zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Lev – charakteristika znamení

 

Jak je poznáte

Podle mohutné pěstěné hřívy vlasů. Všichni Lvi totiž tráví neúměrně mnoho času šlechtěním svých vlasů a to dokonce, i když žádné vlasy nemají. I pleš dá v jejich případě zabrat. Špatný sestřih může být pro Lva zdrojem špatné nálady, která mu vydrží do té doby, dokud si své vlasy (rozumějte své ego) nedá znovu do pořádku. Muži Lvi často přepečlivě pěstují svůj vous či knír. To platí beze zbytku i pro lidi s ascendentem ve Lvu. Lvy poznáte nejen podle krásných a pěstěných vlasů či vousů, ale také podle imponujícího vzhledu, vzpřímené postavy, pronikavého a rychlého pohledu, vysokého čela a důstojné chůze. Lví silná osobnost vyzařuje magnetické paprsky, které ostatní mohou buď neodolatelně přitahovat, nebo zahnat na útěk.

Charakter

Cholerický a silně extrovertní. Lvi jsou stejně jako další ohnivá znamení Berani a Střelci plní energie, nadšení a touhy po osobním úspěchu, ale každý z nich cíle dosahuje jiným způsobem. Beran je jiskra, činnosti dává prvotní impuls, Lev jako strážce ohně dokáže z počátečního zážehu vybudovat pořádné ohniště a Střelec je poslem, rozdává světlo dále. Beran projekty začíná, Lev realizuje a Střelec rozšiřuje. Zpět ke Lvům. Jsou velkodušní, mají pochopení pro druhé. Pokud je jim prokazovaná patřičná úcta, dokážou, jak píše klasik české astrologie Jan Kefer, dokonce „prokazovat dobrodiní i nehodným lidem“. Velkorysí, štědří, jejich smyslu pro velká gesta se nikdo nevyrovná. Pověstná záliba v plném a bohatém životě možná vychází ze skutečnosti, že Lev je znamení plodného léta. Lvi se narodili v době, kdy je v přírodě všeho hojnost a dostatek, tak proč by šetřili či probůh mysleli na zadní kolečka. Lvi, pokud jsou opravdovými Lvy, zásadně pohrdají čímkoli nízkým, zlým, úzkoprsým a omezeným.

Jak pracují

Tvrdé práce se Lev zásadně nebojí. Naopak. Je to jeden z největších pracantů zvěrokruhu. Ovšem za jedné podmínky, musí ho to bavit. A Lva nemůže uspokojit jen tak nějaká práce, on nemůže oddělit to, kým je (rozumějte: králem), od toho, co dělá (rozumějte: vládne). Nudná práce bez možnosti sebevyjádření a s omezenými možnostmi, to není nic pro jeho kreativní duši schopnou velkých věcí. Lvi jsou idealisté, potřebují věřit tomu, co dělají, a také potřebují velet. Bez velení to není ono. Lev je král zvířat, takže řídí dobře, řídí rád.

Jak milují

Samozřejmě nejlépe. Romanticky a žhavě. Lvi snadno vzbuzují zájem opačného pohlaví a to jim dělá moc dobře. Zájem druhých jim prospívá, posiluje jejich ego. Lev je ze všeho nejšťastnější, když je zamilovaný a může dávat lásku tomu, kdo ho obdivuje a kdo si v jeho očích jeho výjimečný cit zaslouží. Překypuje půvabem, vzrušením a osobním kouzlem. Je neodolatelný. Zajímavé je, že Lvi bývají věrní partneři, rozchody jsou pro ně totiž těžkou a trpkou záležitostí, tak se nerozcházejí.

reklama

reklama

reklama

Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození