zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Kozoroh – charakteristika znamení

 

Jak je poznáte

Viděli jste jemného a zdrženlivého člověka s bílou pletí, vysokou štíhlou postavou a úzkým obličejem? Setkali jste se pravděpodobně s Kozorohem nebo s osobou s ascendentem v Kozorohu, člověkem s utajenou krásou. Na první pohled vypadá nepřístupně, odtažitě a velmi chladně. Nedejte se mýlit, v jeho těle dřímá horké srdce plné vášně. Šarm Kozoroha vás na první pohled neoslepí, ale proniknete-li mu pod kůži, zjistíte, že je jedním z nejzajímavějších znamení zvěrokruhu. Slunce či ascendent v Kozorohu uvítají ženy a muži, kteří neradi stárnou. Pro Kozorohy jsou charakteristické tzv. obrácené hodinky, v mládí budí dojem starších, než ve skutečnosti jsou, od středního věku naopak působí mlaději. Je to způsobené jejich nabývajícím sebevědomím, kolem čtyřicítky každý pořádný Kozoroh už ví, co chce a setřese ze sebe horu pochybností a úzkostí. To se vždycky na vzhledu pozitivně projeví.

Charakter

Pedantický, přesný, samostatný a iniciativní. Ze všech znamení je nejpraktičtější a nejpohotovější. Ocitnete-li se v nouzi, jen Kozoroh vám dokáže poskytnout doopravdy účinnou pomoc – praktickou radou či rychlým činem. Disciplína je jeho přirozeným kladem. Dobře zná cenu úspěchu, ví, že cesta ke štěstí je dlážděná potem a krví. A jenom on ji dokáže absolvovat bez ztráty kytičky. Kozorozi bývají vzorní otcové a matky, rodina je pro ně velmi důležitá a dokážou pro ni obětovat i sami sebe. Vypadají, že jsou nudní patroni, kteří jen pracují a pracují a není s nimi žádná zábava, nenechte se ale zmást. Kozoroh dokáže být neuvěřitelně milý, pozorný, společenský a vtipný. Jenom si na to musíte chvíli počkat.

Jak pracují

Netřeba slov. Protože i když Kozoroh není v práci, pracuje. Jeho představa pěkného víkendu spočívá v tom, že sobotu stráví sekáním trávníku, neděli věnuje psaní článků a večer si zpestří nějakým zaručeně hodnotným a psychologicky náročným filmem. Všechna zemská znamení (Býk, Panna a Kozoroh) berou práci a peníze vážně, jsou spolehlivá, výkonná, disciplinovaná. Ale jen Kozoroh sám zdolává v mrazu a vichřici vrcholy osmitisícovek, kde se rozhlédne a začne stoupat na další horu. Všichni Kozorozi si umějí na sebe pořádně naložit – a to prosím dobrovolně. Milí Kozorozi, nepřepínejte se, máte křehkou duši a i vy si zasloužíte péči druhých.

Jak milují

Plánovaně. Někdo si v práci plánuje pětiletky, Kozoroh to dokáže i v lásce a klidně si střihne desetiletku. Jako stratég života a pán času ví, kdy se seznámit, vstoupit do manželství, pořídit si potomky… V pevném partnerském svazku dokáže být okouzlující, vášnivý a velmi hluboký. Říká se, že Kozoroh, světe div se, dokáže být jedním z největších a nejlepších milovníků zvěrokruhu.

reklama

reklama

reklama

Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození