Ascendent ve Střelci mívají lidé svobodomyslní a nespoutaní závazky

Střelec

Nejdůležitějším faktorem horoskopu hned po slunečním znamení je ascendent. Představuje, jakým způsobem člověk pojímá nejen sám sebe, ale i jak zpracovává své prožitky a podněty z okolí. Ukazuje na vnější zjev a osobní zvláštnosti člověka. Je i spolu ukazatelem životní vitality, síly, energie a zdraví jedince. Přečtěte si o ascendentu ve Střelci.

Charakteristika znamení Týdenní horoskop Měsíční horoskop Roční horoskop

Jaký je člověk s ascendentem ve znamení Střelce

Střelec na ascendentu dodává vitalitu a živost. Jelikož vládcem znamení je blahodárný Jupiter, bývají tito lidé optimisticky založení, působí vitálně a pozitivně i na své okolí. Touží po ušlechtilých činech, jsou to idealisté, kteří však často zápasí se základními instinkty, což předznamenává i symbol tohoto znamení Kentaur – napůl člověk, napůl zvíře.

Mívají velmi svobodomyslné chování a nehledí na žádné slovo, takže mohou bezděky druhé zranit nebo urazit. Fyzicky jsou většinou zdatní, neustále v pohybu, protože musí svůj ohnivý potenciál uvolňovat.

  • Téma ascendentu ve Střelci: Idealismus, svoboda, spravedlnost
  • Image: Jsem dobrý morálně i výkonem.
  • Životní moudrost: Kdo neustává v úsilí, ten se dočká vykoupení.

Nejsou to vyloženě studijní typy, ale přesto je tato hvězdná konstelace nutí k hledání hlubších pravd. Touží po vědomostech a zážitcích ve všech životních sférách. Tento ascendent přináší lehkomyslné chování typu „ono to nějak dopadne“, čímž může trpět zvláště jejich okolí. Výhodou je na druhou stranu mladický elán a pozitivní postoj k životu. Bez nadsázky lze říci, že ascendent Střelce je tak trochu výhrou, dodá člověku energii a entuziasmus.

Ve vztazích by se mohlo zdát, že jde o přímého a nekomplikovaného člověka, což je sice pravda, ale může to být právě i zásadním problémem. Lidé se silným potenciálem znamení Střelce jednají bez rukaviček, říkají pravdu často velmi nevybíravým způsobem, takže si vytvářejí hojné nepřátele. Měli by se proto naučit vážit každé slovo, jednat opravdu podle známého pravidla o počítání do deseti.

Postoj k manželství a partnerství

Kolísá mezi svobodou a závazky. Odkládá proto rozhodnutí vstoupit do trvalého životního svazku. Ze strachu ze ztráty volnosti se jen obtížně rozhoduje pro manželství. V nitru zůstává stále svobodný. Parťáka do života často nachází ve znamení Blíženců nebo u jedinců s ascendentem v Blížencích. Blíženci jsou i jeho znamení descendentu, bodu partnerství.

Jak vypadají lidé s ascendentem ve Střelci

V jejich vzhledu je vždy něco neohrabaného, působí jako malá skotačivá hříbata, která se teprve učí správně pohybovat.

Víte, co je ascendent a jak vás může ovlivnit?

Neznáte svůj ascendent? Využijte náš výpočet:

Jací jsou lidé narození ve znamení Střelce? Podívejte se na jejich charakteristiky

Přečtěte si také