Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte pýchu?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom s pýchou?

Pýcha patří podle katolické církve mezi sedm hlavních neboli smrtelných hříchů jako lakomství, závist, smilstvo, hněv, nestřídmost (obžerství) a lenost. Pýcha není ani tak vrozeným sklonem jako spíše výsledkem souhrnu nedostatků a frustrací a svědčí o přecitlivělosti na pohled a mínění druhých. Přílišné „nafukování“ vlastního ega je téměř vždy systémem sebeobrany, založeným na dětských obavách, zábranách i na starých traumatech.

Která znamení jsou nejvíce pyšná?

Obecně znamení, která nejčastěji vykazují pýchu, jsou Lev a Kozoroh: hrdost a touha ovládat, být stále nahoře u jedince narozeného ve znamení Lva, u člověka ve znamení Kozoroha je pýcha přesvědčení, že má patent na pravdu. Jedinec narozený ve Štíru je také pyšný, a to v tom smyslu, že má sklon považovat druhé za hlupáky.

​​​​​​Které aspekty v osobním horoskopu ukazují na pýchu?

Výjimečnou důležitost mají neharmonické vztahy (kvadrát a opozice) mezi Sluncem a Jupiterem – planetou, která ve svém stínu symbolizuje samolibost a svéhlavost. Také špatné aspekty převládajícího či dominantního Saturna v osobním horoskopu. Saturn v poškození u člověka symbolizuje úzkostlivost, obavy z neúspěchu, že nebude stačit, že nebude oblíben. Takové pocity mohou vést k zahořklé zatvrzelosti a neblahé pýše.

Charakteristické jsou i známky zábran a krajní nesmělosti, například Saturn v 7. domě (domě partnerství) v konjunkci s descendentem, obzvlášť je-li tato planeta v konfliktním (kvadrát a opozice) vztahu k Slunci, Měsíci, Merkuru nebo Jupiteru.

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například lakomství, obžerství, žárlivost či závist?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.