Astročlánky

Aktualizováno 16. června 2022 14:35

Jiřina Köppelová

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k lenosti?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k lenosti?

Hluboká lenost spojená s živelnou nechutí k činnosti souvisí s převahou vodních znamení (kromě Štíra) v osobním horoskopu a dominantou Neptuna nebo Měsíce. Tito lidé mohou vykazovat i značnou pasivitu. Z různých důvodů mají nechuť se do něčeho pouštět. Můžeme mezi nimi najít zrozence znamení Raka, Vah nebo Ryb.

Které aspekty v osobním horoskopu ukazují na lenost?

Po stránce aspektů jde obvykle o neharmonické aspekty Marsu se Saturnem, obzvláště v zemských (Býk, Panna, Kozoroh) nebo vodních (Rak, Štír, Ryby) znameních. V tomto případě je lenost spojená s couváním nebo váháním před úsilím, s obavou z neúspěchu. Osoba obvykle nachází velmi dobré důvody k tomu, aby nic nedělala nebo se něčemu, v čem by mohla neuspět, vyhnula.

Je lépe neoznačovat jako líné některé jedince, v jejichž horoskopu jsou planety rozložené do „rozstřiku“ nebo do „lokomotivy“. Tzn., že jsou planety pravidelně rozložené po celém horoskopu. Tito lidé mají prostě velké potíže s nalezením své vlastní cesty a prokážou svoji energii, teprve když ji objeví. Totéž platí pro některé osoby narozené ve znamení Berana nebo Vodnáře (nebo které mají Mars v Beranu či Mars ve Vodnáři). Ti jednají většinou v návalu nadšení pro věc.

Jak v horoskopu poznáte další neřesti jako například lakomství, obžerství, žárlivost či závist?

Opakem neřestí jsou ctnosti. Které jsou hlavní lidské ctnosti a která znamení se jimi zdobí nejvíce?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.