zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co je to ascendent? Jeden z nejdůležitějších prvků horoskopu

Co je to ascendent?
Autor: Pixabay Co je to ascendent?
Jiřina Köppelová , Vydáno: 25.02.2020
Ascendent je bod v horoskopu, který označuje hodinu narození. Neboli je to znamení zvěrokruhu, které ve chvíli vašeho zrození vycházelo nad obzor. Toto vycházející znamení je jedním z nejdůležitějších bodů individuálního horoskopu.

reklama

Ascendent spoluurčuje váš vzhled, postoj k životu, charakter i způsob projevování vašeho ega. Od slunečního znamení (tj. znamení, ve kterém leželo při vašem zrození Slunce) se může podstatně lišit a charakteristiku vašeho slunečního znamení zásadně měnit nebo výrazně zabarvit vlastnostmi jiného znamení zvěrokruhu.

Není Panna jako Panna, záleží na ascendentu

Například, jste-li narození ve znamení Panny, neboli vaše Slunce v okamžiku vašeho narození stálo ve znamení Panny, jste sice Panna, ale vaše základní charakteristika bude zabarvená hodinou narození, které může vládnout jiné znamení zvěrokruhu.

Pokud jste se například narodili v sedm hodin ráno, spadne váš ascendent do znamení Vah a vy budete Panna s ascendentem ve Vahách. Pokud jste se narodili v pravé poledne, váš ascendent je ve znamení Střelce a vy budete Panna s ascendentem ve Střelci.

Tyto dvě Panny se ve své charakteristice liší. Obě budou praktické, pečlivé, rozumné a pracovité (základní vlastnosti Panny), ale ta první s ascendentem ve Vahách bude o něco přemýšlivější a méně konfliktní, ta druhá s ascendentem ve Střelci živější, akčnější a méně rozvážná – nebo alespoň takto rozdílně vás bude vaše okolí vnímat. Proč? Protože ascendent je něco jako naše maska, kterou si nasazujeme na obličej a skrz kterou chceme, aby nás naše okolí vnímalo a přijímalo.

Ascendent vyjadřuje, jak se svému okolí jevíme

Ascendent vyjadřuje, jak se svému okolí jevíme, nikoliv jakými ve skutečnosti jsme. Máte-li například na ascendentu vycházející znamení Lva, budete na okolí působit zářivě, jasně, budete oslňovat charismatem a lidé ve vás budou nacházet vlastnosti autority a vůdce, a to i přesto, že jste se mohli narodit v nenápadném a skromném znamení Panny nebo Ryb. Ascendent charakterizuje, jakým způsobem si uvědomujeme a vnímáme sami sebe, a jak se v důsledku tohoto uvědomění vlastního já projevujeme ke svému okolí.

Existuje 12 ascendentů stejně jako 12 znamení zvěrokruhu. Podrobnou charakteristiku si můžete přečíst zde: ascendent v Beranuascendent v Býkuascendent v Blížencíchascendent  v Rakuascendent ve Lvu, ascendent v Panněascendent ve Vaháchascendent ve Štíruascendent ve Střelci, ascendent v Kozorohuascendent ve Vodnářiascendent v Rybách.

Rychlá charakteristika jednotlivých ascendentů:

Svému okolí se jevíme jako rozhodní lidé, kteří se do všeho vrhají s intenzivní energií a prvotní silou. Soutěživost a schopnost jakýkoliv nápad proměňovat v čin. Sportovní vzhled nebo sklon k fyzickým činnostem.

Svému okolí se jevíme jako lidé, kteří rádi investují svoji energii do peněžních záležitostí a schopností ocenit materiální hodnoty života. Tento ascendent má rád příjemné věci života a má schopnost vytvářet krásu kolem sebe. Většinou pohlední lidé.

Svému okolí se jevíme jako originální a důvtipní lidé, tvůrčí myslitelé. Intelektuální dominance. Schopnost dávat svým myšlenkám tvar a vědecky je formulovat. Intelektuální forma vyjadřování. Roztěkanost a nervozita.

Svému okolí se jevíme jako emocionálně nestálí lidé. Velká část energie je vynakládána na citový život. Romantičnost a dramatičnost projevu. Silné ztotožnění s rodinou a se všemi rodinnými záležitostmi. Zjev proměnlivý jako fáze Luny.

Svému okolí se jevíme jako důstojní, energičtí a rozhodní lidé, někdy možná až domýšliví. Samostatné jednání, výrazné charisma, zářivý zjev. Herecké nadání a smysl pro dramatické události v životě.

Svému okolí se jevíme jako důvtipní lidé se smyslem pro praktické věci. Při rozvíjení a realizaci nápadů systematičnost a plánovitost. Každá drobnost a detail je důležitý. Smysl pro dokonalost sebe i ostatních.

Svému okolí se jevíme jako partnersky založení lidé. V ostatních hledáme své zrcadlo. V jednání se projevuje nezvyklá krása a osobitý půvab, který jde ruku v ruce se sebekázní, přísností a silně vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Schopnost vcítit se do druhého a pochopit jeho stanovisko.

Svému okolí se jevíme jako lidé velmi energičtí a se silnou vůlí. Jsme ochotní nasadit třeba i život, abychom dosáhli svého cíle. Intenzivní cítění a skálopevná rozhodnutí. Skryté zdroje síly. Nevšední zjev a uhrančivý pohled.

Svému okolí se jevíme jako optimističtí a ctižádostiví lidé. Ctižádostivost je zaměřená na daleké cíle. Přátelskost, samozřejmost v projevu. Síla pramení ze schopnosti ovlivňovat ostatní lidi a získávat je pro určitý názorový systém. Inspirativní lidé.

Svému okolí se jevíme jako lidé silné kázně, systematického úsilí, tvrdé práce a trpělivosti. Všechno, co podnikáme, má svůj účel a slouží k tomu, abychom dosáhli určitého praktického cíle. Vážnost, střízlivost, melancholičnost a zdrženlivost.

Svému okolí se jevíme jako originální, nezávislí lidé, kteří touží přispět k obecnému prospěchu něčím vlastním a jedinečným. Záliba v humoru a žertících. Přátelskost a skromnost. Touha být milován, nikoliv jen obdivován. Síla je čerpána ze skupinových činností v úzkém kruhu přátel.

Svému okolí se jevíme jako soucitní, přizpůsobiví a vizionářští lidé. Schopnost dosahovat cílů díky vnímání jemné podvědomé energie. Vynikající intuice, která postihne i jemné odstíny lidské povahy. Umělecké a hudební nadání. Éterický zjev.

Ascendent má partnera v descendentu

Naproti ascendentu leží v horoskopu descendent, ten charakterizuje svět těch druhých. Ascendent – descendent vytváří základní osu horoskopu – osu JÁ a TY. Na straně ascendentu leží svět JÁ našeho ega a na straně descendentu svět TY, svět našich partnerů a vztahů. Vlastností, které pro život hledáme a do života přitahujeme a které nakonec můžeme nalézt sami v sobě a naplnit náš osud stát se celistvými osobnostmi.

Neznáte-li svůj ascendent, využijte náš výpočet na stránkách a zjistěte si znamení, které v okamžiku vašeho zrození právě vycházelo nad obzor, a které tak spoluurčuje váš základní charakter.

Všech dvanáct ascendentů a jejich podrobný popis najdete zde:

ascendent 12 typů

Znáte svůj ascendent? Jak ho zjistit a proč je dobré ho znát

reklama

Související témata: astrologie , horoskopy , ascendent , dvanáct typů ascendentu , descendent

reklama

Přečtěte si také

reklama