Astročlánky

Aktualizováno 23. června 2022 20:46

Jiřina Köppelová

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené ve znamení Kozoroha

Narodila jste se ve znamení Kozoroha? Je jisté, že patříte k velmi ctižádostivým, svědomitým a praktickým lidem. Zdobí vás chladná krása a vroucí srdce ukryté pod slupkou odstupu. Nesluší vám škarohlídství.

Zvláště pro ženy je znamení Kozoroha životní výhra. Kozoroh totiž pomalu stárne, respektive v mládí působí starším dojmem, než mu ve skutečnosti je, a postupem času mládne. Ve zralém věku, obvykle kolem čtyřicítky, začnou tyto ženy působit výrazně mladším dojmem a tento trend jim vydrží prakticky až do konce života. „Může za to“ jejich astrologický vládce Saturn, který je pánem času, alespoň taková je astrologická teorie. Pravdou ale je, že Kozoroh je znamení, které si v dětství a mládí moc nevěří, občas bývá i dost nemocné, teprve ve zralém věku, kdy si ověří, že „život zvládne“, zkrásní a omládne.

Ženy narozené ve znamení Kozoroha zdobí houževnatost a píle

Ženy, které se narodily v zemském znamení Kozoroha, se nespokojí s tím, aby žily jen tak ze dne na den. Mají pocit, že se v životě musí něčím stát, musí mít nějaký cíl, ke kterému mohou směřovat. Musí dosáhnout nějakého majetku, o který se mohou starat, nebo mít alespoň nějakou povinnost, kterou by mohly plnit, ať už v profesním, nebo v rodinném životě.

Jsou vytrvalé a houževnaté, stojí pevně oběma nohama na zemi. Mají rády řád, zákony a ve svých názorech bývají i dost konzervativní. Kozoroh je znamení manželství. Když s vámi začne chodit dívka narozená ve znamení Kozoroha, vezměte na to jed, že to s vámi myslí vážně a že vás k oltáři dříve nebo později dovede. Stojí za tím určitý smysl pro hierarchii hodnot, ale hlavně pocit, že svět se řídí zákony a pravidly a jedním z takovýchto pravidel je zákonné soužití muže a ženy, tedy manželství. A ostatně je to tak nejlepší i pro její děti.

Praktičnost a prozíravost jsou další vlastnosti Kozoroha

Tyto ženy jsou praktické, prozíravé a velmi, ale opravdu velmi opatrné. Věci dělají s rozmyslem a zdravým rozumem. Nejsou to žádná „třeštidla“, která by se vrhala po hlavě do neznámých vod, zato vám ale nabídnou vždy pomocnou ruku a jejich pomoc bývá účinná.

Vytrvalost Kozorohů je pověstná, neomylně směřují k vrcholu, na své cestě se nedají žádnou překážkou odvrátit. Tyto ženy jsou tvrdé a pracovité, ale především samy k sobě, vědí, že úspěch není zadarmo a že cesta do pekle je hladká a rovná. Obvykle mají důvěru ve vlastní síly, ale není to důvěra ohnivých znamení jako například Berana nebo Lva, je to důvěra, že trpělivostí, pílí a časem všechno zvládnou. Bez velkých gest a slov postupují k cíli. Jsou realistické a důkladné. Vždy najdou nějaké řešení.

Jsou manažerky od pána boha, všechno logicky zorganizují a „věci jedou“. Snad i proto dlouho nezůstávají v podřízeném postavení, velmi rychle zaujímají vedoucí a autoritativní pozici. Zde projevují i neústupnost a touhu po penězích. Peníze a postavení jim přinášejí pocit jistoty. Měly by si ale uvědomit, že jistotu nelze najít v kontrole situace, kterou jim zdánlivě zaručuje autoritativní postavení, jistotu najdou jen samy v sobě.

Největší Achillova pata každé ženy narozené v Kozorohu je vnitřní strach a nedůvěra sama v sebe, pocit, že nejsem dost dobrá, že se musím zlepšit, abych si zasloužila lásku, ocenění, štěstí… Pokud se nedaří strach překonávat, propadají melancholii nebo hůře i depresi.

A co krása? Ano i ženy v Kozorohu dokážou být velmi atraktivní

Ženy narozené ve znamení Kozoroha mohou někdy budit dojem nenápadné myšky, ale nenechejte se zmást, jsou to velmi atraktivní ženy. Jen jejich půvab a krása není zrovna prvoplánová. Pro vás k ní vede cesta přes jejich duši a hlavně srdce. Pokud si vás žena Kozoroh oblíbí a vy ji, nebude pro vás nikdy existovat krásnější ženy. Dokáže vás očarovat na celý život.

Podrobnou charakteristiku znamení Kozoroha si můžete přečíst zde:

Jaký je muž narozený ve znamení Kozoroha:

Charakteristiky žen narozených v dalších znameních zvěrokruhu si můžete přečíst zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.