zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Štír – charakteristika znamení

 

Jak je poznáte

Podle zvláštních magických a pronikavých očí, kterými vám od první minuty vašeho setkání vidí až do žaludku. Hypnotická přitažlivost, kterou vyzařují kolem sebe, je jejich hlavním poznávacím znamením. Štíři a lidé narození s ascendentem ve Štíru jsou atraktivní a velmi, velmi znepokojiví. Jejich přítomnosti si obvykle rychle všimnete, vždy na sebe soustřeďují pozornost, nikoliv však velkými gesty nebo hlasitými projevy. Prostě jenom jsou. Dalším klíčem k jejich rozpoznání, zvláště u mužů Štírů, je jejich nos. Mnozí mají lehce zahnutý takzvaný orlí nos.

Charakter

Pozor na Štíry, nemáte-li rádi silnou kávu, existuje koneckonců dalších jedenáct znamení zvěrokruhu, ze kterých si můžete v klidu vybrat. V podstatě existují dva typy Štírů: jeden, kterému říkáme Orel, je tím neušlechtilejším a nejduchaplnějším stvořením na zemi, druhým je Had, a ten je naopak tím nejpodlejším. Každopádně počítejte s tím, že ve Štírech se tak lehce nevyznáte a nebudete nikdy vědět, co se v nich doopravdy skrývá. Jsou tajemní. A tak to Štír chce, rád hraje s kartami těsně u těla. Štíři jsou vášniví, opravdoví, ctižádostiví, nesmírně intuitivní, jejich zkoumavá mysl touží přijít věcem na kloub. Bývají velmi hrdí a důstojní, do kolen je tak lehce nedostanete. Ano, i oni jsou citliví a zranitelní – a jak, zkuste ranit Štíra, nikdy vám neodpustí. Háček je v tom, že své nejhlubší emoce a city zásadně drží pod pokličkou, takže vy o jeho trápeních, tužbách či přáních víte pramálo, a když se je dozvíte, bývá obvykle pozdě. Štír už se vzteká, křičí, vyčítá, pláče nebo tiše odchází. Pamatujte si, že se nikdy nevrací.

 

Jak pracují

Vášnivě, samostatně a nesmírně výkonně. Ostatní si sice myslí, že Štír je cvok, ale ten „cvok“ jim brzy předvede, co všechno dokáže. Jeho vůle, odhodlání a sebekontrola jsou bezbřehé, organizace vynikající. Mimořádně dobře funguje jako „nové koště“ v nevýkonných či vyčerpaných organizacích a provozech. Pokud váš podnik převzal Štír, rozhodně mu nevěřte, když vám bude říkat, že nic nebude měnit. Změní úplně všechno včetně vaší náplně práce a výše platu. Výborně rozumí obchodu, díky své vynikající intuici dokáže vysloveně vycítit, jak který obchod dopadne či nedopadne.

Jak milují

Nejvášnivěji ze všech znamení zvěrokruhu, alespoň tak se to tvrdí. Něco na tom bude, hloubka jejich citu a emocí musí najít někde přirozený ventil. Láska a sex k nim určitě patří. Štíři dokážou milovat intenzivně – až za hrob, ale také dokážou být výrazně žárliví, proto špatně snášejí soužití s přelétavějšími typy partnerů. Vyhovuje jim věrnost, spolehlivost, ohleduplnost, ale také aktivnost. Nudné „gaučové pecky“ vysloveně nesnášejí.

reklama

reklama

reklama

Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození