Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte pýchu?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom s pýchou?

Pýcha patří podle katolické církve mezi sedm hlavních neboli smrtelných hříchů jako lakomství, závist, smilstvo, hněv, nestřídmost (obžerství) a lenost. Pýcha není ani tak vrozeným sklonem jako spíše výsledkem souhrnu nedostatků a frustrací a svědčí o přecitlivělosti na pohled a mínění druhých. Přílišné „nafukování“ vlastního ega je téměř vždy systémem sebeobrany, založeným na dětských obavách, zábranách i na starých traumatech.

Která znamení jsou nejvíce pyšná?

Obecně znamení, která nejčastěji vykazují pýchu, jsou Lev a Kozoroh: hrdost a touha ovládat, být stále nahoře u jedince narozeného ve znamení Lva, u člověka ve znamení Kozoroha je pýcha přesvědčení, že má patent na pravdu. Jedinec narozený ve Štíru je také pyšný, a to v tom smyslu, že má sklon považovat druhé za hlupáky.

​​​​​​Které aspekty v osobním horoskopu ukazují na pýchu?

Výjimečnou důležitost mají neharmonické vztahy (kvadrát a opozice) mezi Sluncem a Jupiterem – planetou, která ve svém stínu symbolizuje samolibost a svéhlavost. Také špatné aspekty převládajícího či dominantního Saturna v osobním horoskopu. Saturn v poškození u člověka symbolizuje úzkostlivost, obavy z neúspěchu, že nebude stačit, že nebude oblíben. Takové pocity mohou vést k zahořklé zatvrzelosti a neblahé pýše.

Charakteristické jsou i známky zábran a krajní nesmělosti, například Saturn v 7. domě (domě partnerství) v konjunkci s descendentem, obzvlášť je-li tato planeta v konfliktním (kvadrát a opozice) vztahu k Slunci, Měsíci, Merkuru nebo Jupiteru.

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například lakomství, obžerství, žárlivost či závist?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.