zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Rak – charakteristika znamení

 

Jak je poznáte

Existují dva typy Raků. Vysoký štíhlý s úzkým obličejem, dlouhým nosem, bledou pletí a úzkými rty, typ Meryl Streepová. A druhý menší, oblý, kyprých tvarů a kulatého měsíčkového obličeje a la Medvídek Pú. Ovšem bezpečně je poznáte podle krásných snivých očí raněné laně, ve kterých se odráží touha po věčné lásce i bolest z vědomí, že neexistuje. Ženy Raci nebo s ascendentem v Raku jsou krásné a velmi přitažlivé pro druhé pohlaví. Měly by mít děti, jsou pro mateřství stvořené, bez dětí nebývají v životě spokojené a ve stáří mohou zatrpknout. Děti a rodina obecně ze všech Raků činí šťastné bytosti.

Charakter

Mírný a náladový. Tak jak se proměňuje Luna, tak se mění i povaha Raka. Když mají Raci dobrou náladu, svět přijímají s otevřenou náručí, jsou srdeční a zábavní svěžím dětským způsobem. Rádi vás pozvou domů, navaří a pozorně vyslechnou všechny vaše trable. Pro přítele v nouzi může být Rak zosobněním soucitu a porozumění. Když otevřete své srdce Rakovi, cítíte, že vás konečně někdo poslouchá, že vám někdo rozumí tak jako ještě nikdo. Proběhne souznění duší. Ovšem pokud je na tom Rak bledě, pak nejenže ho nikdo nechápe, nikdo mu nerozumí, všichni mu ubližují a všechno ho ničí, ale navíc dokáže být pěkně jedovatý a vztahovačný. Zaleze někam do kouta a významně trpí, obzvláště ženy Raci mají výrazný sklon dlouhodobě tiše trucovat. A ranit Raka není zas tak těžké, všechny invektivy či nevhodné poznámky si bere velmi osobně, zákonitě je pak i jeho reakce přemrštěná. V záchvatu uraženosti se s Rakem nedá rozumně mluvit, vzdejte to. Jednodušší je počkat, největší emoce přebolí, slzičky osuší, bolavé srdce utěší a váš Rak se promění opět v onoho nejkouzelnějšího člověka pod sluncem, kterého tak milujete.

Jak pracují

Zdá se nepravděpodobné, že Rak, který je tak orientovaný na domov a rodinu, by byl úspěšný v práci. Ale nezapomínejme, že Rak patří mezi kardinální znamení (spolu s Beranem, Váhou a Kozorohem) a kardinální znamení vždy dojde k cíli. Každé z nich jiným způsobem, ale dojde. Rak tím nejvíce nenápadným. Na žádné znamení zvěrokruhu nesedí okřídlené přísloví „tichá voda břehy mele“ více než na Raka. Je vytrvalý, chytrý, odhodlaný a velmi ctižádostivý. Umí zacházet s penězi a jeho materiální realismus je pověstný. Rak je jako stvořený pro oslnivou kariéru v oblasti financí – bankovnictví, pojišťovnictví, investice a nemovitosti, to jsou oblasti, ve kterých může Rak patřičně zazářit. Králem je v obchodě. Sice zásadně neriskuje, nejisté transakce jsou mu z duše odporné, ale ví, že velký obchod začíná jako malý obchod, a toho se drží úspěšně po celý život.

Jak milují

Romanticky, něžně, jemně, oduševněle a hluboce a důkladně. Rak je citlivka, od partnera vyžaduje opatrné zacházení, pocit bezpečí a stability. Nejvíce mu vyhovuje vášnivý partner, který neskrývá své city a šeptáním do ouška ujišťuje Raka o věčné lásce. Pak jsou Raci šťastní, o své protějšky láskyplně pečují, starají se, podporují je, povzbuzují a tiše šeptají – že zase jedině oni jsou jediní a navždy. Rak je v romantické lásce nepřekonatelný.

reklama

Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození