Narodili jste se ve znamení Kozoroha? Pak máte těchto 10 skvělých vlastností

Lidé narození v období od 22. prosince do 20. ledna patří do desátého znamení zvěrokruhu, tedy Kozoroha. Mají tendenci být ambiciózní a praktičtí. Milují řád, strukturu, systém, organizaci a tradici. Co všechno je ještě činí jedinečnými?

Toto znamení zvěrokruhu symbolizuje horská koza, která v jednom okamžiku stojí nohama pevně na zemi a zároveň má ohromný rozhled z vrcholků všude kolem. Pro Kozorohy je nesmírně důležitý úspěch. Veškeré úsilí směřují k cíli a vždycky se dostanou tam, kam chtějí. Čím si tito jedinci zaslouží označení „nejlepší znamení“? Zde je 10 vlastností, které jim může každý závidět.

1. Odhodlanost

Vládnoucí planetou Kozoroha je planeta Saturn. Jeho největším přínosem je, že přináší odměny všem lidem, kteří tvrdě dřou. A právě Kozorozi jsou obdařeni ohromnou houževnatostí a odhodláním. Jsou neskutečně vytrvalí a dosáhnou všeho, co si usmyslí. A to i tehdy, když to vyžaduje hodně úsilí, které musí vynaložit nejen během několika dnů nebo týdnů, ale také v řádech měsíců, nebo dokonce let.

2. Klid

Kozorozi nejsou plaší, ale spíše introvertní a klidní. Zároveň se vyznačují velkou rozvážností a trpělivostí. Na někoho mohou působit až chladným dojmem. Ale ve skutečnosti potřebují trochu víc času, než si na věc nebo člověka udělají názor. Jakmile se ovšem rozhodnou, že jim něco nebo někdo stojí za to, je to většinou láska na celý život. Kozorozi preferují spíš pár věrných přátel než davy všelijakých kamarádíčků.

3. Skromnost

Zrozenci desátého znamení jsou plně oddaní své práci a vždycky usilují o úspěch. Ale nikdy se nechlubí tím, čeho svým úsilím dosáhli, nebo třeba kolik mají peněz. Raději za sebe nechávají mluvit své výsledky. Když jdou někam do společnosti, pobaví se nejspíše s pár vybranými přáteli, než aby byli v centru pozornosti.

4. Mají reálný pohled na život

Protože se jedná o zemské znamení, není divu, že stojí nohama pevně na zemi. Kozorozi mají smysl pro logiku, jsou analytičtí a velmi organizovaní. Pokud se vám někdy stane, že se ocitnete na mrtvém bodě a potřebujete dobře poradit, zeptejte se svého přítele Kozoroha! Díky jejich reálnému přístupu k životu a praktičnosti snadno posoudí vaši situaci a poskytnou vám užitečné rady. Můžete si být jisti, že pro každý váš problém najdou to nejlepší řešení.

5. Jsou loajální a spolehliví

Kozorozi berou závazky vážně, takže patří k nejvěrnějším a nejoddanějším milovníkům celého zvěrokruhu vůbec. Můžete si být jisti, že se partner Kozoroh nezalekne ve vztahu prvních komplikací, ale bude za něj bojovat i v časech zlých. A jak se bude chovat Kozoroh kamarád? Jako přítel, na něhož se můžete kdykoliv spolehnout. I když mu zavoláte o půlnoci, nenechá vás ve štychu. Je to parťák na celý život.

PARTNERSKÝ HOROSKOP: KTERÉ KOMBINACE ZNAMENÍ JSOU IDEÁLNÍ?

6. Pracovitost

Jedinci tohoto znamení už od narození vědí, že za každým úspěchem stojí tvrdá dřina. Nikdy nevypadnou z rytmu a zvládnou se soustředit i tehdy, když jsou ostatní z něčeho otrávení, nebo to dokonce vzdají. S jejich disciplinovanou povahou, trpělivostí a vůlí dosáhnou všeho, co si usmyslí. Nebude nic, čeho nemohou docílit. Jsou to tvrdí pracovníci. Nebojí se potit krev a jsou věrní svým dlouholetým nadřízeným a kolegům.

7. Soucit a péče

Pro Kozorohy není v životě nic důležitějšího než rodina a několik přátel, kteří jsou pro ně vlastně jako rodina. Proto jim na těchto lidech maximálně záleží. Podporují je a také je chtějí co nejvíce chránit a pečovat o ně. Vždycky jsou tam, kde je potřeba pomoci. Nikdy nic nechtějí na oplátku. Respektují rodinné tradice a rádi tráví dovolenou se svými blízkými.

8. Poctivost

Kozorozi mají na všechno pevný názor nebo zaujmou vůči něčemu postoj, za nímž si tvrdě stojí. Nebojí se to prezentovat před ostatními. Jsou čestní a vždy říkají pravdu. Díky tomu, že jsou slušní, málokdy někomu ublíží. Od svých přátel ale očekávají, že se budou chovat stejně nebo alespoň podobně. Proto se ujistěte, že jim nevěšíte bulíky na nos a jednáte vždycky přímočaře. Co Kozorozi nemají rádi? Hraní her, kam patří mimo jiné i všelijaké pletichářství.

9. Trpělivost

Pokud bychom měli zmínit první znamení, které nás napadne v souvislosti s trpělivostí, pak se musí jednat o Kozorohy. Mají ji přímo legendární, což je pro ně skvělý základ do života. Proto nepřestanou s projektem jenom proto, že se zrovna zasekli na mrtvém bodě a jsou z toho otrávení. Díky jejich vytrvalosti pokračují až do té doby, než dosáhnou svého cíle. Vůbec taky neřeší, jak dlouho to bude trvat. Zůstanou v naprostém klidu. Jsou to totiž jedni z nejtrpělivějších lidí, s nimiž se kdy setkáte.

10. Praktičnost

Zrozenci Kozoroha jsou velmi pragmatičtí, což je dáno tím, že cítí pevnou půdu pod nohama. To je výsada zemských znamení. Když mají něco řešit, věří spíš svému rozumu, než aby poslechli intuici nebo fantazii. Mají uzemněnou povahu a všechny emoce plně pod kontrolou. Díky jejich jasnému logickému uvažování si v tomto světě snadno najdou své místo.

Šárka Pelcová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.