Ascendent ve Lvu mívají obvykle lidé, kteří působí hrdě a sebevědomě

Lev

Nejdůležitějším faktorem horoskopu hned po slunečním znamení je ascendent. Představuje, jakým způsobem člověk pojímá nejen sám sebe, ale i jak zpracovává své prožitky a podněty z okolí. Ukazuje na vnější zjev a osobní zvláštnosti člověka. Je i spolu ukazatelem životní vitality, síly, energie a zdraví jedince. Přečtěte si o ascendentu ve Lvu.

Charakteristika znamení Týdenní horoskop Měsíční horoskop Roční horoskop

Jaký je člověk s ascendentem ve znamení Lva

Tento ascendent dodává člověku na jedné straně autoritu Lva, ale také často jeho povýšenost a nadutost. Pozitivně ladění jedinci mají sluneční povahu, dokážou rozdávat dobrou náladu a optimismus. V opačném případě jde často o velmi problematické lidi. Energie znamení Lva je nutí k prosazení a nalezení svého místa na slunci.

Tito jedinci touží vybočovat z řady a nic obyčejného jim nestačí. K jejich silným stránkám patří nasazení a soucit s druhými, znamení Lva totiž v tělesné rovině ovládá srdce, a tak se pod tímto ascendentem rodí opravdoví „srdcaři“. Lev jim navíc dodává přirozený šarm a silnou přitažlivost, ostatní přitahují jako magnety.

  • Témata ascendentu: Sebevědomí, sebeprezentace, radost ze života, náročnost.
  • Image: Jsem krásný!
  • Životní moudrost: Proč se spokojit s málem?

Jejich povaha je cholerická, podvědomě ze svých životních příběhů vytvářejí silná dramata, nudit se s nimi rozhodně nebudete. Jsou to extroverti se silnou potřebou publika a obdivovatelů, ale také dokážou své blízké podporovat a ochraňovat.

V těchto řadách se rodí velmi kreativní jedinci, jen se musí naučit zacházet se svou tvůrčí silou. Jestliže ji potlačí, často se to odrazí na psychice a zdraví. U lidí se silným „lvím potenciálem“ se mohou nezpracované potíže z oblasti emocí promítnout do tělesných problémů – zvláště se srdcem a krevním oběhem. Lví ascendent vede člověka k tomu, že nechce být tuctový, ale chce něco představovat a znamenat. Jestliže se mu to nedaří, může se chovat sebedestruktivně.

Jak vypadá člověk s ascendentem ve Lvu

Co se týče vzhledu, mají tito lidé většinou bohatou hřívu vlasů, statnější tělesnou konstituci, nápadný je jejich zářivý pohled očí. Určitě jim nechybí osobní kouzlo a silné elektrizující charisma.

Postoj k manželství a partnerství

V životním partnerství si uchovává značnou míru svobody a samostatnosti. Tuto volnost poskytuje ve stejné míře i svému partnerovi, kterého velmi často nalézá ve znamení svého descendentu, tedy ve znamení Vodnáře nebo u člověka s ascendentem ve Vodnáři.

Víte, co je ascendent?

Neznáte svůj ascendent? Použijte náš výpočet:

Jací jsou lidé narození ve znamení Lva? Podívejte se na jejich charakteristiky

Přečtěte si také