku, červený lem
  • vřídek, který se nehojí déle než 3 měsíce
  • nově vzniklé pigmentové znaménko po 35. roku věku
  • větší množství pigmentových znamének (> 50)

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

6 mýtů o akné Foto:

6 mýtů o akné, kvůli kterým si zbytečně kazíte život

O akné kolují různé báchorky, které nejsou vědecky podložené a akorát nás stresují. Prozradíme vám, jak je to doopravdy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama