Astročlánky

Aktualizováno 16. června 2022 14:36

Jiřina Köppelová

Neřesti podle horoskopu. Víte, kdo je lakomý, hrabivý nebo chamtivý?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k lakomství?

Lakomství neboli lakota je chorobné lpění na hmotných statcích, touha po hromadění majetku a peněz. Zahrnuje i hrabivost, chamtivost a neochotu se o své jmění s kýmkoliv dělit. Podle katolické církve patří mezi sedm hlavních hříchů stejně jako pýcha, hněv, závist, smilstvo neboli nevěra, nestřídmost (obžerství) a lenost. Je to hřích přemíry, jeho opakem je štědrost. Lakomství můžeme pozorovat i v oblasti citů, kdy dotyčný jedinec není ochoten nebo není schopen darovat lásku, dělit se o lásku či ji sdílet. Vede k milostnému pesimismu.

Která znamení bývají nejčastěji lakotná?

Obecně bývá lakota přisuzována znamení, kterému vládne planeta Saturn, což je znamení Kozoroha. Nutno ale podotknout, že vládce tohoto znamení – tedy Saturn – musí být v osobním horoskopu jedince poškozen negativními aspekty. Také znamení Raka, může občas vykazovat známky chorobné hrabivosti. V osobním horoskopu pak v takovém případě nacházíme špatné postavení Měsíce v negativním aspektu na Saturn.

Znamení Býka je znamením hmotných statků a peněz. Jednou z jeho základních potřeb je potřeba brát a uchovávat. Mytologická pověst o králi Midasovi, který projeví přání, aby se vše, čeho se dotkne, proměnilo ve zlato, je negativním projevem nenasytnosti Býka v materiální oblasti. Že král Midas málem zamře hladem a žízní, protože nelze žít jen užíváním bohatství, je zcela zřejmé a poučné i pro dnešní časy.

Jak poznáte lakomství v osobním horoskopu?

Lakomství v materiální či citové oblasti je často kompenzace nějakého nedostatku, který v osobním horoskopu naznačují negativní aspekty (opozice, kvadratura, někdy i konjunkce) mezi planetou Saturn a astrologickými Světly (Sluncem nebo Měsícem). Za zmínku stojí i špatné postavení Saturna ve 2. domě, domě majetku a peněz v osobním horoskopu jedince.

Kvadratury a opozice mezi Saturnem a Venuší vedou k citové tvrdosti. Dotyčná osoba je velmi citlivá na všechny situace spjaté s rozchodem nebo opuštěním. Stále si představuje, že to „špatně skončí“ nebo to „nebude mít dlouhé trvání“. Základem je často citové trauma prožité v dětství. Jako kompenzace u ní bují citová lačnost a nároky. Vzniká věčný strach a neustálé pochybnosti o hodnotě citů vůči své osobě. V nejhorším případě může vyústit i v tendenci k přísnému moralizování a souzení druhých.

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například žárlivost, obžerství, sklony k hněvu či závisti?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.