Neřesti podle horoskopu. Víte, jak v horoskopu poznáte sklony k žárlivosti?

Hvězdy nabádají, ale neurčují. Známá astrologická pravda vede k poznání, že moudrý člověk své hvězdy ovládá a že může vymazat ze svého života pojem osudovosti. Je však dobré vědět, které neřesti či nectnosti nám díky našemu osobnímu horoskopu hrozí. Jak jste na tom se sklony k chorobné žárlivosti?

Žárlivost je jedna z lidských emocí charakterizovaná nadměrným ulpíváním na druhém člověku a obavě, že o něj přijdeme. Jedná se o celý komplex negativních vlastností, například hněvu, pocitu méněcennosti, citové lability, hysterie… Definice praví, že žárlivost je strach z lásky a jako takovou ji ve značné míře ukazuje i astrologie.

Která znamení jsou žárlivá a proč?

Mezi nejžárlivější znamení obvykle řadíme Býka, Raka, Štíra a Kozoroha. Každé z nich je žárlivé z trochu jiného důvodu. Jejich společným jmenovatelem jsou však strach a touha po jistotě. U Býka a Kozoroha spíše v hmotné rovině, u Raka a Štíra v té citové. Ale nemusí to tak být pokaždé.

Mohlo by vás zajímat: Jedno tajemství o každém znamení zvěrokruhu. Co se nemáte dozvědět?

Býku vládne planeta Venuše a zároveň je znamením citové stálosti, zakořenění a značného konzervatismu, proto právě Býk je postihován výraznou žárlivostí ze všech znamení nejčastěji. Kozoroh se kvůli své vrozené přísnosti uzavírá před světem a má tendenci si lásku dopřávat „po kapkách“, pak ji také zákonitě žárlivě střeží. Rak je žárlivý kvůli své přecitlivělosti a dětské touze být milován bez výhrad, Štír zase kvůli svému sklonu k intenzivnímu způsobu prožívání citů a emocí.

Které neharmonické aspekty vyvolávají žárlivost?

Prudkou a bolestnou žárlivost najdeme u jedinců, u kterých se v osobních horoskopech objevují neharmonické aspekty (kvadratury a opozice) mezi Venuší a Marsem nebo Saturnem, zejména v horoskopech s Venušinou dominantou (například Slunce v Býku, ascendent v Býku, poškozená Venuše v Býku v konjunkci s ascendentem).

Čtěte také: Nejméně oblíbená znamení zvěrokruhu: Není mezi nimi i to vaše?

Také neharmonické aspekty mezi Venuší a Plutem se projevují typickým sklonem k žárlivosti. Člověk dokáže milovat i nenávidět z celého srdce, hluboce a intenzivně. Očekává od lásky vše, láska se stává symbolem jeho žití a považuje ji za „všespásnou“. Navíc má tendenci své hluboké vášně před světem skrývat, o to více destruktivně působí jejich následné „provalení“. Ve velmi vypjatých případech se u mužů projevuje zvýšeným rizikem násilného činu, u žen citovým vydíráním, manipulací a nátlakem. Některé ženy si dokážou žárlivost vykonstruovat takovým způsobem, že zavdají důvod k opravdové nevěře partnera.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.