zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Ascendent v Panně mívají lidé s kritickým přístupem k ostatním

Znamení Panna
Autor: iStock Znamení Panna
cernanm , Vydáno: 05.03.2021
Přečtěte si o znamení, které spoluurčuje váš vzhled, postoj k životu, charakter i způsob projevování vašeho ega. Přečtěte si o ascendentu v Panně.

reklama

Jaký je člověk s ascendentem ve znamení Panny

Ascendent v zemním znamení Panny, jejímž vládcem je planeta Merkur, lidi ovlivňuje k praktickému a realistickému přístupu k životu. Snílkům, jako jsou například Ryby nebo Střelec, může dodávat punc střízlivosti. Bohužel tito lidé mají někdy řád jako cíl a ne jako prostředek, proto mohou vytvářet složité struktury jak v osobním, tak i pracovním životě. Dají silně na to, aby ve všem byl pořádek, v tomto ohledu mohou být maximalisty.

Bývají zvídaví a mají dobré rozlišovací schopnosti, bohužel s tímto ascendentem se nese zvýšená kritičnost k druhým, k jejich jednání i pracovním výkonům. Na ostatní mívají příliš vysoké nároky.

  • Témata ascendentu: Jasný smyl pro detail, schopnost rychle se rozhodnout, smysl pro účelnost a přizpůsobivost.
  • Image: Jsem kritický.
  • Životní moudrost: Opatrnost matka moudrosti.

Ascendent ve znamení Panny má ale příznivý vliv na intelekt, tito jedinci vynikají v učení se nebo v učení druhých. Panna obecně přináší nervózní temperament, ti lidé, kteří mají ascendent v tomto znamení, mohou mít problémy s uvolněním a spontánním způsobem života. Bývají materialisticky orientováni, chtějí neměnný společensko-duchovní řád, pevné hranice, kritéria, hodnoty a zákony.

Postoj k manželství a partnerství

Mívá velmi kritický postoj k manželství, které podle něj znamená poloviční práva a dvojnásobné povinnosti. Často uzavírá sňatek až v pozdějším věku. Vždy se snaží, aby jeho manželství – alespoň navenek – vypadalo spořádaně.

Jak vypadají lidé s ascendentem v Panně

Planeta Merkur dodává lidem s ascendentem v Panně mladickost, dívčí nebo chlapecký vzhled a spíše štíhlou postavu. Není to však pravidlem, protože se může stát, že nezpracované duševní problémy se promítnou v tělesné rovině jako potíže trávicí soustavy. Z toho pak vyplývají další problémy, jako je například nadváha.

Tento ascendent může ovlivňovat směrem k vážnosti, serióznímu vystupování a velké idealizaci morálky a tradičních hodnot.

Víte, co je ascendent a jak vás může ovlivnit?

Neznáte svůj ascendent? Využijte našeho výpočtu ascendentu.

reklama

Související témata: panna , astrologie , horoskopy , ascendent , Ascendent v Panně , znamení Panny

reklama

Přečtěte si také

reklama