Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Co mužům tolerujeme – a neměly bychom

Naši muži často provádějí věci, nad kterými jen nechápavě vrtíme hlavou. Pravda, jsou chvíle, kdy je lepší jen si tak uvnitř povzdychnout a nechat to být. Kdo by se chtěl dvacet čtyři hodin denně hádat?
Vydáno: 22.09.2015
Neměly bychom být tak shovívavé!
Neměly bychom být tak shovívavé! Autor: ilustrační foto/thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Občas se však žena ozvat musí. Někdy i zdánlivá drobnost dokáže potrápit. Máte-li pocit, že už nechcete mlčet a dusit to v sobě, dupněte si. Ať pán tvorstva pochopí, že čas od času bude muset ustoupit. Nebo uvidí :-)

Hromadění předmětů na hromady

Muži jsou bohužel nadšenými sběrateli. Kdyby tak ovšem sbírali cenné předměty, například starožitnosti, rodina by byla zabezpečena, a kromě toho starožitné věcičky se v obývacích pokojích báječně vyjímají. Bohužel, řada mužů se obklopuje zcela jinými „věcičkami“. Šrouby, šroubováky, dráty, starými rozhlasovými přijímači či jinými nefungujícími přístroji, modely letadel, haldami novin a letáků. Mezi tím se povalují ponožky, tílko, mastný papír od svačiny a lahev piva, jen ze dvou třetin plná. Muži mají tendenci vršit to všechno na žalostně vyhlížející hromady. Pokud se na neestetická návrší už nehodláte dívat, přísně zakročte!

Co mužům tolerujeme – a neměly bychom - Obrázek 4 Foto:

Kultura stolování

Moderní muž zpravidla již zaznamenal, že při jídle bývá nevyhnutelné použít příbor. Díky bohu. Přesto mívá chlapské stolování k dokonalosti daleko, zejména jedná-li se o stolování v pohodlí domova. Muži kolem sebe bohužel většinou neuvěřitelně drobí, a jako by ty drobečky neviděli. Jako by byly pozorovatelné pouze pod mikroskopem. Přitom jsou obrovské! Uklízíme po nich drobky, posloucháme spokojené mlaskání, pokud se nenamáhají použít talíř, rezignovaně sledujeme, jak pokrm hltají z papíru. Někdy dokonce i vestoje – pod záminkou, že hrozně spěchají anebo že by jídlo už hlady nedonesli ke stolu. V takovém případě mrazivě upozorněte, že i váš pes blíže neurčené rasy přece konzumuje potravu z misky.

Co mužům tolerujeme – a neměly bychom - Obrázek 5 Foto:

Problematické oděvy

Ne každý muž se narodí jako lev salonů. Pokud se vám poštěstilo mít po boku partnera, který s vámi večeří v drahém obleku, z jehož kapsičky vykukuje hedvábný kapesníček, pak máte náš obdiv. Nicméně existují i muži, kteří doma pochodují v potrhaném tričku s mnoha skvrnami, což doplní stařičkými tepláky, proděravělými i na těch nejméně vhodných místech. Nemáte-li ráda hádky, přehlížejte to. Máte pravdu, stanou se horší věci… Anebo si třeba vylepte nad postel některého z extrémně pohledných slavných amerických herců, oblečeného jako ze škatulky. Aby měl váš špatně oblečený partner inspiraci.

Co mužům tolerujeme – a neměly bychom - Obrázek 3 Foto:

Nikdy nic nevyhodí

S již zmíněným nešťastným sběratelstvím souvisí i další žalostná vlastnost velkého množství mužů, a tou je neochota rozloučit se s věcmi, byť už velice opotřebenými. „Snad to nechceš vyhodit! To by byla škoda!“ To je věta, která ženám spolehlivě zježí vlasy. Ať už se jedná o prastaré struhadlo po babičce, montérky z garáže, rozkousané od myší, případně sto let staré tenisky se žralokem, které se rozpadávají před očima. Tady se ovšem nabízí rada až záviděníhodně jednoduchá. Nehádejte se s ním a vyhoďte to, jakmile vytáhne paty z domu.

Co mužům tolerujeme – a neměly bychom - Obrázek 2 Foto:

Spravím to co nejdřív

Dveře se nedovírají, vypadává klika, kape kohoutek, žárovky jen tak pomrkávají, praskla dlaždička, ucpal se dřez a tak dále. Všichni víme, že v domácnosti se permanentně něco rozbíjí. Úkolem mužů je okamžitě přispěchat a tu či onu závadu střelhbitě odstranit. A ne skuhrat: „Teď nemám čas a nemůžu najít šroubovák. Tak možná zítra.“ Odkládání neodkladných oprav je pro partnerku psychicky velmi vysilující. Víte co? Nerozčilujte se a požádejte o opravu souseda, pokud možno tak, aby usilovně opravoval v době, kdy se váš muž vrací domů ze zaměstnání. To by mohlo pomoci, ne?

Co mužům tolerujeme – a neměly bychom - Obrázek 1 Foto:

Eva Michorová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama