Astročlánky

Aktualizováno 23. května 2022 16:24

Jiřina Köppelová

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené ve znamení Blíženců?

Narodila jste se ve znamení Blíženců, je jisté, že patříte ke všestranným, nápaditým a mentálně velmi čilým lidem.

Lidem, kteří se narodili ve vzdušném znamení Blíženců, vládne planeta Merkur. Vyznačují se rychlým jednáním a myšlením, protože Merkur souvisí s komunikací, a tak Blíženci k životu potřebují slova a myšlenkové konstrukce. Řeč má pro ně zvláštní význam, slouží jim jako rámec pro veškerou činnost. Snadné vyjadřování je jejich nejlepší schopností, nikdy by ale neměli zapomínat na sílu řeči, rychle nebo neuvážené vypuštěné slovo může napáchat velké škody.

Jaké jsou ženy narozené ve znamení Blíženců

I ženy narozené ve znamení Blíženců žízní po informacích a vědění. Mají obrovskou schopnost učit se. Vzdělání je pro ně důležité snad už od okamžiku, kdy se narodily. Jsou skvělými žákyněmi, studentkami i učitelkami. Díky své vynalézavosti a představivosti si dokážou učivo nejen rychle osvojit, ale přicházet i s nečekanými možnostmi řešení i těch nejzapeklitějších úkolů a situací.

Jen zřídka ztrácejí přehled o tom, co se ve společnosti děje, o čem se mluví, nebo jaké jsou nejnovější společenské trendy. Jsou neukojitelně zvědavé a neustále hledají svou osobní duševní jistotu v zážitcích všeho druhu. Rády cestují, rády mění prostředí.

Rozporuplnost a dvojakost jejich povahy

Obvykle reagují podle momentální nálady – proto je jejich osobnost tak dvojaká a rozporuplná. Na jedné straně rozum a logické řešení situací, na straně druhé psychické vyčerpání a zmatek z přemíry nabitých informací. Jejich napjatá pozornost jim často nedovoluje duševní nebo tělesný klid, a pokud věci neprobíhají podle jejich představ, snadno upadají do deprese. Měly by mít tedy na paměti, že ke svému zdraví potřebují pravidelný duševní i fyzický odpočinek.

Tyto ženy se nejlépe cítí, pokud si mohou dovolit více zájmových okruhů. Jsou totiž přesvědčeny, že rozmanitost je kořením života, a tuto svou filozofii dovádějí do extrému. Velice nerady se uvazují na nějakého konkrétního člověka nebo konkrétní místo. Tím často trpí jejich domácí a hlavně partnerský život.

Cítí, že mají-li se jejich schopnosti plně rozvinout, musí se dostat z každé možné závislosti. Vzpírají se všemu pevně zaběhnutému, často porušují pravidla, vzdorují autoritám, od ostatních si zachovávají odstup. Přitom se obvykle u druhých těší velké popularitě – hlavně proto, že jsou vtipné, mentálně čilé, družné, vstřícné, citlivé.

Nijak zvlášť je nepřitahují hmotné statky, peníze jsou ale pro ně důležité, v jejich očích znamenají moc a svobodu. S vlastními penězi zacházejí šetrně, zato peníze ostatních jsou schopné rozhazovat ve velkém.

Jen sebekázeň je vede k životnímu úspěchu

Jako děti bývají tyto ženy tak roztomilé a nápadité, že jim jejich rodiče mají tendenci leccos odpustit. Tyto výchovné prohřešky se bohužel projevují v dospělosti. Mohou mít pocit, že pořád jsou těmi malými roztomilými holčičkami, kterým vše projde. Měly by však vědět, že jen díky své sebekázni mohou v životě dosáhnout tvůrčí síly a originality, která je jim hvězdami souzená. Když se naučí překonávat své nedostatky a negativní sklony, pak mohou díky svým vynikajícím vlohám, které dostaly do vínku, dosahovat těch nejvyšších cílů.

Ostatní by zase měli vědět, že své individuality se žena narozená ve znamení Blíženců nikdy nevzdá. Nikdy nic neudělá jenom proto, že to někdo chce nebo, že to předepisuje nějaká konvence. I když si s rostoucím věkem uvědomuje, že aby mohla se svými partnery a okolím koexistovat, musí s ním i kooperovat, pořád si bude zachovávat svoji originalitu a jedinečnost.

Podrobnou charakteristiku znamení Blíženců najdete zde:

Jací jsou muži narození ve znamení Blíženců?

Charakteristiky žen narozených v dalších znameních zvěrokruhu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.