zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Narodili jste se ve znamení Štíra? Pak máte těchto 10 skvělých vlastností

Narodili jste se ve znamení Štíra? Pak máte těchto 10 skvělých vlastností
Autor: iStock Narodili jste se ve znamení Štíra? Pak máte těchto 10 skvělých vlastností
anna kopečková , Vydáno: 08.11.2019
Štíři jsou osmým znamením zvěrokruhu a jejich živlem je voda. Mívají mezi ostatními znameními spíše špatnou pověst, je to ale dáno jen tím, že jsou poměrně komplikovaní a jejich složitou povahu je těžké pochopit. Lidé narození mezi 24. říjnem a 22. listopadem bývají velmi odhodlaní, emocionální, mají silnou intuici a berou vše velmi vážně. Jejich planetou je, kromě planety Mars, i Pluto, které dává zrozencům v tomto znamení jistou dávku mystického kouzla a tajemství. Pluto je známé také jako „velký obnovitel“, což vysvětluje, proč bývají Štíři přizpůsobiví všem změnám. Jaké další vlastnosti dělají ze Štírů znamení, ve kterém je skvělé se narodit?

reklama

Mají obrovskou vůli

Štíři jsou považováni za jedno z nejsilnějších znamení zvěrokruhu. Jsou obdařeni silnou vůlí a energií a pokud se pro něco rozhodnou, jen tak se nevzdají. Ani kdyby měli čekat dlouho, protože jsou zároveň i velmi trpěliví.

Jdou si za svým cílem

Jednou z dalších silných stránek Štírů je jejich schopnost soustředění. Nejenže přesně vědí, co chtějí, a nebojí se za tím jít, ale dokážou se i dokonale soustředit na dosažení svého cíle.  Pokud se Štír pro něco rozhodne, je téměř nemožné ho od toho odradit.

Jsou věrní

Hledáte-li věrného a důvěryhodného partnera, vyberte si Štíra. Na zrozence v tomto znamení se vždy můžete spolehnout, a pokud vám slíbili, že budou stát při vás, tak to udělají. Štíři jsou symbolem loajality. Jsou věrní v lásce, rodině i přátelství a jsou schopni pro ostatní mnohé obětovat.

Mají silnou intuici

Štíři bývají velmi citliví. I když navenek mohou působit pasivně a nenápadně, uvnitř skrývají netušené vášně. Díky své vrozené a silné intuici, která se většinou nemýlí, jsou schopni číst v mysli ostatních lidí a dělat správná rozhodnutí ve správný čas. Ovšem nahlédnout do mysli Štíra bývá mnohem větší oříšek.

Jsou vášniví

Štíři jsou přímo poháněni vášní. Bez ohledu na to, co dělají, do všeho vkládají své silné emoce. Sex i lásku prožívají velmi intenzivně, dokonce patří k nejvášnivějším znamením zvěrokruhu a aktivitu v tomto směru vyhledávají i u svých protějšků. A mívají také velmi uhrančivý pohled.

Jsou upřímní

Štíři jsou schopni vám říct bez okolků a bez příkras, co si myslí, což ne každý snese a může se pak cítit i dotčený. Upřímnost očekávají i od ostatních a nemá cenu jim podsouvat různé polopravdy, protože je často odhalí.

Jsou nezávislí

Štíři neradi jdou s proudem. Společnosti se sice nevyhýbají, ale vystačí si i sami a příliš je nezajímá, co si o nich ostatní myslí. Nespoléhají se na ostatní, ať už v práci, nebo v každodenním životě. Bývají také velmi přizpůsobiví a všestranní.

Mají charisma

Muži Štíři bývají velmi charismatičtí, ženy Štírky velmi svůdné. Na své okolí působí doslova jako magnet. Vyzařuje z nich zvláštní energie, která opačné pohlaví velmi přitahuje. Bývají sebevědomí a jsou rádi v centru pozornosti. Jejich energii cítíte na míle daleko a život s nimi nikdy není nudný.

Je na ně spoleh

Štíři jsou skvělí posluchači a opravdoví přátelé, věrní a loajální. Pokud potřebujete pomoc, Štír vás nikdy nenechá ve štychu. Vždy bude tam, kde ho potřebujete mít. Své blízké dokáže bránit s veškerým nasazením. Na druhou stranu, pokud si ho znepřátelíte, dokáže být velmi nepříjemný a nezapomíná ani na dávné křivdy.

Mají silnou schopnost regenerace

Jak již bylo zmíněno v úvodu, vládnoucí planetou Štíra je Pluto, planeta smrti a transformace. To dává Štírům schopnost projít jakýmkoli životním obdobím bez ohledu na to, jak obtížné je. Různá nebezpečí je přímo přitahují. Jejich výhodou ale je, že mají silnou schopnost regenerace. Stejně jako štíři v přírodě, kteří přežijí i vysoké teploty nebo zmrazení. I tradiční astrologie přiřazuje Štírům bájného ptáka Fénixe, který povstal z popela a je symbolem znovuzrození.

Anna Kopečková

reklama

Související témata: znamení zvěrokruhu , znamení Štír , astrologie , vlastnosti znamení Štír , ženy ve znamení Štíra , muži ve znamení Štíra

reklama

Přečtěte si také

reklama