Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Voňavé a jednoduché jablečné růžičky

Sladký dezert by měl být nejen dobrý, ale také by měl pokud možno krásně vypadat. Tyhle růžičky z jablek jsou přesně takové a zvládne je i ten, kdo jinak moučníky moc nepeče.
13.08.2018
Jsou krásné a jedlé!
4 porce
Doba přípravy do 1 hodiny

Budete překvapeni, jak snadno se dají tyhle elegantní sladké růžičky vytvořit. A stačí vám na ně jen pár ingrediencí a kuchyňských pomůcek - vál s válečkem, plech s důlky na muffiny (nebo formičky na pečení muffinů), nůž, mašlovačka a cukřenka nebo sítko na závěrečné pocukrování.

 • větší červená jablka 2 ks
 • šťáva z poloviny citronu
 • listové těsto 1 balení
 • marmeláda 3 lžíce
 • hladká mouka na vál
 • mletá skořice
 • cukr moučka

Postup

 1. Připravte si vhodnou mísu, kterou můžete použít i do mikrovlnné trouby, naplňte ji studenou vodou a přidejte do ní citronovou šťávu. Omytá jablka rozkrojte na půlky, odstraňte z nich jádřince a nakrájejte je nebo nastrouhejte na velmi tenké plátky. Důležité je jablka neloupat, aby červená slupka vytvořila na růžičkách hezké okraje.
  Krok č. 1
  Krok č. 1
 2. Plátky ihned ponořte do vody s citronem, aby nezhnědly. Mísu pak dejte asi na 3 minuty do mikrovlnné trouby zapnuté na plný výkon, aby plátky změkly a při stáčení se nelámaly.
 3. Listové těsto rozválejte na pomoučeném válu na tenčí obdélníkový plát a nakrájejte ho na 6 pruhů.
 4. Marmeládu rozmíchejte s 2 lžícemi vody a zahřejte, aby se lépe roztírala. Pak ji natřete mašlovačkou na pruhy těsta.
  Krok č. 2
  Krok č. 2
 5. Plátky jablek osušte na papírových utěrkách a rozložte na pruhy těsta tak, jak vidíte na fotografii. Podle chuti je pak ještě můžete poprášit trochou mleté skořice.
  Krok č. 3
  Krok č. 3
 6. Spodní část každého pruhu těsta přehněte tak, aby zakrývala jablečné plátky asi do poloviny.
  Krok č. 4
  Krok č. 4
 7. A teď každý pruh opatrně i s jablky srolujte a konec těsta lehce přimáčkněte, aby růžička hezky držela tvar. Díky marmeládě by se těsto nemělo odlepovat.
  Krok č. 5
  Krok č. 5
 8. Zbývá růžičky umístit do důlků nebo formiček na muffiny. Pokud nemáte silikonové, stačí je lehce vytřít vodou, protože listové těsto je samo o sobě dost mastné.
  Krok č. 6
  Krok č. 6
 9. Plech nebo formičky dejte do trouby vyhřáté na 190 °C a upečte růžičky dozlatova. Trvá to asi půl hodiny. Nejdříve zkontrolujte, jestli je těsto dobře propečené. Pokud ne, umístěte plech ještě na pár minut do spodní části trouby a případně ho ještě zakryjte alobalem, aby růžičky na povrchu příliš nezhnědly.
 10. Hotové růžičky nechte prochladnout a před podáváním je poprašte moučkovým cukrem.​
  Krok č. 7
  Krok č. 7

Nechte si chutnat:)

Foto: Cooking with Manuela

Reklama