zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k žárlivosti?

Neřesti podle horoskopu
Autor: iStock Neřesti podle horoskopu
-jik- , Vydáno: 13.10.2020
Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k chorobné žárlivosti?

reklama

Žárlivost je jedna z lidských emocí charakterizovaná nadměrným ulpíváním na druhém člověku a obavě, že o něj přijdeme. Jedná se o celý komplex negativních vlastností, například hněvu, pocitu méněcennosti, citové lability, hysterie… Definice praví, že žárlivost je strach z lásky a jako takovou ji ve značné míře ukazuje i astrologie.

Která znamení jsou žárlivá a proč?

Mezi nejžárlivější znamení obvykle řadíme Býka, Raka, Štíra a Kozoroha. Každé z nich je žárlivé z trochu jiného důvodu. Jejich společným jmenovatelem jsou však strach a touha po jistotě. U Býka a Kozoroha spíše v hmotné rovině, u Raka a Štíra v té citové. Ale nemusí to tak být pokaždé.

Býku vládne planeta Venuše a zároveň je znamením citové stálosti, zakořenění a značného konzervatismu, proto právě Býk je postihován výraznou žárlivostí ze všech znamení nejčastěji. Kozoroh se díky své vrozené přísnosti uzavírá před světem a má tendenci si lásku dopřávat „po kapkách“, pak ji také zákonitě žárlivě střeží. Rak je žárlivý díky své přecitlivělosti a dětské touze být milován bez výhrad, Štír zase díky svému sklonu k intenzivnímu způsobu prožívání citů a emocí.

Které neharmonické aspekty vyvolávají žárlivost?

Prudkou a bolestnou žárlivost najdeme u jedinců, u kterých se v osobních horoskopech objevují neharmonické aspekty (kvadratury a opozice) mezi Venuší a Marsem nebo Saturnem, zejména v horoskopech s Venušinou dominantou (například Slunce v Býku, ascendent v Býku, poškozená Venuše v Býku v konjunkci s ascendentem).

Také neharmonické aspekty mezi Venuší a Plutem se projevují typickým sklonem k žárlivosti. Člověk dokáže milovat i nenávidět z celého srdce, hluboce a intenzivně. Očekává od lásky vše, láska se stává symbolem jeho žití a považuje ji za „všespásnou“. Navíc má tendenci své hluboké vášně před světem skrývat, o to více destruktivně působí jejich následné „provalení“. Ve velmi vypjatých případech se u mužů projevuje zvýšeným rizikem násilného činu, u žen citovým vydíráním, manipulací a nátlakem. Některé ženy si dokážou žárlivost vykonstruovat takovým způsobem, že zavdají důvod k opravdové nevěře partnera.

reklama

Související témata: horoskopy , znamení zvěrokruhu , neřesti podle horoskopu , žárlivost

reklama

Přečtěte si také

reklama