Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené ve znamení Raka

Pokud jste se narodila ve znamení Raka, patříte mezi citlivé ženy, které tradiční astrologie nejčastěji spojuje s mateřstvím, rodinou a domovem. Snad i proto se Rak považuje za nejsilnější vodní znamení a dobrou zprávou pro vás je, že je příznivější pro ženy než pro muže.

Rak je mimořádně citlivým znamením, má silně vyvinuté ochranitelské a obranné instinkty, neustále se se snaží zabezpečit sebe i svoji rodinu. Bojí se výsměchu, a tak se chrání. Symbolický krunýř zakrývá Rakovo citlivé a ostýchavé nitro, chrání ho před emocionálním zraněním. Před potenciálním nebezpečím se obvykle stahuje, hledá bezpečí v samotě. Není to pro něj moc šťastný způsob chování, neboť jeho silná potřeba rodiny a domova v životě převažuje a samota mu nesvědčí. Patří mezi kardinální znamení, takže si obvykle nenechává příliš mluvit do toho, jak co má dělat. Své úkoly si chce řešit samostatně, a pokud sesbírá dostatek odvahy k něčemu, co vyžaduje zodpovědnost, pak je přesný, spolehlivý a zdatný, vždy vše dovede do zdárného konce.

Skvělými manželkami i milenkami

Také ženy, které se narodily v tomto znamení, hledají v životě jistotu a stabilitu, a nalézají ji v manželské instituci. Obvykle mívají touhu dobře se vdát. Jsou skvělými manželkami, milenkami, matkami a hospodyňkami. Bývají i skvělými kuchařkami, pekařkami a cukrářkami. Péče o blízkou i širší rodinu je u nich bezpříkladná. Jsou takovým dokonalým snem každého pravého muže.

Mají v sobě mateřskou lásku, která nemá u ostatních znamení zvěrokruhu obdoby. Spojuje se v ní celá komplikovanost znamení Raka. Je to láska matky, která své děti miluje, i kdyby s ní zacházely sebehůř – tak obrovská je její síla mateřství. Na druhou stranu tyto ženy dokonale ovládají umění pasivního odporu. Je to jejich nejúčinnější zbraň, a když se s ní naučí zacházet, ochrání je v životě před vším nepříjemným.

Proměnlivost povahy žen narozených v Raku

Ženy narozené ve znamení Raka mívají velmi složitý vnitřní život. Někdy působí dojmem obrovské síly, jindy jsou slabé jako dítě. Jsou náladové a proměnlivé stejně jako jejich vládkyně Luna. Někdy nesmírně laskavé a vstřícné, jindy zase melancholické, introvertní a odtažité. Když se cítí zraněné, mohou se chovat naprosto nesmyslně až dětinsky a nejsou schopné s ostatními spolupracovat. Laskavým a vlídným přístupem můžete ale jejich názor a činy ovlivnit, protože jsou plné pochopení. Když je však vystavíte tlaku, ztuhnou a už se nepohnou. Potíž je také v tom, že i když působí mírným a klidným dojmem, jen těžko porozumíte jejich niterným pocitům a myšlenkám. Vždy si něco nechávají jen pro sebe.

Romantika, představivost i přehnané zdůrazňování citů

Romantika, jemnost a něha jsou další hodnoty, které v životě hledají a vyznávají. Možná i proto se všemi možnými prostředky snaží vyhnout psychické nebo tělesné nepohodě. Pořádek a čistota jsou výraznými vlastnostmi těchto žen. Oškliví si všechny činnosti, které znemožňují jejich představu absolutní čistoty a zjemnělé domácí atmosféry.

Mají velmi silný dar představivosti, proto by se měly vyhýbat jakémukoliv pomyšlení na nemoc. Dokážou si ji totiž svými myšlenkami přivolat. Musí se také naučit v pravý okamžik říkat ano nebo ne a zvládat své sklony k náladovosti, netoleranci, úzkostnosti a přehnanému zdůrazňování citů.

Podrobnou charakteristiku znamení Raka si můžete přečíst zde:

Charakteristiku muže narozeného ve znamení Raka najdete zde:

Charakteristiky žen narozených v dalších znameních zvěrokruhu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.